Sayfa 277/380 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 2,209 - 2,216 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Bir de şöyle hesaplayalım. Gerçek enflasyon en az 22-23 bandında. Bu durumda 2019 sonu için olması gereken rakam yaklaşık 6.50.
    2020 enflasyonu için de tahmini %12 dersek, 2020 sonu için rakam 7.30 civarında.
    İlk olumsuz gelişmede USD nin baskı ile oluşturulan bu farkı kapatacağına şüphe yok.
    7.30 olsa dahi ticaret yapanlar karda.Çünkü ara malı veya ithal mal alırken 5 küsür Liralık dolarla alıyorsun,sonra bunu iç piyasaya satarken doların maliyeti 8 liraymış gibi fiyatlandırıyorsun.Malı sattıktan sonra yine gidip 5-6 Liraya dolar alıyorsun.Dolar bahane edilerek etiketlere konulmuş yüzde 30 fazladan bir fiyat var,bu fazladan kar,taş atıp kolu yorulmadan işadamının cebine giriyor.Etiketlerin 8 liraya göre belirlenmesini de 3 yıl önce yaptığım alışverişlerdeki muhtelif ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını baz alarak söylüyorum.Elbette ara mal ithal edip,işçilik masrafı olanların karları bu kadar yüksek değil,enerji,işçilik fiyatları da yükseldi ancak ürünü getirdiği gibi satanların kazancı büyük.Bu durumda da elbette üreten de mümkünse üretmek yerine ithalatı seçer.Bu sistemi bozmamak için de ellerinden geleni yapacaklardır.Ancak bu sistemi yürütmek için oluşturulan gerilim kırılarak boşalırsa ne olacağını kimse bilemez.

2.  Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    Benim sizin jargonla trol olduğumu , tüm hisse net giller biliyor bir sen mi bilmiyorsun

Yada biliyor ama yeni yakalamis numarası yapıyorsun

Tilkilik peşinde kosacagina git para kazan piyasa kucagini açmış seni bekliyor
    Yoo cidden yeni fark ettim.
    Buradaki kişilerin tek tek analizini yapıp listesini çıkartıyor değilim.

Para da kazanıyorum merak etme. 3 liradan aldığım dolarları çoktan gramı 41 dolardan altına çevirdim.
    Forumda da bunu yüz kere söyledim. "tüm hisse net giller biliyor bir sen mi bilmiyorsun"
    3 TL x 41 dolar = altının bana gram maliyeti
    5.9 TL x 49.5 dolar = altının şu anki fiyatı

Dekont veya hesap cüzdanı fotosu da atim mi?
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3. Ben genel manada konuşuyorum mevzuya bodoslama dalan ben kaybetmedim falan diyen sensin

Bana ne la senden

Adam 3 ten alır 5 ten aldım der

6 dan alır 3 ten aldım der , çok da fifi

Ona mi inanacagim yada guvenecegim

Ben genel bir saptama yaptım

Açılan onbinlerce DTH hesabı var , bunların açılış zamanına baktığında ise çok ciddi kısmının maliyeti belli sayilir

Yani dth cilarin çok ciddi kısmı YouTube videoları ve saçma sapan sosyal medya paylaşımları sebebi ile çok ciddi zarar yazdı

Yoksa Bireysel manada elalemin kayıp kazancı benim bilmemneyim de bile değil

Ama sen çok istiyorsan

Son iki yıllık tüm hesap hareketlerini gösteren ekstreni koyabilirsin , kimse seni engellemez

4. 6.5'tan dolar alan adamın kaybıyla çok yakından ilgileniyorsun ama.

Öyle veya böyle, lafı daha fazla uzatıp sokak ağzıyla zırvalamanın alemi yok.
    Gittin DOW'un en dip noktasını referans aldın. Biz de bunun yanlış olduğunu söyledik.

Baktın ki göstermek istediğin tabloyu kimse yemedi, birden "yüksekten dolar alanlar şöyle zarar etti böyle zarar etti" muhabbetine bağladın.

Çocuk gibisiniz be.
    Son düzenleme : djoz; 03-01-2020 saat: 13:45.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by Mehmetkirsoy Yazıyı Oku
    0101 barış pınarı başlayınca planlarda söylenen suriye de yukardan aşşa ortasına kadar girecektik operasyon duraklatıldı 9 günde..

Bu planların değiştiğini sanmıyorum.. 1 seneden fazla askeri güç.yığıldı..

Başlıyoruz..
    150 üyeli Suriye Anayasa Komisyonu faaliyetine başlamış durumda.
    Bu komisyon bir sonuca varacak ve referanduma gidilecek.

Arazideki sivri unsurlar törpülenmekte.
    Bizim Barış Pınarı operasyonumuza bakış açım bu yönde.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

7. Senin eşeğin gancik olsun be

Senden değerli mi

Dolari 6-7 arasından alanlar banka faizi dahi üstüne koysan karda

Dow da 90 yıldır sürekli düşen bir endeks

Hatta bu iki konu ile alakalı iki adet you tube videosu koysam ne sazan gelir haaaa

Videonun içine iki de trol edebiyatı yapıştırdım mi üffffffff

tüm sazanlari Dow short dolar long yapardım

Hemi de aktiften

Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku

sene 1932 dow 800

şimdi 29.000 kıyısında

o zamandan bu zamana dow a balon diyen herkesi patlatmış , nesilden nesile patlatıyor işte

sen de yeni jenerasyonsun , üzülme seni de patlatır sadece zamana ihtiyaç var
    Şaka maka gene baktım şu 100 yıllık grafiğe 1928 de 5100 falan seviye sonra 1932 ye kadar beşte birine düşmüş dört yılda, sonra 1960 1970 lere kadar nerdeyse 30 40 yıl beklemiş tekrar 5100 ü görene kadar ,bu grafiği hiç görmemiştim cidden ilginç bir grafikmiş.

Sayfa 277/380 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •