Sayfa 230/380 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Neticede 1980 deki krizde 500 dolar olmuş,dolar enflasyonu da hesaba katılırsa bugünkü dolarla 800 dolarları görmüş bir yatırım enstrumanı gümüş.T üm zamanların dibi olan 14 15 dolarları bu yaz gördü ,çok uzun bir yükseliş trendinin çok ama çok başındayız gibi geliyor bana.

Teşekkürler sn.hkm;

Güzel bir nokta yakalamışsıniz.
    Kendi adıma
    Gümüşün böyle düşmesinin sebeplerini anlamamız lazım diye düşünüyorum .

Dünya gümüş üretimi mi arttı?
    Tüketimi mi azaldı?
    Zenginler artık gümüş çatal kaşık kullanmıyor mu?

Sizin de dediginiz gibi "kimse niye gümüşun lafını ağzına almıyor"?

Tekrar teşekkürler.

Sn 0101 erkan öz ün gümüşle ilgili videosu var ,şiddetle tavsiye ederim.Bende teknoloji işi çok zayıf, link veremiyorum,google dan kolayca bulabileceğinizi düşünüyorum.Saygılar sevgiler.

4. Altın'cı ve Gümüş' çülere belki bir faydası olur diye ikisi arasındaki oranı

resme döktüm...

Daha geçmişi yok , ama 11-12 senelik bir period var gibi görünüyor..

Platin ile olan ilişkisi de enteresan..

Bir şekilde, Trendler kırılır ve kalıcı olursa, Platin çok yol alır..

İzmirli hocanın grafiklerinde bir şey ilgimi çekti,altın gümüş rasyosu 2001 ve 2008 de tavan olmuş,yani kriz zamanları,sonra gümüş atağa kalkıp rasyoyu tersine çevirmiş.Şu anda üçüncü ve en yüksek tavanı görmüşüz,gümüşün dönüşü de muhteşem olabilir.Grafik işinden anlayanların özellikle sn izmirli hocanın yorumunu cidden merak ettim)))))))))))))Ha grafikte gözükmeyen 4. tavanda bence 1994 krizi zamanlarına uyuyor olabilir.

Şimdi baktım da altın platin rasyosu için de grafikte aynı tarihler sözkonusu.

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Tayfa dedik.

1 ki$i yazdı. "-Iftira etme icraatim belli". Dedi.
    Baska topikleri bilmem, bu topikte pozunu görmedim. Var ise hatırlatırsa memnun olurum.

Bundan sonra görelim, sözümüzü geri alalım.
    Helallik i$teyelim be yaaa!��
    Cevaplarını verdik amma velakin silgeç çalıştırıyonuz arada bazı her neyse..

Başka topikleri nası bilmen zühtü, neyse arkadaş alıntılamış cevabımı neredeyse peşinsıra..

Gecikilmiş sayalım ileti uçuşunu..

Lafı gevelemeyin, evirip çevirmeyin adana dürüm..
    Son düzenleme : ConSenSus SenSor; 30-11-2019 saat: 12:51.

Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    vallahi cafe trend de yukselis kacinilmaz dusus kacinilmaz topiklerinde sizi cok gordum. ama pozum su yazinizi hic goremedim. yargilamak huyum degil. sadece ogrenmek icin soruyorum:
    mesela su an pozunuz nedir?
    ve ne ongoruyorsunuz?
    Pozları isabetle anca Viop24 topikimize yazıyorum tam olarak.. Malum öyle 5 topiğe yazılacak mevzular değil..

Ve sadece spot Dolar işlemler, vadelisinde poz açmıyoruz Dolar'ın..

Son 5,1x-5,4x bandı alımlar yoğun, 5,6x'lardan 5,9x'lar sattık bitti neredeyse tepede, ortalamalar hep ve epey de lehimizde kalarak..

Ve 5,68-71'ler ağırlıklı alım başlamıştık,

sarkarsa -20 kuru$ kadar aşağılara bile alım planlı, çıkarsa 6,+'lar beklemeli bakarak acelesi yok..

Aynı dönemde 5,4x-5,6x yöresel kârlı al-sat, sat-allarımız da oluverdi her iki yönden de..

Bist'e borsalara görece hantal kalınca ve kaldıraç kullanmayınca bunda daha verimli işlemler yapabildik.. Kısmet..
    Son düzenleme : ConSenSus SenSor; 30-11-2019 saat: 13:05.

Sayfa 230/380 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •