Sayfa 216/382 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon
Arama sonucu : 3053 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Mehmetkirsoy Yazıyı Oku
    Reis doğrusunu yaptı. Küre sel kriz geldiğin de faiz 30 da kalsaydı 50 60 geçerdi.

Kriz geldiğinde 10 15 20 25' alan açtı..
    Pabucumunmuş.. ))

Brezilya da yatırımı olan buradaki süper zengin arkadaşlar dikkat edin hahhahahahahhaha
    Ee epeydir Brezilya sat Bist al da yapıp, ki bazen de tersini, senin yerel seçim hasetçisi reisini tanzim soğanına çevirdik, naaber )..
    İyi bak son aylar her ihtiyaç duyduğumuzdaki ilgi ‘ters’ korelasyonumuza..
    Ama aramızda kalsın taam mı )

3. Çözüm net

sürekli revize edilen bant araliklarinda , olabildiğince trade e çanak tutmadan

DEGERLİ KUR başka bir deyişle

YUKSEK KUR

Ve

Olabildiğince baskilanan DUSUK REEL FAİZ

Son bir iki yıldır kabaca uygulanan ekonomi politikası da bu yönde

Yani DOGRU

Artık bu küresel dünya tatavasi son bulduğu için aksi yirtinilsa bile mümkün değil

Bir şeyin bittiğine neden inanmak istemez yurdum insanı anlamıyorum

Bitti la işte bittiiiiiii

O sebepten ötürü catham house dan medet umanlar , oranın bahçesine kereviz ıspanak ekse , kendileri açısından daha mantıklı bir umuda yolculuk ederlerdi
    Son düzenleme : viper; 26-11-2019 saat: 23:21.

4. Ek olarak

Bist100 de , en geç önümüzdeki bir yıl icerisinde 130-140 hedefli bir borsa görüyorsam

Dolara bakmazdim

Bankacilik endeksinde ise hemen hemen yüzde yüze yakın prim potansiyeli var

O da şu anki dış piyasaların durumuna göre öyle ,

dışarısı düzeltmeler harici öyle kolayindan bozulmaz ve bu durumda da o hedef yukarı revize olur diye düşünüyorum

5. Son iki yoruma da katılıyorum ama dışarısı için düşüncelerinize katılmıyorum. Kriz gümbür gümbür geliyor. Avrupa çok ciddi geçim sıkıntısı yaşıyor Almanya Fransa bile bitik durumda normal vatandaş açısından. Türkiye malum zaten bize olan olmuş. Bu böyle gitmez. Sosyal patlama ve kriz çok yakın, ABD filan basma parayla ite kaka yürüyor sürdürülemez. Çin pastadan aldığı paydan memnun değil. Çok büyük şeyler olacak. Ha ben %70 bist teyim çok büyük şeyler olurken de en fazla yapacağım şey short açmak o ayrı
     Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    Ek olarak

Bist100 de , en geç önümüzdeki bir yıl icerisinde 130-140 hedefli bir borsa görüyorsam

Dolara bakmazdim

dışarısı düzeltmeler harici öyle kolayindan bozulmaz ve bu durumda da o hedef yukarı revize olur diye düşünüyorum

Mehmetkirsoy Guest
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Mehmet bey, Dow 13 ler de iken 27 ler hedef gösteriliyordu, yemin ederim o zaman içimden "hade leyn" dediğimi hatırlıyorum..

Şu an BIST için birisinin 185,000 endeks demesi ile aynı şeydi...

AMa DOW 28 oldu....
    Evet abi 30,000 diyen vardı amerika tarihinde olmamış 2008 krizinden sonra 13,000 ler den çöker mi derken. İnanılır gibi değil. Şirketler triilyon dolarlık olmuş.

Dow da short açsaymışız nerden açarsak açalım her türlü iflas edermişiz. Acayip bir fenomen. Böyle tabi insanlık tarihindeki en yüksek seviyede. 28 bini de geçti. Nasıl iş kim neyi alıyor pess..

7. Biz pilot ülke seçilmişiz çok ilginç şekilde her şeyi dünyadan önce yaşıyoruz. Mesela ABD bizim 2007 yılını yasıyor kapatma davası filan hatırlayan vardır oradaki establishment başkanı test ediyor indirmek istiyor sonucu nasıl olacak bilmek zor. Onların başkan da aynı bizimki gibi halk ve zenginle gözünde popular, orta sınıf okumuş memur tayfa tarafından sevilmiyor.

Mesela borsaları tıpkı bizim 2013 borsasına benziyor hikaye çok zorlaşan belki çıkar ama fk lar 40 larda alacak şirket bulamıyorsun ama habire de artıyor.

Mesela Brezilya bizim geçen sene yediğimiz kur ve borsa şokunu yiyecek / yemekle meşgul bizden ders de mi almadınız ulan sambacilar diyesin geliyor.

Dediğim gibi-çok ilginç Avrupa da çok sıkıntılı bir dönem geçiriyor nüfusu çok yaşlı çalışacak eleman bulamıyor endüstri 4.0 falan filan olmuyor bu sefer de yaşlılar tüketmiyor göçmen alayım diyor sağcı ırkçı partiler yükseliyor.

Dünya aynı düdüklü tencere gibi görüyorum olaylar çok yakın.
    Evet abi 30,000 diyen vardı amerika tarihinde olmamış 2008 krizinden sonra 13,000 ler den çöker mi derken. İnanılır gibi değil. Şirketler triilyon dolarlık olmuş.

Dow da short açsaymışız nerden açarsak açalım her türlü iflas edermişiz. Acayip bir fenomen. Böyle tabi insanlık tarihindeki en yüksek seviyede. 28 bini de geçti. Nasıl iş kim neyi alıyor pess..

8. Buyur hocam bist madem bedava elinde ne varsa gir kazan. Ama biste girmek kolay cikmak zor.
    En son girenler thy de bankalarda kafa kagitlarda bekliyor daha cok beklerler, varliklari gecen seneki kur ataginda eridi gitti.
    150 binde olsa kurtarmaz.
     Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    Ek olarak

Dolara bakmazdim

Sayfa 216/382 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •