Sayfa 23/380 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. analezi boşverin,pazarlamacilar gelince bilinki dipledi ... o zaman dollara gömülürüz )

16.96 Since 27 Aralık 2023

5.66 da görüldü...
    hadi gârî...
    in 4.9xx'lara.....
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,249
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    5.66 da görüldü...
    hadi gârî...
    in 4.9xx'lara.....
    Aynı düşüncede olduğum için alıntı.

Teknik olarak 5.8 in altı uçurum.
    3 ayda 4 tl den 7 tl ye yükselen dolar, sonraki 3 ayda 7 tl den 4 tl ye düşebilir. Bunun bir ayı geçti.

Ha 4 abartılı mı o zaman 4.5-5 bandı olabilir

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,391
     Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Aynı düşüncede olduğum için alıntı.

Teknik olarak 5.8 in altı uçurum.
    3 ayda 4 tl den 7 tl ye yükselen dolar, sonraki 3 ayda 7 tl den 4 tl ye düşebilir. Bunun bir ayı geçti.

Ha 4 abartılı mı o zaman 4.5-5 bandı olabilir
    dokuz dur., O dokuz., sen yanlış görmüşündür gibime geliyor

5. O denli yazdım ki... O denli ikaz ettim ki? Anlayan çıkmadı.. 7 TL ye gelmiş grafik yatayla 90 derece açı yapmış, "Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz" başlığında hala birbirini gazlayan tipler vardı...

8 TL olucak 9 tl olucak hatta hızını alamayıp 10 TL olucak oradan 11 TL diye yazanlar dahi vardı...

USD da formasyon an itibarı ile ŞELALE dir.. Düşen bıçak tutulmaz nerde durur bilinmez, ancak tahmin edilir...

Çok açık yazıyorum, Şubat 2019 tahminim USD da dip 4,85 TL dir... Bir an değer yükselir ama değecektir...

Arada tepkiler olur, iner çıkar..

Ama iki adım geri bir adım ileri olucaktır...

MB 625 baz puan artırmış, PAPAZ bırakılmış hala malum başlıkta USD 6 TL olur sabah diye vakit verenler var...

Kafayı 400 milyar USD dış borca takmışlar kendi kendilerini gazlayıp sadece zararlarının boyutunu artırıyorlar...

Her zaman dedim ne ucuz ise onu alın bekleyin. KY sının yapacağı iş o idi...

7,11 TL de millet FULL DOLARİZE iken ben battıklarını iddia ettikleri FULL BANKA HİSSE sinde idim...

(Atmıyorum, banka sayafların da tek tek hangi fiyattan aldıklarım ve tarihleri vardır, ispat edilir)

Şİmdi bankalar RALLY de USD da SELLALE..

Ama akıl yok bizlerde.. Rasyonalite yok bizlerde.. Mesela ben çok uygun bir yerden FULL VAKBN dayım... Ömrümün sonuna kadar VAKBN VAKBN VAKBN VAKBN VAKBN da asla demem...

Mesela VAKBN 6 TL USD 4,85 TL olunca VAKBN ı satıp USD alacağım... Belki o vakit 1 yılda USD da vade de kalacağım..

Rasyonalite ve akılcılık budur...

Ama bizler DUYGUSAL davranıyoruz ve hep kaybediyoruz...

USD USD USD USD:. 2018 yılı için 3,75 TL den benim zirve noktam 5 TL idi... 6TL oldu 7 TL oldu 7,40 TL oldu ve USD alan insanlar vardı...

USD düşecek diye birşey yazınca anında AFAROZ edildim.. FULL SİYASET FULL AKILSIZLIK...

Her neyse...

Bol kazançlar...

(Ne yalan söyleyeyim malum başlığa şunu yazmak isterdim.. "2 ay önce 7 TL den USD aldım USD şimdi 5,65 TL oldu zararım çok büyük ne yapmalıyım? Acil cevap...")

Ne alık cevap verenler olur du...

6. Hala 400 Milyar USD borç var diyorlar, yazıyorlar, çiziyorlar....

Arkadaş 400 milyar USD ın 180 milyar USD ı kısa vadeli.. Lakin bu ülkede 82,000,000 insan 365 gün boyunca "Eller Havaya Sabaha Kadar DANS DANS DANS deyip, 24 saat Antalya plajlarında kumsallarında sırtına buzlu badem elinde içki kadehi güneşlenmiyor ki"

ÇALIŞIYORLAR...

Burada önemli olan Borç Geri Ödeme Dengesidir ki ; TR asla bu dengeyi bozmamıştır...

Yani bu ülke çalışarak YILLIK 365 günde 135 milyar USD lık MAL ve Hizmet üretiyor.. Aradaki 45 milyar USD ın fonlanması söz konusu, o kadar...

O da, Bedelli Askerlik (5 Milyar USD), İmar Barışı (4 Milyar USD), Turizim geliri (36 Milyar USD) ile çoktan finanse edildi...

Sadece gelir vergisi dilimlerine %1 lik artış konulsa yıllık 5 milyar USD gelirde oradan gelir...

Hatta Ağustos ta 2.6 milyar USD cari fazla geldi...

Mantıklı olun 180 milyar USD borcu olup 135 milyar USD üreten bir ekonomi dış borç yüzünden BATMAZ...

Bu arada Akbnk ı, VakBN ı, Garantiyi batıranlar dahi vardı...

Batan YUNANİSTAN gibi olur...

Yıllık 400 milyar Euro borç yapmışlar.. Nüfusu 11 milyon ve yıllık ödenmesi gereken borç 190 milyar Euro...

11 milyonluk Yunanistan ı topla çarp ekle kes kopyala yapıştır üreceteği MAL ve HİZMET 45 milyar USD (Euro değil) geçmiyor...

Yani 190 Euro ödemesi gerek çıka çıka yıllık 45 USD oluyor...

Bu BATAR...

Yani KITIR PİYOZ düşünceler ile birbirimizi gazlayıp zarar etmemizden daha fazla zevk alan böyle bir IRK yeryüzünde yoktur...

Bu müsveddelere göre CITI Deutsche kazansın ama KY kazanmasın...

Arkadaş piyasaya karşı kürek çekemezsin.. Hele KY olarak...

Neyse, uzatmayım...

Bol Kazançlar...

5.30 altı güzel bir hayal 4.94 altı impossible beyler. 5.30 bile görmeyecektir. Hacim dip çalışması veriyor. Yakındır. Endekste 75-76 civarı. Dolarları satıp garan alacaz

4.94 altı hedef veren ömründe dolar grafiği bakmamıştır.

Buralar üç aşağı beş yukarı uygun yerler dönüş için.

Byes. Sleep well.

8. Selka hocam teşekkürler..yazılarınızı zevkle okudum. bende malum başlığa aynen öyle yazmayı düşünüyordum. Bakalım tayfa ne diyecek.

Sayfa 23/380 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •