Sayfa 32/380 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 249 - 256 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. Döviz başlığında okuyorum, bazı insanlar var deniyor (muhtemelen birisi benim SELKA) sürekli USD düşsün de düşsün diyormuşum.. Amacımız ne imiş? Neler planlıyormuşuz? İnsanların rızıkları ile çoluğundan çocuğundan artırdıığı paralarmış bunlar?

Beni bilen bilir. KY sının 1 TL sini bile yabancıya kaptırmaması için çırpınır yazılar yazar dururum.. Makro ekonomis ve Türkiye başlığı bana ait...Oraları okuyabilirisniz.. 3 ay öncesine gidin ve okuyunuz...

Her ne ise....

Benim ne haddime ben USD düşsün demem ile USD düşecek... Yada o birilerinin gücü ne olabilir ki USD düşürebiliyorlar..

Herkes sağda solda çalışan ücretli...

Tam da dediğiniz gibi çoluğun çocuğumuzun rızkından biriktiriyoruz...

Bakınız 1. Kural

1-Asla tüm varlığın ile bir emtia ya girme
    2-Dibin dibi tepenin tepesi vardır...
    3- Dipten almaya çalışma, tepeden satmaya çalışma
    4- Dizden al, omuzdan sat , ama kar et...
    5- Her emtia yükselir USD elbet bir gün 7 TL olucak.. Ama ne vade de olucak?
    6- Her fikri dinle, dünya düzdür diyen birisine dahi şüphe ile yaklaş ya salaktır ya seni kandırmaya çalışıyordur. Karşındakini anlamaya çalışırsan maça 1-0 önce başlarsın
    7- Asla trade etmeye kalkma KY yapamaz...
    8- Yatırım yapınca en az 3 ay en fazla 4 yıl ile kendini sınırla...
    9- İhtiyacın olmayan para ile yatırım yap, bugün yatırım yap yarın kazan asla olmaz olursa ŞANS eseridir..
    10- Sisteme direnme ve bir emtia ya ömür boyu aşık olma.. At beslenirken, kız istenirken verilir...

Yoksa At karta kaçar, kız kocar...

O sebeple bizim böyle bir niyetimiz yoktur. Lakin yabancının davranışlarını biliyoruz. 25 TL olan Pınar Süt ü 6 TL ye getirdiler.. 25 TL olan Ülkeri 12 TL yaptılar.. 4 TL olan EKGYO nı 2018 sonunda 1,50 TL yaptılar... 8 TL olan vakbn ı 2 TL leri gösterdiler... 3,7 TL olan USD ı 2 ayda 7,40 TL ye getirdiler...

7,40 TL olan USD ı 2 ayda 5,40 TL ye indirdiler...

Şİmdi USD 5,40 olmuş, 5 altına gelmesi mümkün değil, olamaz, amacınız nedir? Milletin birikimlerine göz mü diktiniz şeklinde yazılar...

Anam babam adamlar USD 5 TL yaparsa senin zararın benim vadesiz hesabıma kar mı yazacak?

Asla amacımda USD ın 5 TL altına inmesi filan da değildir...

Burada ince bir nokta var, anlayamadığın;

Adamlar yani YABANCI FONLAR bu USD ı nasıl yukarıdaki değerler ile oynadılar ise 5,40 TL den 5,00 TL yapmaları çocuk işidir.. Grefik mrafik teknik meknik de destekliyor...

Dikkatli olunuz diyoruz...

Yoksa kimse kimseye al sat filan demez.. Ben Ağustosta da aynı fikirde idim, Eylül de de aynı fikirde idim, Ekim de de...

O zamanda yazıyordum, bu zamanda yazıyordum

Ama şimdi okuyorsunuz, o zaman okumuyordunuz...

Çünkü 6,5 TL deki USD a hipnotize olmuş şekilde şuursuz bilinçsiz yorumlar yazıp, altına 3-5 tane hükümet karşıtı TROL bulup ŞAK ŞAK ŞAK alkışlatıp tatmin oluyordunuz...

O an içinizden birisi USD/TL grafiği koysa yatayla 90 derece dikilmiş 50 cm lik dik bir grafiğe para gömüp kazanacağım diye ummaz.. Umarsa alık olur...

Bu işleri siyasete sokup sözüm ona ky cıya USD aldırtıp hükümeti zora sokacaklar gibi kıtır piyoz düşünceli insanlar vardı...

Nerde onlar...

O zaman sizler usd alırken ben Akbank ı Garantiyi Vakbank 5,50 TL den 2 TL den kademeli topluyordum...

Anlatmaya çalıştım.. Hepsi ama hepsi banka sayfalarında var... OKUYUNUZ.. TARİHLERİ KAYITLI...

Bakınız ben 2017 yılında 2018 de USD da tepe noktası 5 TL olacakatır dediğimde AFAROZ etmişlerdi beni..

hÜKÜMET düşmanı akp düşmanı falan filan.. Yoksa banane akp sinden banane chp sinden...

(gerçi usd 7 TL oldu ben bile tahmin edememişim.)

Çünkü nefes kredileri, KGF ile verilen para inanılmaz idi hesaplarıma göre 5,00- 5,25 TL bandında 2018 de USD zirve yapar demiştim.. Bilen bilir... O vakit usd 3,72 idi...

Şimdi de bu yabancı bunları yapabilir, siz ister ağlayın ister ciyaklayın adamlar acımaz..

Dikkatli olun...

Bol kazançlar...

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Hükûmet dövizin daha düşmesini istemiyor galiba.

Geçen hafta fındığa verilen fiyat.

Bugün de otomotiv, beyaz eşya, mobilya, inşaat sektörlerinde vergi indirimleri dövizin aşağı inmesini engelleyecek sonuçlar doğurabilir. Diye düşünüyorum.

Bakalım zaman ne gösterecek? ... bea...!
    Yukaridaki kararlar olmasaydı şu an belki de 5.30'dan asagıya yol alıyorduk.

31.12.2018 kapanışta dolar 4.9x'larda olacak umudum tam kaybolmadı.

Sn.selka daha aşağıları diyor. Grafikte de bulabilirsiniz . Fakat oralar "ekonomimiz icin" iyi yerler değil.
    Rekabetci TL vasfını kaybedebiliriz oralarda. Dış ticaret dengesi vazgeçilemez noktadır ülkemiz icin. Bu yıl yaşadığımız kriz bundandı.
    Dolayısıyla hükümetin de "engelleyeceği" rakamlardır 4.4x'lar.
    Eğer ülkemizde bir yerlerde ithalatımız kadar petrol ve doğalgaz bulup işlemeye başlarsak tabii mümkün.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Yukaridaki kararlar olmasaydı şu an belki de 5.30'dan asagıya yol alıyorduk.

31.12.2018 kapanışta dolar 4.9x'larda olacak umudum tam kaybolmadı.

Sn.selka daha aşağıları diyor. Grafikte de bulabilirsiniz . Fakat oralar "ekonomimiz icin" iyi yerler değil. Rekabetci TL vasfını kaybedebiliriz oralarda.
    Dolayısıyla hükümetin de "engelleyeceği" rakamlardır 4.4x'lar.
    Eğer ülkemizde bir yerlerde ithalatımız kadar petrol ve doğalgaz bulup işlemeye başlarsak tabii mümkün.
    Sn.A101 oralar dip noktalardır. Değer aynı gün yükselir... 4,45 TL ile 4,75 aynı gün içinde fiyatlanabilir.. O an TL nakitte olan alabilir. ertesi gün alamazsınız...

Çünkü MB 5 TL altında yavaş yavaş faizleri indirme kararı alacaktır lakin o bıçak sırtı gibi olmaz.. Momentumu olur..

Tıpkı suda yüzen bir kayık gibi.. Motorunu kapatınca anında durmaz belli bir süre suda kayar ve durur, bunun gibi...

Yoksa o fiyatlarda günlerce fiyatlanır anlamı çıkarmayınız..

Mesela 2017 de dip i 1 an 3,38 TL yi gördü yeniden 3,51 e yükselmişti onun gibi...

Gaybı sadece Allah bilir elbet. Hepimiz teknik üzerinden bildiğimiz kadarıyla temel üzerinden tahmin yapıyoruz. Bizim dememizle usd düşüp çıkaydı forumda ne işimiz var ))

5. eeee ŞİMDİ ABD VE EYYYY TRUMP LAR DOSTUMUZ MU OLDU. KIRDIĞIMIZ AYFONLAR NE OLACAKKKK. GENEMİ KEKLENDİK.

6. bakıyorumda dolarda inleyen arkadaşlar yok olmuş

7. evet, doların seviyesiyle orantılı olarak bu başlık da şenleniyor

8. Abd nin yörüngesinde hareket etmeye başladık. Adamlar ekonomimizi iki dudaklaırnın arasına almış durumda. Yarın abd yeni bir yaptırım uygulayacam dese dolar hoppp 7 tl ye gider. An itibariyle türk ekonomimiz çok kırılgan hale gelmiş durumdadır

Sayfa 32/380 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •