Sayfa 190/380 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,513 - 1,520 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Honkong'da olaylar...
    Çin ABD tarafından ekonomik baskıya maruz.

Honkongdaki olayların benzerleri Çin'in başka şehirlerine, bölgelerine sıçrar mı?

Biraz ütopik gibi ama;
    Bir de Çin Baharı ortaya çıkar mı?
    Çıkarsa uluslararası ticarete, emtia fiyatlarına, turkiye iç-dış ticaretine, doviz/tl'ye muhtemel tesirleri neler olabilir?

2.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    merkez bankası kaynaklarının kullanılıyor olması kafa karışıklığına sebep oluyor.. benim bankada tuttuğum dolarımı piyasada satarak, benim dolarımın kurunu baskılıyor, benim çıkarlarıma karşı kullanıyor' gibi algılıyor dolarcı arkadaşlar.. öyle bi şey yok, mekanizma şöyle : dolarcı dolarını bankaya yatırır- bunun küçük bi kısmı merkez bankasına munzam karşılığı olarak yatırılır, kalan kısmı büyük oranda kredi olarak verilir piyasaya uzun vadeli.. bankada kalmaz o dolar, banka pozisyonu sıfıra sıfırdır..

mevduatın küçük bi kısmının merkeze karşılık olarak yatırılması TR'ye özgü değildir, bütün dünyada böyledir ve bu kural küresel merkez bankacılığının temelini oluşturur (fractional reserve system).. merkez'in brüt rezervi bu munzam karşılıklarıdır- bu ne zaman geri talep edilir ? para türk bankacılık sisteminden çıkarsa, yani yurtdışına transfer edilirse, ortada mevduat kalmamış olur ve TR bankası merkezdeki munzam karşılığı geri ister.. yani brüt rezervin geri istendiği tek durum- mevduatın TR bankacılık sisteminden çekilmesi durumudur (yurtdışına transfer yada yastıkaltı)

diğer kanallar tıkandığı için, arkadaşların elinde kalan son şans bu: ahali bankalara hücum etsin- mevduatı nakit çeksin yahut yurtdışına transfer etsin.. esasen, 'bank-run' diye adlandırılan bu senaryoda ayakta kalmaya devam edebilecek hiç bir bankacılık sistemi yoktur yeryüzünde (fed yada ecb dahil).. artık bütün konsantrayonları- milleti mevduatlarını bankalardan çektirtmeye ikna etmek üzerine odaklanacak, bu amaç üzerine estirilecek bütün rüzgarlar.. TR bankalarının batma ihtimalleri üzerine kurulacak bütün algı operasyonları.. başka bir kozları kalmadı
    Kerim Rota mevcut müdahale şemasını böyle çizmişti geçtiğimiz günlerde. Piyasanın kurdu diyebileceğimiz biri bizim forumda yazan Johndowes üstad dahil herkes onay verdi bu şemaya zaten. Konu hakkındaki detaylı yazısı bulunabilir nette.

Öyle ya da böyle MB bu savaşı sonuca bakarsak şimdiye kadar gayet başarılı bir şekilde yürütüyor. Ben şahsım adına yanıldım. Evet belki kesinlikle görmeyecek dediğim, 4,93, seviyesini görmedi ama yukarı da beklediğim hedeflere de ulaşmadı. Bu mücadelenin şu ana kadarki kaz***** MB dir. Bükemediğin bileği öpeceksin. Bundan sonra ne olur yaşayıp görmek lazım. 6 lira üzeri bozdurup tekrar 5.70 lerden maliyetlendiğimiz doları zamanında yüksek faizlerden nemalandırmamışken, o şans kaçtı, bu vakitten sonra net yüzde 10-12 lere ki daha da düşecektir Aralıkta bozdurup yatırmak gibi bir düşüncemiz yok asla. Son trade in mağlubuyuz o net.

Ama MB nin başarılı mücadelesi vs bir yana benim gibi dolarda yükseliş bekleyenlere esas darbeyi vuran FED tir. MB ye de bu oyun alanını açmıştır. Bir hafta da 180 derece dönüp 2019 da 3 kesin faiz arttırımından geldiğimiz noktada 3 faiz indirimi ve tahvil geri alımının bitirilmesi pozisyonuna gelmesi ana etken.

3.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Honkong'da olaylar...
    Çin ABD tarafından ekonomik baskıya maruz.

Honkongdaki olayların benzerleri Çin'in başka şehirlerine, bölgelerine sıçrar mı?

Biraz ütopik gibi ama;
    Bir de Çin Baharı ortaya çıkar mı?
    Çıkarsa uluslararası ticarete, emtia fiyatlarına, turkiye iç-dış ticaretine, doviz/tl'ye muhtemel tesirleri neler olabilir?
    O biraz zor toprağım. Çin adamın kafasını ezer. Ama artık Çin mi olur Rusya mı olur bilemiyorum ama ABD İşid kartını o bölgede açacak gibi yakın zamanda.

4. İşin temel yönü bir yana, bizi biraz aşar, teknik yönü bu şekilde. Hala 2013 te başlayan yükseliş kanalı içerisinde ve yükseliş desteğini kırmış değil. Altta ise 2011 ve 2013 yılları temaslı desteği var. Bugün için değerler yeşil için 5.58 , siyah için 5.35.

Öte yandan haftalıkta aşması gereken yer kabaca anlık 6.25 civarları.

5. Çinbaşlara noolucakki yav
    Adamların zengini bile fakir gibi yaşıyo
    Zengin ve Yoksul
    Tatlı Sert
    Dallas
    Ceyar Yuving modeli yokki ağam paşam orda
    Zenginde bi kap pilav fakirde aynı
    E her işi zenginler yönlendiriyo
    O yüzden çinbaşları nası şey ettiricen hacı????
    Allahtan elehtıronih üstüne bi de japon kore var
    Yav bu ka bina yapçağımıza bi chip yonga yonca fabrika kuraydık
    Sana yemin ediyorum
    Bu giga yol küprü havalimandan bin kat eyiydi
    Çunki o alemde
    Para peşin kırmızı meşin azcıkta sen şişin
    Şair Ozan moruk

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Güzel düşünen güzel görür güzel insan, münferit bir kaç olayı abartıp pireyi deve yapmak da üstümüze yok, elbette olay çok acı, yürek parçalayıcı.
    Ancak şuna inanıyorum ki bir şekilde sosyal yardım kuruluşlarından birisine ulaşsalardı dertlerine çare bulunurdu, evinde yalnız olduğunu yemek yapamadığını bildiren bir tanıdığımın evine belediye yemek servisi yapıyor canlı şahidim. emekli maaşı var ev kendisinin.
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bu topiğe yazmıyorum. Ama bu kitapsızın ne mal olduğunu buradada herkes görmüş.
    Son dakika: Bakırköy Osmaniye'de bulunan bir dairede 1'i çocuk 3 kişinin cansız bedeni bulundu. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisin evdeki incelemesi sürüyor. Hayatını kaybedenlerin karı koca ile çocukları olduğu öğrenildi.
    Bakırköy Kaymakamlığı, olay yerindeki kokunun siyanür olduğu açıklamasını yaptı.

gel kitapsız gel bunlarada bişey yaz
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Inanin son intiharlardan sonra benim de direncim kirilamadi degil.
    Batsin bu kapitalizm.bitsin bu dertler artik.bizler burada uc bes kurus kazanacagiz diye tutunurken evlerine ekmek bile goturemeyen binlerce yurttasimizin oldugunu bilmek inanin cok gucume gidiyor.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    yapan olsa ne ?? 5.70- 5.75 bandı değişmiyor, alt/üst %2-3 kadar gidip geliyo.. en sert haber akışı bile bi oynaklık yaratamıyo, kongre sanction yaparım diyo- piyasada tahvil satmanı yasaklarım diyo, pentagon sınırı geçersen ***** bellerim diyo, avrupa birliği de bi şeyler diyo ama duyan bile olmuyo.. merkez 3 turda 10 puan faiz indiriyo, merkez başkanı bi cuma akşamı azlediliyo, mudis not indiriyo, medyada 7/24 sınırsız negatif propaganda.. her biri geçen seneki cia papazı işinin on katı sertliğinde.. ama kıpraşamıyor meret ??
    Yani işte hiç taze poz trade ek$ın görmüyoruz burda da yine de varsa kaçırdığımız vesaire soralım dedik..

Sentiment hesabı..

Sayfa 190/380 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •