Sayfa 231/382 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331 ... SonSon
Arama sonucu : 3049 madde; 1,841 - 1,848 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

selka düzgün yazacaksan yaz zaten..

Ne o öyle ikide bir aradan aklın sıra ağır laflar sokmalar,

elmayla armut karıştırıp üstüne bi de isyan etmeler,

ortalığı kızıştırıp garip tiplerden destek almalar ??.. Birazda onları eleştir hadi bakalım..

2. https://www.bloomberg.com/amp/news/a...mpression=true

Ne diyelimki...Seytan halinize aglasin..

TL ye yonelik kur saldirisinda MB gecelik swap faizlerini %1000 cikarinca oyun bozulmus ve masa devrilmis. Morgan stanley 140 milyon Citigroup 180 milyon dolar para kaybetmis diyolla.
    Bunlarin yani sira daha bir cok fx traderleride acayip zarar gormus...

O gunlerde bazi ekonomistlerimiz mb nin bu uygulamanin yanlis oldugunu yabanci yatirimcilari ulkemizden dahada sogutacagindan bahsedip elestiri yapiyorlardi.

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    https://www.bloomberg.com/amp/news/a...mpression=true

Ne diyelimki...Seytan halinize aglasin..

TL ye yonelik kur saldirisinda MB gecelik swap faizlerini %1000 cikarinca oyun bozulmus ve masa devrilmis. Morgan stanley 140 milyon Citigroup 180 milyon dolar para kaybetmis diyolla.
    Bunlarin yani sira daha bir cok fx traderleride acayip zarar gormus...

O gunlerde bazi ekonomistlerimiz mb nin bu uygulamanin yanlis oldugunu yabanci yatirimcilari ulkemizden dahada sogutacagindan bahsedip elestiri yapiyorlardi.
    Yabancı yatırımcılar ülkemizden soğumadı diyorsunuz yani.

4.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Altın'cı ve Gümüş' çülere belki bir faydası olur diye ikisi arasındaki oranı

resme döktüm...

Daha geçmişi yok , ama 11-12 senelik bir period var gibi görünüyor..

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İzmirli hocanın grafiklerinde bir şey ilgimi çekti,altın gümüş rasyosu 2001 ve 2008 de tavan olmuş,yani kriz zamanları,sonra gümüş atağa kalkıp rasyoyu tersine çevirmiş.Şu anda üçüncü ve en yüksek tavanı görmüşüz,gümüşün dönüşü de muhteşem olabilir.Grafik işinden anlayanların özellikle sn izmirli hocanın yorumunu cidden merak ettim)))))))))))))Ha grafikte gözükmeyen 4. tavanda bence 1994 krizi zamanlarına uyuyor olabilir.
    Buyurunuz efendim, altın/gümüş 1975'ten beri grafiği:

Bende de daha eskisi yok ama altın gümüşe göre tarihi zirvelerinde dolanıyor. Altınları gümüşe çevirmeyi düşünmeye başladım bunu görünce. Bunu bir düşüneyim.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Buyurunuz efendim, altın/gümüş 1975'ten beri grafiği:

Bende de daha eskisi yok ama altın gümüşe göre tarihi zirvelerinde dolanıyor. Altınları gümüşe çevirmeyi düşünmeye başladım bunu görünce. Bunu bir düşüneyim.
    Sayın pilavlı çok teşekkür ederim.Grafik tam istediğim grafik.Bence bu grafikte rasyo bir aşağı dönerse gümüş uçar.Ki bence dönmeye başlamış.1993 2001 20009 hep rasyonun tepeye yakın olduğu kriz yılları.Şimdi de benzeri olacak diye düşünüyorum.Gelecek krizle olay gümüş lehine değişebilir.Gerçi banim aklıma göre ikisi de uçacak ya neyse göreceli konuşuyoruz diyelim.

Özellikle 2009 2012 arası krizde gümüş ne yapar sorusuna çok iyi bir cevap

Keza 1979 da öyle

İstanbul Boğazındaki Tekne ve Yatlarda Neden Türk Bayrağı Yok Amerikan Bayrağı Var? İşte Sebebi?
    Özellikle İstanbul'da yaşanlar iyi bilirler. Boğaz hattında birçok tekne ve yatta Türk bayrağı yerine Amerikan bayrakları dalgalanıyor. Peki neden tekne ve yatlarda Türk bayrağı yok? Amerikan bayrağının olmasının sebebi ne?

https://www.boxerdergisi.com.tr/ista...e-sebebi-49311

dolar düşer demi. hee düşer düşer.....

çünkü abd tü kaka .... gahrosssun amariga.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 231/382 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •