Sayfa 61/380 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 481 - 488 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. Millet TROL olmuş.. Asaplar bozulmuş... Sanırım ilaç ile ayakta duran bir toplum olmuşuz.. Zihinsel, psikolojik hastalığa yakalanmışız haberimiz yok...

Bir döviz sayfasında;2005 yılında 5 TL den halka arz edilmiş bir kamu bankası 2019 ağustosda 2,98 TL ye gelmiş.... USD 7,20 TL olmuş... USD almayın, bakın BIST bedava banka alın diyoruz.

TROLLER hurra, hobala hübele gümele domala....

Vazgeçiyor yazmıyor, sadece okuyorsun....

Sonra Banka sayfasında Banka 2,98 TL den 5,65 TL olmuş... Satın arkadaş.. Memleketin başı ayrı, g..ü ayrı oynuyor.. Buradan satış yaparsa bu yabancı nerde durur bilinmez diyorsun; 2,98 TL den 6 ay da 5,65 TL olmuş yeter gayri.... SAt.. Derken,

Diyorsun 5,18 çok ucuz bu şartlarda USD alın.. Bekleyin.... TROLLER hurra, hobala hübele gümele domala....

Malum sayfada USD kısa sürede 5,31 den 5,85 TL ye geldi satın arkadaş.. Buradan yukarı gider mi bilmem ama 5,31 den iyi kazanç diyorsun....

Sonra "ellerim bomboş" şarkılarını söylüyorlar....

Vakbn sayfasında yazılarım mevcut 3 TL den FULL banka aldım... 4,85 TL den satmıştım.. 5,65 TL oldu...

Sonra 5,18 TL den Full USD almıştım.. 5,31 TL den kademeli 5,55 TL de Full Sattım, 5,85 e gitti...

Şimdi USD ı yeniden 5,20 TL ve altı beklentim var diyorum....

TROLLER hurra, hobala hübele gümele domala....Vazgeçiyor yazmıyor, sadece okuyorsun....

Einstein; aptallığı şöyle tarif eder...

"Hata yapmak aptallık değildir.. Aynı şeyi, tekrar edip farklı sonuç beklemek aptallıktır..."

TROLLÜK aptallığın önde gidilmesi olayıdır...

Ne USD'a, ne hisseye, ne de TL ye aşık olmayınız...

Hepsinin zamanı ve yeri vardır...

Bu piyasalarda ne ucuz ise onu alıp bekleyeceksin...

Para kazanabilmek için bu piyasalarda; endişeyi ucuza alıp, çoşkuyu pahalıya satacaksın....

Gerisi mi? Sığırlıktır...

Onlara de ki;

"os....tan teyyare, selam söyle o yare..."

2. selka başkan hoşgeldin.
    bu swap olayina dair bir iki kelam etseniz.
    bana yerinde ve zamanlamasi güzel bir karar gibi geldi ama yinede bilmediğim bir konu olduğu için görüşlerinizi almak isterim

16.96 Since 27 Aralık 2023

3.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    selka başkan hoşgeldin.
    bu swap olayina dair bir iki kelam etseniz.
    bana yerinde ve zamanlamasi güzel bir karar gibi geldi ama yinede bilmediğim bir konu olduğu için görüşlerinizi almak isterim
    Sn.Bozkurt hoşbulduk.. Swap temelde değiş tokuş demektir.. Benim anladığım,

TCMB "yabancıların, yapılacak yeni işlemler, yasal öz kaynakların yüzde 50'sini geçemeyecek" diyor...

Adam da burada bilançosunda ki "Nakit değerlerini" tam olarak kullanamıyor.. Özkaynaklarıda belli ise...

Bu durumda yabancı elindeki varlığı satmak zorunda.. Nakit değer ile belli bir yere kadar TL satıp USD alabiliyor...

Elindeki varlık ne olabilir, altın olabilir, hisse olabilir, petrol olabilir... Ama elindeki nakitin belli kısmını kullanıp kalanında emtia satıp TL alıyorsa o satıştan doğacak zarar etme riskinide alıyor demektir...

Mesela 294 TL den gr altın satarsa dönüp yerine koymak isterse 305 TL den alabilir gibi...

Bu da buradaki yabancının rahat hareket etmesini kısıtlıyor.. Böyle at koşturamıyor daha doğrusu özkayanklarının yarısı bile yeterince iyi bir miktar fazlasını NE YAPACAKSIN diyor TCMB...

Benim anladığım budur...

selka abem;
    burası cami mi borsa mı ?
    sen mi düzeltecen yamuğu yumuğu?
    takma kafana beaaa!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

5.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    selka abem;
    burası cami mi borsa mı ?
    sen mi düzeltecen yamuğu yumuğu?
    takma kafana beaaa!
    Sn.A101...

Hani denir ya " sözlerim ağırdır, dokunur kalbe.." O misal... Her başlık TROL dolu...

Ondan sonra EL CLASSİCO

Bu şirketin şurda şu arsası var, bu kadar para eder...

Şerefsiz patron hisseyi görmüyor mu?

SPK ya şikayet edelim.. Hisse bu kadar düşer mi? (Sanki hisse o kadar yükselse SPK ya- Ya bu kadar fazla yükseldi diye şikayet yazacak, geyikleri...

Okurken hem üzülüyor, hem gülümsüyorum....

Mesela bugün SAHOL e giriş yaptım.. Portföyümün %10 ile...

SAHOL 6 ay önce de 6,72 idi... Ben 7 TL den girmiştim... Sonra 9 TL den sattım... SAHOL 9,65 e gitti...

Şimdi 7,93 TL... Tam 8 ay sonra... 6,72 TL ye göre dip 7,50 eder ki, kademeli alınmaz mı? SAHOL u buradan almaz isen neyi nerden alıcan....

Sahol al sonra sat sonra 5,20 den USD al onuda 5,65 den sat... Al sana 3 aylık profil....

Neyse...

Ne diyeyim....

Millet hamallık yapsın.....

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.A101...

Hani denir ya " sözlerim ağırdır, dokunur kalbe.." O misal... Her başlık TROL dolu...

Ondan sonra EL CLASSİCO

Bu şirketin şurda şu arsası var, bu kadar para eder...

Şerefsiz patron hisseyi görmüyor mu?

SPK ya şikayet edelim.. Hisse bu kadar düşer mi? (Sanki hisse o kadar yükselse SPK ya- Ya bu kadar fazla yükseldi diye şikayet yazacak, geyikleri...

Okurken hem üzülüyor, hem gülümsüyorum....

Mesela bugün SAHOL e giriş yaptım.. Portföyümün %10 ile...

SAHOL 6 ay önce de 6,72 idi... Ben 7 TL den girmiştim... Sonra 9 TL den sattım... SAHOL 9,65 e gitti...

Şimdi 7,93 TL... Tam 8 ay sonra... 6,72 TL ye göre dip 7,50 eder ki, kademeli alınmaz mı? SAHOL u buradan almaz isen neyi nerden alıcan....

Sahol al sonra sat sonra 5,20 den USD al onuda 5,65 den sat... Al sana 3 aylık profil....

Neyse...

Ne diyeyim....

Millet hamallık yapsın.....
    Sn selka bey,
    Ben tamda anlattiginiz gibi hisseye asik olup gozune far tutulmus tavsan oluyorum. Karin ustunde de zararin ustunde tavuk gibi oturuyorum hic istifimi de bozmuyorum, hatta dustukcede nakitimin tumuyle de almaya devam ediyorum. Sizlerin yontemi muthis ancak o seviyeye gelmek icin tabiri caizse 40 firin ekmek yemek bile yetmez herhalde. Sizler surdan aldim surdan sattim dediginiz bir platform var mi acaba. Tesekkurler.

Döviz niye lazım olur?
    Dış ticaret için (denge sağlarsanız sıkıntı kalmaz)
    Uzun vade yatırım kredisi için ( bizde uzun vade tl kredi veremiyor bankalar. Bu bu konu zayıf noktamız)
    Eski doviz borcu ödemek/çevirmek için.

Buna ne eklendi? Insanların tasarruflarını güvence altına alma gayesiyle döviz biriktirmesi. (Reel getiri alternatifleri geliştirilmeli. Borsa mevzuatı adaletin hızlı işleyeceği şekle getirilmeli)

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

8. swapcilar bugün mesaiye başlamamış. ..yada dollar 530 da destek buldu.diplemis olabilü
    yarin sabah 535 den ilk kamyonu doldurayim bari

16.96 Since 27 Aralık 2023

Sayfa 61/380 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •