Sayfa 54/380 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 425 - 432 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Kapalıçarşıdan....

Bugün..
    5.255 dan accuk fiziki dolar aldım...

4.9x umudum çok zayıflamış durumda.... beaa!

Gerekçem: Asgari ücret 2020 tl net açıklandı. Bengladeş, Vietnam, Çin v.s. Ülkelerin tekstil, triko ürünleriyle katma değeri düşük işçilikte rekabet edebilecek rakamlar doların 5.00 üzerinde olacağı rakamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Kapalıçarşıdan....

Bugün..
    5.255 dan accuk fiziki dolar aldım...

4.9x umudum çok zayıflamış durumda.... beaa!

Gerekçem: Asgari ücret 2020 tl net açıklandı. Bengladeş, Vietnam, Çin v.s. Ülkelerin tekstil, triko ürünleriyle katma değeri düşük işçilikte rekabet edebilecek rakamlar doların 5.00 üzerinde olacağı rakamlar.
    Buralardan kademeli olarak girilebilir.. Kademeli olarak ama... 5,25 TL den başlanıp toplam portfoy 4,75 TL ye kadar kademelendirilmelidir.. 4,50 TL olmaz mı? Olabilir, ama biz 4,75 TL de USD alalımda 4,50 TL de bekleyenlerin olsun derim..

Kısaca USD da yavaş yavaş diplere geliyoruz... Ama bence hala %10 köpük var...

3. USD da yeniden yükseliş diyebilmek için yılbaşı sonrası ilk iki hafta çok önemli.. Ya devam ya tamam denilecek... Kısa vade 1 hafta içinde sert bir şekilde 5,18 e gelirse bence en sert destek orası...

USD da son kale dediğimiz bu hafta ki yer 5,18 TL dir.. Destek çalışır ve 14 Ocak'a kadar 5,28 TL ve üzeri kapanışlar yaparsa USD da dip burasıdır diyebilirim...

Ama İlk hafta 5,28 TL lerde direnir sonrasında ikinci hafta 5,18 tl lere kadar süzülürse devamı 4,75 TL ye kadar geleceketir...

Yüksek enflasyon ve faiz ortamında vade ve fiyat ilişkisi çok sert..

Bol kazançlar...

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    5.00 altına zor iner gibi. Galiba Bozkurt reiz biliyo bu işi...bea!
    🧐
    bu işin bileni olmaz abey...tahmin edersin anca,tutar veya tutmaz orasini piyasa bilü bea!

16.96 Since 27 Aralık 2023

5.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    5.25 ort. 4 gamyon dollar var abey
    stres yok sıkıntı yok
    emin olamadığım durumlarda trade yapmam
    ama
    son tradede alirken acele etmişim 5.21 den alabilirmisim
    neyse
    belki tekrar depturu bakarsin, bu işler belli olmaz
    syg
    Zarar etmen abey 2019 çok zor geçecek 3-5 kuruş düşmesine yada çıkmasına aldanmayalım..

Eylul ayında yaptığım. Yıl sonu 4,95 tahminim tutmadı. Gerçi o günlerde 10 TL olacak diyenler çok idi. Yönü yakalamış oldum. Bu bile bir şey.
    Kasım sonuna kadar tahminim iyi gidiyordu. 5,12 olmuştu.

Aralık sonunda 5.28 oldu. Gerçi €/$ paritesini de aralık sonunda 1.17 gibi umuyordum. O da tutmadı.

2019 yılı stretejim henüz net değil.
    Üç sebebi var.
    1.si belediye seçimleri dolayısıyla hükümetin uygulayabileceği ekonomik tavizler.
    2.si ise Suriye.
    3.sü doğu akdeniz'de yapılan araştırmalarda petrol veya doğalgaz bulunma ihtimali. (Bulunduğu takdirde reel ekonomiye 3 yıldan önce birşey katmasa bile beklentileri satın alabilir piyasalar).

TEMENNİM doların enflasyon kadar çıkabileceği bir 2019 yılı olması. Paritenin aynı kalması halinde %15 enflasyon, %15 dolar artışı. Bu durumda dolar 31 aralık 2019 günü 6.0x .. bea!

7. 5.39 dan bi kamyonu verdim.ohhh mis mis

16.96 Since 27 Aralık 2023

Her ne kadar 5.00 TL altına inebileceği kanaaatim kaybolduysa da bugün oluşan "Japon ablalar" minare formasyonu kalıcı olmayabilir.
    5.4x lı fiyatlar ancak mart - temmuz arası yaşanabilmeli.
    Petrol fiyatları mutedil gittiği sürece yine rutinine inebilir dolar. ve de sepet kur.
    Ocak sonu 5,2x lerde yine olabilir....... gibi düşünüyorum...
    Bakalım yanılacak mıyım?

Sayfa 54/380 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •