Sayfa 170/380 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by herif2 Yazıyı Oku
    Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.
    6.80 den dolar alan kişinin faiz kaybı ile maliyeti 8.85 tl,,,sen ne dersen deeeee.
    Güncelde %55 zarar yazdılar.

YTD
    Ya şu geyiği döndürüp duruyorsunuz da.. 6.8 üstünü dolar bir iki gün gördü. Benim hiçbir tanıdığım o fiyatlardan almadı. Alan varsa tam bahtsız bedevi misalidir.
    6 lira deseniz neyse..
    Bakın benim ağustos 2018 dolar krizinde hiç dolarım yoktu, sonrasında aldım. En yüksek alış fiyatım 6.10, en düşük 5.17 olmak üzere kademeli alım ve alsatlarla bugünkü maliyetim 5.64 liradır. Aldıklarımı da eurobonda yatırdığım için yüksek faiz alıyorum, faizi de hesaba katarsak maliyetim 5.46 liradır. Aradan geçen zamandaki TL faiz kaybını hesaba katarsak maliyetim 6.13 lira, eurobond değer kazanımını da hesaba katarsak son maliyetim 5.88 lira dolayındadır.

Şu anda kur 5.73, yani TL mevduat karşısında hala zarardayım, ama işte dolar krizinden sonra dolara girmiş biri olarak maliyetim budur, mevcut kurun 15 kuruş üstündedir.

Benden iyi maliyetlenen, daha dibi tutturanlar da vardır mutlaka, ama benden kötü maliyeti olan pek çok tanıdığım da var, ben kendimi iyiler arasında görüyorum.

Kısacası dolara krizden sonra giren tipik küçük yatırımcının maliyeti olarak ortalama 6 lirayı almak bence makul.
    6.8-7-7.2 falan çok istisnadır.

2.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Mehmet bey 5,66 a kadar iner.. Buralarda 5,66-5,64 bandında düşen mevduat faizleri ve borsa dan çekinen KY için ilk kademe alım için uygun yerler olduğunu düşünüyorum..

Ama unutmayınız KADEME HERŞEYDİR..

Bol Kazançlar dilerim...
    Çok nokta atışı yapmışsınız, 5.68'den döndü şimdilik, tekrar aşağı salmazsa ve dibi bulduysak 2-3 kuruşla kaçırmış olacaksınız.
    Benim kendi analizime göre 5.50-5.65 dip bölgesiydi, 5.5'de ciddi oranda dolara girmiş olacaktım, ama esnek davranıyorum, alıma küçük küçük 5.72'den başladım. Bugün 5.70 gibi ufak bir alımım daha oldu.
    Şimdi 5.73 görünüyor, daha aşağı gitmezse en azından az da olsa almış olacağım.

Mehmetkirsoy Guest
    İtkiye benzeyen bir yükseliş yaşanıyor. Grafik netleşince atarım itki içeriğini.

Mehmetkirsoy Guest
    Tonlarca altın borçlanmak yeni fikir olarak nasıl ama.. çöp olan kağıt yerine altın borçlanmak nasıl karlı olabilir ki ?

5. Mehmet bey altın herşeyin temelidir. Para tahvile, hisseye, mevduata yada dövize kayabilir. Ama eninde sonunda döner dolaşır altına bağlanır. Herşeyin karşılığı altındır. Tüm finansal enstürümanların karşılığı altındır. Altın tarihteki en eski paradır.. Şirketin ederi, paranın karşılığı altındır.. Altında iniş çıkışlar olma sebebi bu finansal enstrümanların bazı zamanlar yatırımcılar arasında favari olmasıdır.. Ama eninde sonunda herşeyin karı altına döner.. Kuripiyer masasında dönen para gibidir.. Para el değiştirir, masada döner durur. ama eninde sonunda masa kazanır...

Masa ise ALTINDIR..

6. Bu akp liler de bir altin a yonlendirme var nedenini bir turlu cozemedim. Reisinizde altin demisti sanirim altini bankadan tl olarak karsiligini yada fizikinin vermek kolay ama dolara fiziki talep gelirse o is biraz zor.

7.  Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    Bu akp liler de bir altin a yonlendirme var nedenini bir turlu cozemedim. Reisinizde altin demisti sanirim altini bankadan tl olarak karsiligini yada fizikinin vermek kolay ama dolara fiziki talep gelirse o is biraz zor.
    AKP'li olduğumuzu nasıl anladınız?

Mehmetkirsoy Guest
    Altın borçlanıp bozdurduklarında döviz bu yüzden düştü galibs. Dış borç gelince direk bozuyorlar o yüzden o günler hep döviz diplemiş oluyor

Sayfa 170/380 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •