Sayfa 210/380 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. tekrar etmekte fayda görüyorum , ben de ihracatı cazip hale getrimek için kontrollü olarak kurun yüksek bir bantta seyrinden yanayım yani düşük kur yüksek reel faiz yerine yüksek kur düşük reel faiz politikasının benimsenmesinden yanayım

yani bence ekonomi yönetiminin , ileriki zamanlarda abd nin doları güçsüzleştirmesi ve buna karşılıkta tl nin istenmediği ölçüde değer kazanması riskine karşı şimdiden olabildiğince önlem alıp terazinin dolar tarafına müdahele etme şansları olmasa dahi tl tarafına müdahele ederek kuru , ihracatı cazip hale getirecek şekilde olası parasal tedbirlerin alınmasına kafa yorması gerektiğini düşünüyorum.

ancak yukarıdaki videoda da görüldüğü üzere , abd nin bu noktada diğer ekonomileri zorlayacağı aşikar

önce abd diyorlar doğal olarak

2. yüksek kur düşük reel faiz = Enflasyondur.
    Enflasyon= Gelir dağılımında bozulmadır.
    Yüksek kur maliyetleri arttırır, düşük faiz ise talebi arttırır.
    Hiçte hoş değil.

Mehmetkirsoy Guest
    Reis katar da

Para uçağı gelir mi Acaba

;)

Mehmetkirsoy Guest
    Katardan yenibosna kaç saat çekiyor uçakla hahahahaha

Mehmetkirsoy Guest
    Çek yenibosnaya bi boeing 777 hahahahaha 5,75 den gelene kadar.kaça denk gelirse hatta sen önden borç al dök kamyonu biz uçakla geliyoruz 2 saate hahahahaha

Mehmetkirsoy Guest
    Türkiye Merkez Bankası ile Katar Merkez Bankası arasında "Türk Lirası-Katar Riyali İkili Para Swap Düzenlemesine ilişkin Değişiklik Anlaşması" imzalanmış

Bu ne demek hocalarıma bir sorayim

Para (usd) gelmiyor mu katar dan katar riyalini kime vereceğiz ?

Uçakla para gelmiyorsa riyali napcas

Mehmetkirsoy Guest
    Eyvah daha kamyon gelmiyecek mi yoksa

Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    tekrar etmekte fayda görüyorum , ben de ihracatı cazip hale getrimek için kontrollü olarak kurun yüksek bir bantta seyrinden yanayım yani düşük kur yüksek reel faiz yerine yüksek kur düşük reel faiz politikasının benimsenmesinden yanayım

Rekabetçi TL, enflasyon kadar artan döviz... sepet....
    Yıllar içinde ihracatın ithalatı karşılamasını hedefleyen rekabetçi bir kur politikası ülkemizin ihtiyacı.

Hükümetin denk bütçe hedeflemesi
    Dürüst borsa ve yapılacak usülsüzlüklerde hızlı adil yargılama ....
    Enflasyon üstünde +1 puan banka getirileri.
    Halkın dolarize olmasını azaltabilir.
    Tasarruflarını reel ekonomiye aktarmasına vesile olabilir.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Sayfa 210/380 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •