Sayfa 42/380 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    5.66 da görüldü...
    hadi gârî...
    in 4.9xx'lara.....
    öne alalım.
    16 ekim tarihinden..... bea...!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    5.68.....
    4.90...

yolculuğu her şekilde olmalı ..... diye düsünüyon....bea..!
    bu da 11 ekimden.!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Aslında şimdi okuyunca farkettim sn selkanın yorumları ve öngörüleri tutmuş.Dolar artacak topiğine sık yazanlardan biri de benim.Öngörüm aslında altın artacak diye ya neyse )))) dolarda da genelde artış bekliyorum.Sn selkanın sitemkar yazım tarzından anladığım o topiklerde fikri tartışmaları olmuş.Forumlarda doğaldır,saygı çerçevesinde olduğu sürece sakınca yok,zaten forumlarda fikri tartışmalar için var.Benim anlamadığım gavurların trendi belirlediğini yazmış,demek ki aynı şeyi düşünüyoruz.Ben arjantin parasına bakıyorum,grafiğine bakıyorum tam bayrak usulü gitmemiş ama baya baya onunda yukarı gidiş açısı uzun süredir sıkıntılı.Gavurlar tl ye aynı muameleyi istedikleri an çekebilirler.Malum amerika ile sulh işimiz sadece görüntüde yoksa gelecek yıl baya baya sorunlu zamanlarımız olacak.FED bu ay itibariyle her ay 50 milyar dolar çekecek piyasadan,faizleri de bence artıracak,yani temel olarak bizim ekonomimiz paramızın değerlenmesine uygun değil.Grafiklere bakarak dolar düşmeli diye düşünmek ne derece güvenli.Ben kendi adıma 2019 da adamların bağıra bağıra ilan ettikleri global krizlerde değil bizi tüm dünyanın sallanacağını düşünüyorum.Ha bir de dolar düşerse ekonomimiz için iyi mi olur kötü mü olur.Saygılar sevgiler.

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Aslında şimdi okuyunca farkettim sn selkanın yorumları ve öngörüleri tutmuş.Dolar artacak topiğine sık yazanlardan biri de benim.Öngörüm aslında altın artacak diye ya neyse )))) dolarda da genelde artış bekliyorum.Sn selkanın sitemkar yazım tarzından anladığım o topiklerde fikri tartışmaları olmuş.Forumlarda doğaldır,saygı çerçevesinde olduğu sürece sakınca yok,zaten forumlarda fikri tartışmalar için var.Benim anlamadığım gavurların trendi belirlediğini yazmış,demek ki aynı şeyi düşünüyoruz.Ben arjantin parasına bakıyorum,grafiğine bakıyorum tam bayrak usulü gitmemiş ama baya baya onunda yukarı gidiş açısı uzun süredir sıkıntılı.Gavurlar tl ye aynı muameleyi istedikleri an çekebilirler.Malum amerika ile sulh işimiz sadece görüntüde yoksa gelecek yıl baya baya sorunlu zamanlarımız olacak.FED bu ay itibariyle her ay 50 milyar dolar çekecek piyasadan,faizleri de bence artıracak,yani temel olarak bizim ekonomimiz paramızın değerlenmesine uygun değil.Grafiklere bakarak dolar düşmeli diye düşünmek ne derece güvenli.Ben kendi adıma 2019 da adamların bağıra bağıra ilan ettikleri global krizlerde değil bizi tüm dünyanın sallanacağını düşünüyorum.Ha bir de dolar düşerse ekonomimiz için iyi mi olur kötü mü olur.Saygılar sevgiler.
    SN.Hakem katkılarınız için çok teşekkür ederim...

Tüm amacım bir tek ky cının 1 TL sini bu YF lara vermemesidir.. İnanın bana tüm gayret ve çabalarım bunun içindir.. Lakin ekonomi siyaset ile alakalıdır, aksini söylemek mantıklı değildir. Lakin Ekonomi içinde siyaset yapmak çok açık yazıyorum "PARA KAYBETMEKTİR".

Birçok insan ben USD düşecektir, dediğim için beni AKP li filan sanıyor..

Oysa; (Yeri geldiği için yazıyorum)

Ulusal ve Atatürk değerlerine sonuna kadar bağlı %100 müslüman sünni Türk'üm... Ve AKP karşıtıyım...

Lakin; USD fırlasında, RTE gitsinde, AKP oy kaybetsinde, KY ne olursa olsun; memleket dahi batarsa batsın kafası çok açık yazıyorum "HASTALIKLI BİR BEYİN" dir..

Bakınız;

"Devlet bakidir; Hükümetler gelir ve geçerler"

ANAP'ta öyle idi, DYP 'de, SHP'de, RP si de... Onlar gittiler, bitti ama TC hala ayaktadır.. Böyle bir kafaya karşıyım..

Hal bu olunca para kaybetmek kaçınılmaz oluyor...

Şu sıkışık alanda "SOCAR" denilen yatırım 10 milyar USD lık bir iş.. Yılda 10 milyon ton ham petrolü işleyecek.. İnanılmaz bir rakam...

Yılda sanırım ham petrol maliyetini düşünce 2,5 milyar USD net bir para TR de kalıcak...

Türk Akımı projesi.. Rusya Doğalgazı yılda 40 milyon ton ile Avrupaya AB ülkelerine akıcak...

RUS GAZI... Aracı Türkiye.. Ve bu devasa projenin adı "TÜRK AKIMI" RUS değil... İnanın bana bu projeyi hayata geçirmeyi bırakın CHP adını dahi TÜRK AKIMI verdirecek LOBİSİ olmazdı..

Samimi olalım.. Başta siyasi duruşumu ortaya koydum..

Gelelim İstanbul Havalimanına..

İnanılmaz bir yatırım....

Bakınız şaka yapmıyorum... %100 çalışan İstanbul Havalimanı Türk ekonomisine taze yıllık 15 milyar USD gelir sağlayacaktır... 15 Milyar USD.....

O projenin ilk etabı bu ekonomik krizde devreye iyi kötü verildi...

AKP nin yanlışları yok mu.. Bir sürü.. Yanlış ekonomik, dış siyasi, iç siyasi politikalar vb.....

Ama genel olarak %25 faizleri de ekleyince USD ın pek alanı kalmıyor...

Bakınız;

USD elbette yükselecektir... Borsa da elbette yükselecektir.. Aynı zamanda düşecektirler de ...

Lakin NE ZAMAN?

Siz gidip 7,40 TL den USD 8 TL olucak diye USD alırsanız altındaki 3 TL boşluğu göremeden yukarıdaki 60 kuruşa bu YF adamı HİPNOZ ederler...

Ettiler de...

Yığınlar USD 8 TL oradan 9 TL olucak olucak olucak olucak olucak diye öylesine kilitlenmişlerdi ki ; değil aykırı birşey yazmak, imasında dahi bulunmak LİNÇ edilme sebebi idi...

Arkadaş bir insan bir şey alırken bir garfiğine bakmaz mı?

Olabilir.. Bakılmadı diyelim... Bari birşey yapma pozisyonunu bozma...

Elbette herkes USD HİPNOZ olmuşken benim yaptığım gibi 5,50 TL den GARAN a bakabilmek onu 8 TL de satabilmek kolay bir psikoloji değildir...

Ama bari yazılanı oku, bağırma, çığrışma, öteleme, hakaret etme, aşağılama.. Bu adam buraya değil kafanı çevir öbür tarafa bak diyor..

Ağustos ayında GARAN ı 8 TL den soluksuz 5,50 TL indirdiklerinde GARAN ın bedava olduğunu yazmıştım..

Birisi Garanti Batacak demişti... Aktifleri bozuldu, faizler yükseldi usd yükseldi filan...

Bu Garanti Bankası yada İş Bankası bu yazıyı yazan kişi daha doğmadan önce yaklaşık 10 askeri darbe, 2-3 savaş, belki de 50 ye yakın ekonomik kriz, ani faiz ve USD yükselişleri ile karşılaşmış ve hala dimdik ayakta kalabilmiş kurumlarıdır..

Bence o vakit bu bankalar batarsa senin USD alıp bu bankalara yatırdıığın için senin USD larda batar. O vakit buna inanıyorsan külçe altın alıp gömmüş olman lazım demiştim.. Terbiyesiz herif demişti...

Bulursam o yazıyı buraya İBRETİ ALEM olsun diye yapıştıracağım...

Her ne ise uzun lafın kısası...

Hiçbir emtia ya bağlanmayın, aşık ve kör olmayın.. Herşey zamanında ucuza alınır, beklenir pahalanınca satılır...

Trade bizlerin harcı değildir... Kaybederiz...

BİZDE BİR LAF VARDIR

"KIZ İSTENİRKEN; AT BESLENİRKEN VERİLİR"

5.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    2 ay önce MB 375 baz puan faiz artışı üzerine 625 baz puan faiz artırması tahminlerimin tam 3 katı idi.. O vakitler (yazmıştım çok aradım lakin bulamadım) MB faizleri artırır ise USD ın hızla değer kaybedeceğini belirtmiş ve MB sının 250 baz puan faiz artışı yapacağını kaydetmiştim.. Sebebi daha önceden 3 parça halinde toplamda ise 375 baz puan faiz artırması idi...

Oysa MB beklentimin 3 katı faiz artırmış 625 baz puanı piyasaya vermişti.. Şokta idim...

Oysa USD 6,03 idi sanırım bir kaç gün sonra 6,30 TL ye yükselmişti...

Ben bunun "ÖLÜ KEDİ SIÇRAYIŞI" olduğunu yazmış ve bunun USD dan çıkış için son nokta olduğunu belirtmiştim...

Beni "Tİ" ye almalar, alay etmeler...

Arkadaş her fikri okuma adabında bulunacaksın, yoksa son böyle olur işte...

Hani bir laf vardır ya; "G.tü ile inatlaşan sonunda donuna s.çar" diye bunun gibi...

Her fikre saygı duyacaksın, TROLLEŞ meyeceksin, TROL olmayacaksın.. Saygı duyacaksın ki, saygı kazanacaksın...

Neyse...

6,30 u gören USD cılar aragazı, havagazı, otogazı birbirlerini hala DOLMUŞ a bindirme olayları ve eminim ki o son sıçrayışta 6,30-6,20 aralığında yığınla insan "Bak! MB faiz artırdı ama USD a birşey olmadı" deyip almıştır...

Şimdi Allah yardımcıları olsun...

Yok Reis millete sattırmış şurdan alan kar yazmış şurdan satan hala zarar filan...

Arkadaş bırak REİS i sanane burada SİYASET mi yapıcaksın PARA mı kazanacaksın.. DÜRÜST ol.. Yoksa milletin parasını sağda solda böyle erittirmeye mi çalışacaksın..

EY TROLLER lafım sizlere MUTLUMUSUNUZ şimdi...

Arkadaş MB toplam 1000 puan FAİZ artırmış.. PAPAZ bırakılırsa bu USD camdan kule gibi ÇÖKER altında kalır 4 yıl yataya bağlar bezdirir elinizden 5 TL den bir yıl sonra alırlar diye yazmıştım...

Banka sayfalarında fazla değil 50-100 sayfa aralığındadır tüm yazdıklarım...

O sırada Garantiyi Batıranlar İş Bankasına KONKORDATO çektirenler, USD ın 1 ay sonra 10 TL ye gideceğini yazanlar...

Arkadaş bir şey alırken pahalı mı ucuz mu bir grafiğe bakmaz mı insan? Bu denli ŞUUR unu nasıl kaybeder...

Doğru dur, bir an o MOMENTUM ile 7 TL 8 TL de olabilir di ama altında 4 TL boşluk var... Değer mi o 4 TL lik USD daki boşluğa rağmen muhtemel bir 50 krş yada 1 TL kazanç...

Her neyse ben PAPAZ ın bırakılacağından %100 emindim.. Çünkü batıyorduk.. Ve hükümet bu denli ÇILGIN olamazdı.. Sonuç bıraktılar... USD 5,52 TL yi gördü...

Ölü Kedi Sıçrayışı dediğim anda beni ciddiye alıp kafasına yazanlar kazandı.. Vicdanım rahat..

USD da alınır, hissede, TL de....

Borsa 110 den sonra kademe kademe USD ageçilir.. 5 TL altı 4,50-4,85 bandında %75 USD da olmak mantılııdır. Çünkü ucuzdur..

Kalan %25 i de bir an 4,25 olur mu diye saklamalı insan... Çünkü bu piyasalarda herşey olabilir..

Not; Karikatürde Kedi Sıçrayınca aklıma geldi paylaşmak istedim....

Bol Kazançlar...
     Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    1. geçmiş dediklerinizi alıntılayın hakikaten ne demişsiniz görelim.
    2. olmuş bitmiş için konuşmak basit gelecek için de yorum alalım biraz madem bu kadar iddialısınız. 4.85'de dolar alın demek kolay bence burdan bile alınır sonuçta MB anketi bile sene sonu 6 diyor. mesela dolar/tl sene sonu ne olur? hani ölü kediymiş USD'den son çıkışmış TL'den son çıkış neresi onuda yazın?

Bankalar, şirketler, ülke batacaksa gene batacak değişen hiçbirşey yok sadece Trump'ın tweetle ambargo tehditleri ortadan kalktı. Borç sabit ve küresel olarak faizler artıyor.
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Hakem bir iş yapılırken bazıları hep bir argümanlar ile gelir...

Mesela Eskişehir'den Ankara'ya seyahat edeceğiz...

Birisi der ki; "Karayolu ile gitmeyiniz, riskli kaza olur ölürsünüz.." Minumumda olsa mantıklı... Kabul.. Tren ile gidelim o vakit..

Diğeri der ki; "Tren ile gitmeyiniz, riskli devrilebilir, ölürsünüz... "Minimumda olsa mantıklı... Kabul... At ile gidelim o vakit...

Başkası der ki; "At ile gitmeyiniz, riskli At yolda ölebilir... "Minimumda olsa mantıklı... Kabul... Yürüyelim o vakit...

Öbürü der ki; " Yürüyerek Ankara'ya mı gidilir. Kalp krizi geçirir yolda ölürsünüz... Bu da mantıklı.. Kabul.. Oturalım oturduğumuz yerde o vakit bir b.k yapmıyalım...

Şimdi yukarıdaki saydığım her önerme minimumda olsa MANTIK içerir...

Oysa RASYONEL değildir.. Yani Akılcı değildir, HALK dili ile akıl işi değildir...

Türkiye ekonomisi ben süperdir, mükemmeldir, USD asla bu ülke bundan sonra kesinlikle yükselmez demiyorum.. Riskler var elbette, ama şu konjüktürde USD grafiği yatay ile 90 derece açı yapmış ve üzerine 4 yıllık TL primini almış ise oradan muhtemelen o noktadan sonra gelecek 3-5 kuruş kazanç işler bir düzeldi mi edeceğin ZARAR a değmez demek istedim..

Yoksa TR de PAPAZ ın bırakılması YAPISAL BİR REFORM değildir.. Lakin güzel bir başlangıçtır...

Devamınıda POMPEO getirdi zaten.. Kasım da İran'a petrol ambargosu koyacağız lakin TR nin durumunu anlıyoruz ve İran Petrolü konusunda TR ile anlaştık dedi... Güzel bir başlangıç harika bir jest...

Olumsuz bakacak isek;

ABD ekonomisinide batırabiliriz...

ABD ekonomisi ayda 50 Milyar USD cari açık veren toplamda 1,300,000,000 USD ve üzeri sanırım USD borcu olan 250 milyonluk bir ülke...

TR ise 85 milyon ve 400 milyar USD borcu olan bir ülke....

ABD nin avantajı parasının KÜRESEL para birimi olması ve FED in USD basma yetkisinin elinde olması.. Kısaca borcunu çevirememe riski diye birşey olmaz..

Çünkü USD basar borcunu gene öder...

Burada ABD nin riski USD ın bir anda küresel para birimi olmasını kaybetmesi üzerine ABD bu borcu ile direkt batar...

Hiç düşündünüz mü? Petrol ün varili neden USD ile? Altının ons u neden USD ile? Neden Euro yada Yen yada Yuan ile değilde USD ile...

Çünkü ABD bilir sonucunu.. Küresel para birimi olma ihtimali azalırsa borcundan dolayı BATAR.. O sebeple tüm ekonomisini ABD silah sanayine ayırır..

Saddam Petrolün Varilini EURO ile satmaya karar verdim deyince ABD hemen üstün silah gücü ile IRAK a demokrasi getirmişti... Gelen demokrasi havarileride hemen Irak petrolünü USD ile satmaya karar vermişlerdi.. Ne tesadüf...

Şimdi bunu niye anlattım...

Her ekonomi batabilir.. Roma da battı.. Büyük İskenderde, Moğollarda, Vikinglerde, Osmanlılarda...

ABD de batabilir, TR de...

Ama şu an hemen bunların olması mümkün mü?

Hayır... Bunlar zamanlama işidir..

Kısaca demem o ki; işler uluslararası areneda iyi gitmek üzere devam ediyor. Çünkü hükümet sert bir ders aldı yoksa PAPAZı bırakmaz, Pompeo direkt TR yeye gelmez gülücükler dağıtarak TR İran ambargosunda İran Petrolü için ambargo dışı demez di.. Ayrıca TR ye ye diğer ambargoları kaldırma sözü dahi verip ülkesine gitti...

Bizim ekonomik modelimiz İTHALATA dayalı üretim ekonomisi olduğu için bir anda batıyorken bir anda COŞABİLİYORUZ...

Yoksa Ne ABD düşmanı, ne aşığı, ne USD aşığı ne de manyağıyım...

Piyasada ne ucuz ile pahalıyı satar ucuzu alır beklerim..

USD 5 TL altı benim için ucuzdur.. 4,5 TL de FULL USD da olur 5 TL altında kademeli girerim...

Sonra beklerim...

Akılcılık dediğim bu idi...
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    SN.Harakiri Garanti Akbank Vakıfbank sayfaları USD 6 TL den 7 TL ye gelirken yazılarım ile dolu.. Yazmam gerekirse FULL VAKBN hissesindeyim... Asla VAKBN hisse aşığıda değilim... Zamanı gelir onu da satarım USD da alırım... Sadece bir emtia yada ürünü alırken bir fiyatına yada grafiğine insan bakmaz mı.. USD Temmuzda 5 TL ikenden pahalı idi.. 6 ikende... Ama almak içimden hiç gelmemişti... 7 TL olduğunda dahi pişman olmamıştım.. EMin olun.. Kalın sağlıcakla...
     Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    spesik olarak faiz artışı sonrası dead cat bounce ve "Dolardan son çıkış" postunu bekliyorum.

insanlar bu yazıları okuyup ciddi alıp yatırım yapabiliyor altına ytd yazmak yeterli değil... Bu önemli bir ayrıntı takipteyim.
    Mesela bir başka alıntılarım.. Eski sayfalardann..

6. 22 Kasım Perşembe 14:31 YABANCILAR 16 KASIM HAFTASINDA 49,5 MN DOLARLIK HİSSE ALDI, 22,2 MN DOLARLIK DİBS SATTI

7. Yurt içi yerleşiklerin döviz tevdiat hesaplarındaki artış geçen hafta da devam etti,net artış 900 milyon dolar oldu.

Sn Selka full Vakıfbank tasınız sanırım üstteki mesajda öyle yazmışsınız. Fiyat hedefiniz nedir ilgili bankada? Garan da 15 beklentiniz var sanırsam. O zaman 130-140 arası bir endeks beklentisi yapar anladığım kadarıyla. Vakıfı sormamın sebebi vob harici poz almıyorum yıllardır korelasyon içinde endeks ve garan bakarım sadece. Siz yazınca bugün baktım da 84.600 den gelen çıkışa ayak uyduramamış. Özel bir durumumu var?

Sayfa 42/380 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •