Sayfa 220/377 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320 ... SonSon
Arama sonucu : 3010 madde; 1,753 - 1,760 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. ben dth'lar 100 milyar dolara inince döviz alacağım, tekniği para çizer
    lakin bunların kestaneleri kim çiziyor onu anlamadım, hangi kestane sormayın, grafiği yok..!!

Mehmetkirsoy Guest
    Martta nisan da dolar çift hane olması için plan yapılmıştı. Bunu berat albayrak açıkladı.

Berat Albayrak, seçimlere bir hafta kala Türkiye'ye ekonomik bir operasyon düzenlendiğini belirterek, "Türkiye Muz Cumhuriyeti değildir. Bir ülkenin 82 milyonunun parasına operasyon çekip, bir doları 10 lira yapmaya çalışacaksınız, biz de izleyeceğiz öyle mi.

Mehmetkirsoy Guest
    Doların nisan nayıs da 10 15 olmasını planlayanların oyununu bozmuşuz

https://www.google.com/amp/s/m.sabah...ciklayacak/amp

Mehmetkirsoy Guest
    Doların 12 olması demek altın 550 lira demek muazzam bir rakam

Mehmetkirsoy Guest
    Martta swapları kapatarak ve önlemler alınarak bu operasyon durdurulmuş demekki

Mehmetkirsoy Guest
    Bu esnada borsa çöktü 83 bine

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    ..
    Bu forumda bulunduğum uzun yıllar içinde görmediğim tip üstadı azam muazzam kalmadı...
    hahhhaha, hatırladım üstadı azam muazzam' muhabbetini, herhalde 12-13 sene evvel falan.. egosu şişkin bi arkadaşı ti'ye alan bi kaç entry vard, bora bey'i ilk o zaman tanıdım, etrafında bi mürit kitlesi biriktirmiş olan egolu arkadaşa doğrudan bu şekilde hitap etmesi muazzamdı, çok beğenmiştim.. hatta bora bey'in dalga geçen yorumlarını destekleyen bi şeyler yazdığım için, bahsi geçen arkadaş özelden mesaj atıp sitemlerini bildirmişti

küfürbaz sığırların gargarası altındaki öbür topikte bora bey'in bi yorumunu görmüştüm geçende, aklıma geldi.. yağmur yağmıyor olmasından dolayı istanbul'un susuzluk riski vs yeni başkan üzerine.. yaşı yetenler hatırlar; 90'ların ilk yarısı itibariyle şehr-i istanbul'un birinci sorunu su sorunu idi.. sokaklarda biriken çöp dağları bile fazla bi sorun değildi, ama bakırköy tarafında oturuyordum o sıra ve haftanın bazı günleri, o da gece 02 sonrası bi kaç saat su akabiliyordu sadece.. su akar akmaz önce bi banyo yapardık alel acele, sonra küveti doldururduk.. su akmayan bi evin nasıl bi cehennem olduğunu şimdiki nesle anlatmak çok zor.. sonra yerel seçimde sürpriz bi şekilde yeni bi bld başkanı seçildi- seçimi takip eden 3 hafta boyunca sürekli yağmur yağdı, bu yağmur hiç durmayacak mı falan diye endişelenmiştik, barajlar doldu ve sular akmaya başladı, kısa sürede borular tamir edildi, yeni kanallar falan filan, bi daha sular kesilmedi.. 5-6 sene evvel yine bi kuraklık olmuştu, rezervler azalmıştı, chp'li arkadaşlar saat başı baraj doluluk oranları online olarak bildirirdi emlak topiğinde- geliyor gelmekte olan tadında

şimdi, laz müteahhidin muazzam seçim zaferinden bu yana yağmur yağmıyor olmasının hikayesini sonraki dönemlerin tarihçileri yazacaktır bi şekilde.. ama mesela çeyrek asır sonra su kesintileri tekrar başlayacak olursa bunun herhangi bi siyasi sonucu olacağını hiç sanmıyorum.. okumuş- etmiş, modern, çağdaş, akıllı, ince zevklere sahip, zeki, farkındalığı yüksek kitle için bunun herhangi bi ehemmiyeti olmayacaktır, onların tamamı yine chp genel merkezi kimi aday gösterirse ona oy verecektir sorgusuz sualsiz.. ister sular akmasın, ister çöpler toplanamıyor olsun, ister yerel idarenin sorumlu olduğu başka alanlarda sorunlar yaşansın, bu kitlenin oy tercihinde herhangi bir kayma olma ihtimali sıfır.. ister ekmeloğlu aday olsun, ister muharrem olsun, ister solcu selo olsun, ister sağcı laz müteahhit aday olsun, kim olursa olsun, bu kitle her şekilde tıpış tıpış gidip oyunu ona verecek.. belirleyici olan; eğitim düzeyi düşük alt sınıf kitle, oyunu 2 kilo makarna- 3 torba kömür için satan kitle.. onlardan bi kayma olursa 51-49 dengesi değişebilir, öbür taraf beton gibi sağlam

8. Inerse alirsin

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    ben dth'lar 100 milyar dolara inince döviz alacağım, tekniği para çizer
    lakin bunların kestaneleri kim çiziyor onu anlamadım, hangi kestane sormayın, grafiği yok..!!

Sayfa 220/377 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •