Sayfa 289/380 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. bende şöyle düşünüyorum
    son 15 - 20 veya 30 senedir özel sektör orta direk çalışanı
    her geçen sene
    ya
    kimi çok zenginliyo (beyaz yakalıktan ayrılıp patron olursa veya hep yalakalık edeceği yere dayanıp terfi edip müdür olursa, çok çalıştım masalını geçiniz) yoksa da ya kimi sürünmeye devam veyahutta kimi iyicene hepten batıyo

dünya para babaları
    bizim hayal dahi edemeyceğimiz türden balinalar bunlar öyle olmalı

bu orta tabaka için düşünüp planladıkları
    bu orta tabaka insan mevcutları, ne kadar sıska olursa (şişkin olmamalı diyo bunların göbeği)

dikkatle izle:
    dünyadaki sermaye hareketleri insani göçler vs herşey bu yüzden bence

dikkat et bak sadece, eskiden insanlar kira öder kenara atar ve geri kalan tasarruf birikimiyle de ev alırlardı, şimdi oyle bişey mümkün dahi değil hatta ki morkıç sistem vs felanda çıktı emme daire alırkene, 30 sene ödüyo gene de bişey yok.

buna uyan liderlerle çalıştıklarında o balinalar, öyle silahları patlatmıyolar kuley kuley. işliyosa elleme pirensibi.
    adamlarda zenginliyo çünki bi yandan havadan
    haa
    azcık fakirleme değil de onun adı, servetinin artış hızı azalırsada, dünyada bi takım şeyleri tetikleyip huzursuzluk yarattırtıyolar o kaddar

görecez bakalım, herbişey öngörü zate, kesinlik yok

bakmayın mehmet bey siz bizim insanımız tez canlı ya internette her yerde uzun yıllar o senaryolar yazılır çizilir, abd iç ayaklanması filan, gül geç ya.. adamcıkların yediği önünde yemediği ardında akıl yürütüyosa ayaklanmaz keyfi yerinde olan bi adam ya ) manyak felan olması lazım o da bi iki dene çıkar manyak. herkez manyak olamaz.
    bizde de bi Atalay filiz vs vardı , adam o ka kişiye şey edip yok edip sonra normal hayat sürdürcem sanıyo du. öyle kontrolsüz bişey olur mu yahu ? yakalandı ömür boyu hapis. bitti. haa şu konu ise ayrı, sokaktaki insan geçinip doymak azcıkta lüküs hayat vs için sahtekarlığa itiliyor bu kapitalis sistem sayesinde e sende ne edecen paranoyak olup kimseye güvenmeycen kendi kendine konuşarak yalnız yalnız ölecen. yoksa cephe şeyleri eskide kaldı artık. yada filimlerde (epey bi süre için) , ya ne cephesi ya.
    Son düzenleme : Moruk; 17-01-2020 saat: 11:41.

Mehmetkirsoy Guest
    Dün bugün şok eden gelişmeler
    Nihat özdemir in oğlu gelini gözaltı serbest
    Cent com iran saldırısı 11 asker kafa saraıntısıı ile yaralı
    Koç şirketleri grevleri..

Düğmeye basılmış

Mehmetkirsoy Guest
    Şunu söylemek gerekir ise.

Çöpün grafiğü böyle görünüyor ama işaretlediğim yer anlık olarak o gece görüldü..

Bu grafiklerde yok. Çöpü analiz ederken bu misal aklımda.

Grafiğe çizilmeyen sıçrama ile net görüntü uber bullish fincan kulp. Fakat çöp grafiklerinde o sıçrama yok..

Şimdi o sıçramayı ben hatırlıyorum görüldüğü üzere grafikler sağlıklı değil.. o sıçrama eklendiğinde müthiş bir boğa grafiği çıkıyor..

Brezilya parasında da aynı görüntü var..

4.  Alıntı Originally Posted by Mehmetkirsoy Yazıyı Oku
    Amerikan yakın tarihinde abd devletinin üssünü.bir devlet balistik füze bombardımanına tuttup karşılık bulmadığını hatırlamıyorum.
    karşılık verdi ya işte
    tırstı ve sidikli sidikli
    hemen koşa koşa, coşa coşa
    çinle ticaret antlaşması imzaladı )
    vakit kaybetmeden

olay tamam ya. boşver burda insanlar fazla science fiction izliyo
    realite (gerçeklikten) kopukluk
    günde 3 adet diazem
    kusura kalmayın
    fazla sayfa işgali yaptıysam .

Mehmetkirsoy Guest
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    karşılık verdi ya işte
    tırstı ve sidikli sidikli
    hemen koşa koşa, coşa coşa
    çinle ticaret antlaşması imzaladı )
    vakit kaybetmeden

olay tamam ya. boşver burda insanlar fazla science fiction izliyo
    realite (gerçeklikten) kopukluk
    günde 3 adet diazem
    kusura kalmayın
    fazla sayfa işgali yaptıysam .
    Aynen öyleydi ama 11 abd askeri yaralı haberini centcom verdi...

Yarın içlerinden birileri ölürse izle fictionı.

Belki öldü açıklanmıyor....

6. valla müdür
    ölene rahmet
    diğer yandan ölenle ölünmez

ama
    11 eylüldede binlerce kişi göçtü öteye ama çin i hemen buna benzer apar topar imza ile WTO World trade organisation üyesi yaptıydılar hemen (artık nasıl bi tesadüfün iğne deliğiyse hep aynı delikten geçiyo ama delik genişlemiyor)
    yani sen binanın nasıl çöktüğüne değil nasıl dikildiğine bak
    bunda da 2 çatapat yapsalar da sen gibi tiplerin gazını almağa.

bi çin ve onun ardında bi güç var ki çin in oturduğu yerden her işini hallettiren ve tabi bi de , filimsel duygu yüklü hezeyanlar var valla şu an benim de kafam karıştı valla hangi yöne bakıcağımı bilemedim iyisi mi bırak böyle dağınık kalsın.

işten anlıyo olmakta önemli demek ki, ben anladım ki, anlamıyom.
    herşeyi anlamaya gerek yok tabi de, herşeyede duygusal mantıkla bakarsak da, hiçbi iş yapılamaz heralde. ne bilem.

7.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    valla müdür
    ölene rahmet
    diğer yandan ölenle ölünmez

ama
    11 eylüldede binlerce kişi göçtü öteye ama çin i hemen buna benzer apar topar imza ile WTO World trade organisation üyesi yaptıydılar hemen (artık nasıl bi tesadüfün iğne deliğiyse hep aynı delikten geçiyo ama delik genişlemiyor)
    yani sen binanın nasıl çöktüğüne değil nasıl dikildiğine bak
    bunda da 2 çatapat yapsalar da sen gibi tiplerin gazını almağa.

bi çin ve onun ardında bi güç var ki çin in oturduğu yerden her işini hallettiren ve tabi bi de , filimsel duygu yüklü hezeyanlar var valla şu an benim de kafam karıştı valla hangi yöne bakıcağımı bilemedim iyisi mi bırak böyle dağınık kalsın.

işten anlıyo olmakta önemli demek ki, ben anladım ki, anlamıyom.
    herşeyi anlamaya gerek yok tabi de, herşeyede duygusal mantıkla bakarsak da, hiçbi iş yapılamaz heralde. ne bilem.
    Olunle olunmez lafina karsiyim iranda komutan suleymaninin arkasindan cenazede 35 kisi oldu. Demek ki olenle ölünebiliniyor.

8.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Olunle olunmez lafina karsiyim iranda komutan suleymaninin arkasindan cenazede 35 kisi oldu. Demek ki olenle ölünebiliniyor.
    Ölünce, ölüyü geri getiremiyon manasında o.

Yoksa istediğin kadar karşı ol,
    Ne var yani

Çarşı herşeye karşı

Karşısınız diye tabiat kuralı değişmez gene

Kurallar rasyonel ve irrasyonel
    Rasyonel olan boylelerine zate fikir yurutulemezde

Mesela satis isi yapiyon
    Eski musterin
    Onu kaybetmiyim diye
    Bi iki irrasyonel zarara satis yap artik canim
    Ölmezsin ya
    Son düzenleme : Moruk; 17-01-2020 saat: 18:38.

Sayfa 289/380 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •