Sayfa 304/380 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

18.02.2020 vıop XI 3292 sayılı yazım..

Parite 1.15 iken "dolar çok değerli" diye homurdanan Trump şimdi ne yapabilir?
    FED'in tepesine binip 0,50 baz puan indirtebilir mi faizleri?
    Avrupadan ithalata daha da sınırlama mı getirir?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Garipce34 Guest
    İndirse ne olacak abi Amerikan borsası öyle bir balon ki tırlarla para tasisan yetmiyor.. trilyonlarca dolar 2 3 şirketi piyasa değeri.. balon ne kelime mantık almıyor..

Para değer kaybettikçe rekabetciliği artıyor.
    Parite 1.08 iken farklı, 1.18 iken farklı tercih görebilir avrupa malları. Abd'de.

Benim insanım işsiz kalacağına senin insanın işsiz kalsın, diyor Trump çindistanlılara ( belki de biraz avrupalılara ) beaaa...!

4.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Ellerinde 200 milyar USD mevduat DTH ile yabancı kriz koparacak ve TR de ki KY USD ları 12 TL den satıp krizde inanılmaz para kazanacaktılar...
    Yabancıyım diyelim:
    _ya bu Türklerin elinde de çok dolar var kriz cikartirsam çok kar yapacaklar. O zaman böyle devam etsinler kriz cikarmiyayim ben.

Eğer böyle bir mantık olsa düşünsenize vallahi ben yönetimin yerinde olsam: "beyler bankadan dolar alında ülkemizde kriz çıkmasın" derim. Böylece yüz yıl ülkeyi yonetirim.

Hem dolar artarak dth cilar daha doğrusu yerli yatırımcı nasıl para kazanıyor Allah aşkına bana anlatır mısın?

O attığın videoyu açmam bile çünkü adım gibi eminim bom boş video.

Senin dediklerine buradakilerin bile inanmadıklarıni düşünüyorum.

hiçbir şey bilmiyorum ama hergun yeni bir sey ogreniyorum

Garipce34 Guest
    5 Mart öncesi İran ve Rusya Suriye ye sevkiyat yapıyor.. tam bir keşmekeş..

ABD bölgesi sessiz.. bunun PYD PKK ayağı var daha..

Nasıl bir masa kurulacak ?

Garipce34 Guest
    Rejim rakamlara göre 2000 üzeri kayıp vermesine rağmen çekilmiyor abi

Bu iş Stalingrad gibi

Garipce34 Guest
    Rus doktrini tum askerler hepsi olsede geri çekilmeme üzerine..

Garipce34 Guest
    Stalingrad çarpışmalarındaki ölü sayısı korkunç boyutlara vardı. Hitler de Stalin de en son asker kalıncaya kadar savaşmalarını istiyordu. Almanya, Romanya, İtalya ve Macaristan’dan toplanan 800 bin asker Alman ordusu saflarında çarpışırken hayatını kaybetti. Bunlara Sovyetler birliği’ndeki komünist rejimi devirmek isteyen ve bu nedenle Almanların safında yer alan sayısız anti-komünist Rus Birliğini de eklemek gerek.
    Sovyetler Birliği’nin kaybı ise daha büyük boyutlardaydı. Yaklaşık 1 milyon 100 bin Sovyet askeri çarpışmalarda hayatını kaybetti. Çarpışmalarda ölen sivil halkın sayısı da inanılmaz boyuttaydı. Kuşatmadan önce 500 bin olan Stalingrad nüfusu, savaş bitiğinde bine inmişti.

Sayfa 304/380 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •