Sayfa 177/380 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by mursevim Yazıyı Oku
    Karşıt görüşler olabilir ama saygı çerçevesinde olmalı. Sn tengri ekonominin dahada kötü olacağını söylüyor dolara yada faize neyse artık parasını yatırır normal. Bende bi yıldır diyorum dahada iyi olucak güvenim tam milletime devletime. Paramıda borsaya yatırıyorum bide viop
    Ötekileştirici diliniz zehirli...
    Ltf bölen olmayın buna hakkınız yok......
    Ekonomi daha kötü olacak diyenler devlet millet düşmanı öyle mi?
    Nerde bir garip görse içi sızlayan,yüreği burkulan bizi milletle,devletin kurucu babaları olan bizleri devletle karşı karşıya getiremiyeceksiniz
    Beyhude çaba...
    Nafile gayret...
    Ekonomi kötü olacak derken devletime ve milletime mi güvenmemiş oluyorum öyle mi?
    Hayır
    Hayır
    Hayır
    100.00 kere HAYIR...
    Ben siyasi irade/hükümete güvenmiyorum...
    Ayinesi iştir kişini lafa bakılmaz...
    17 yıldır siyasi iradenin ülkeyi getirdiği nokta bir çok alanda çıkmaz sokak...
    Doğrumudur?
    Bu da benim geleceğe güvenle bakmamı engelliyor..
    Yanılıyormuyum?

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Güzel düşünen güzel görür güzel insan, münferit bir kaç olayı abartıp pireyi deve yapmak da üstümüze yok, elbette olay çok acı, yürek parçalayıcı.
    Ancak şuna inanıyorum ki bir şekilde sosyal yardım kuruluşlarından birisine ulaşsalardı dertlerine çare bulunurdu, evinde yalnız olduğunu yemek yapamadığını bildiren bir tanıdığımın evine belediye yemek servisi yapıyor canlı şahidim. emekli maaşı var ev kendisinin.
    Bu topiğe yazmıyorum. Ama bu kitapsızın ne mal olduğunu buradada herkes görmüş.
    Son düzenleme : ayhan53; 08-11-2019 saat: 19:16.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Burada yaptığı konuşmada, ekonominin kötüye gittiğini belirten ekonomist ve akademisyenleri hedef alan Albayrak, "Birileri çıkacak, isimlerinin başında ekonomist, profesör yazan ama bu ülkeye zarar vermeye çalışan, nereye hizmet etmeye çalıştığı, hangi tabloları çizerek, milleti korkutmaya, Türkiye aleyhinde bir algı oluşturmaya çalışan bu kişilerin, terör eylemlerinde gördüğümüz ekipten farkı yok." dedi.
    Kaynak Yeniçağ: Berat Albayrak 'ekonomi kötü' diyen ekonomistleri 'teröristlere' benzetti!

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/b...ti-255416h.htm

Sn Selka
    Sizce ben teröristmiyim?
    Ben prof ve ekonomist değilim ama sade vatandaş olarak bende böyle düşünüyorsam terörist olurmuyum?Sn Selka...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

4. Selka ve buradaki troller albayrak a ve erdogan a tek kelime edemez.

5.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Burada yaptığı konuşmada, ekonominin kötüye gittiğini belirten ekonomist ve akademisyenleri hedef alan Albayrak, "Birileri çıkacak, isimlerinin başında ekonomist, profesör yazan ama bu ülkeye zarar vermeye çalışan, nereye hizmet etmeye çalıştığı, hangi tabloları çizerek, milleti korkutmaya, Türkiye aleyhinde bir algı oluşturmaya çalışan bu kişilerin, terör eylemlerinde gördüğümüz ekipten farkı yok." dedi.
    Kaynak Yeniçağ: Berat Albayrak 'ekonomi kötü' diyen ekonomistleri 'teröristlere' benzetti!

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/b...ti-255416h.htm

Sn Selka
    Sizce ben teröristmiyim?
    Ben prof ve ekonomist değilim ama sade vatandaş olarak bende böyle düşünüyorsam terörist olurmuyum?Sn Selka...

saygılar/başarılar
    SN.Tengri terörizm ile asla alakası yoktur. İbrahim beyin böyle bir iddiası da yoktur. Sadece sağda solda diğer sosyal medya araçlarını kullanıp sürekli ve sistematikman akıl ve mantık sınırlarının dışında USD da hedefler ve sonuçlar koyup insanları kasten yanıltmaya çalışan insanlardan bahs edildiğini düşünüyorum...

Kaldı ki; bunlara da asla terörist denilemez.. Spekülatör yada manüpilatör, denilir..

Son zamanlarda TERÖRİST kelimesinin çko fazla kullanılmasını gerçek TERÖRİST lerin ekmeklerine yağ ve bal sürdüğünü düşünüyorum.

Eleştiri olmalıdır. Bende eleştiriyorum..

Yazdım yine yazarım...

USD yükselecek demek ile (Terörist)- o kelimeyi yazmaktan dahi imtina ederek- o olunmaz.. Yada diğer bir yanda USD düşecek demekle de ekonominin iyi olacağı sonucu çıkarılamaz..

Hele hele Sn.Dreaworld beni AKP'li ilan etmesi...

Bu forumda burada siyasi düşüncemi o kadar NET tartışmaya mahal vermeyecek şekilde İYİ PARTİLİ olduğumu söylememe rağmen hala inat ediliyor...

Kendimi daha nasıl ifade edebilirim, bilemiyorum...

Ama Sn.Dreamworld 'e çok açık sormuştum, AKP li olduğumu nasıl anladınız diye, lakin cevap yazmamıştı...

Buradan 17 yıldır AKP nin yanlış yaptığı işler kadar doğru yaptığı işleri söylemek TROLlük değildir...

Asıl TROLLÜK sürekli bir insan yada kurumun sürekli ama sürekli sistematik ve sistemsel olarak eleştirilmesidir...

Mesela HALK TV sizce TROL müdür?

Yada A TV sizce TROL müdür?

Bunlardan herhangi birisine TROL değildir, diyebiliyorsanız asıl siz TROL sünüz demektir... İşin vahim tarafıda bundan haberinizin olmamasıdır.. (Buraya yazı yazanların ALIK olduklarını düşünmüyorum)

Çünkü benim gözümde bu iki kanalda habercilik yerine GOY GOY culuk yapan YANDAŞ TV lerdir...

Birisi MARS gezegenine, AKP duble yol yapıyor; diye haber yaparken;

Diğeri İstanbul Taksimde kaldırımda yürüyen yayanın, pencere kenarından kafasına düşen saksının sebebini Tayyib Erdoğan'a bağlar.....

İşin vahim tarafı bunların TROL lük yapması değildir... Bu TROLİZM e maruz kalan kendince akıllı, eğitimli, elit ve aydın kesiminde TROLLEŞMEYE başlamasıdır...

TROLİZM den MOBİNG e evrilen bu davranış modeli zamanla kutuplaşmaya ve gruplaşmaya kadar devam eder...

Tıpkı bu forum başlıklarında olduğunu gibi...

Diğer taraf bir diğer tarafa yatırımcı yada insan gözü ile bakmaz, AKP li yada CHP li yada bilmem neci filan diye bakmaya ve görmeye başlar...

Bu dediklerim TEORİ değildir.. KANUN dur.. İspatını az önce yaptım...

Şöyle ki;

Siyasi düşüncemi ima yada dolaylı yönden belirtmeyip direkt İYİ PARTİ sempatizanı olmamı DİREKT AÇIK AÇIK söylememe rağmen; Sn.Dreamworld bana ve burada yazanlara TROL deyip, AKP'li bunlar diyebilmesi...

Çünkü TROLİZM öyle bir noktaya bizi evriltiyor ki;

Eğitimli dediğimiz, topluma yön ve istikamet göstrecek kişiler bile TROL olmuş, farkında değiller... Görmüyorlar, okumuyorlar yada okuduklarını anlamıyorlar...

Kısaca;

Sn.Tengri eleştiriniz elbette yazınız... Küfür ve hakaret olamadığı sürece.. Bu şartlarda size kimse TERÖRİST kelimesinin "T" sini dahi kullanamaz...

Buna herkes dahil...

Sağlıcakla, bol kazançlar...

Mehmetkirsoy Guest
    Brezilya parasında bir sıkıntı var. Amerikan ve avrupa borsaları tarihi rekorlarda.

Negatif faiz demek ki breZilyaya ugramamış.

Bizim piyasa ile artık yorum yapmak yasak ise.

Mehmetkirsoy Guest
    Amerikan borsası durup dururken düşmüştü ya flash crash. Yine benzer olabilir. Sebepsiz. Sırf pahalı diye biri gelir kamyonu dayar

Mehmetkirsoy Guest
    Brezilya borsasınıda haşırtlayacaklar parasına baktıGımda

Sayfa 177/380 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •