Sayfa 74/382 İlkİlk ... 2464727374757684124174 ... SonSon
Arama sonucu : 3053 madde; 585 - 592 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. "Anlayana Sivrisinek Saz, Anlamayana Davul Zurna Az..."

2. USD neden düşüyor?

FED ABD işgücü piyasasına ilişkin Mayıs ayı verilerinin beklenmedik bir şekilde zayıf çıkması,Zayıf çıkan istihdam verileri, Trump'ın Çin ile ticaret savaşını şiddetlendirdiği bir ortamda, zayıf çıkan perakende satışlar, azalan sanayi üretimi ve düşen konut satışları verileri ardından;

Temmuz ayında ben FED den artık faiz artırım sürecinin sonuna gelindiğini 2,25-2,50 bandının ABD ekonomisini kolaylıkla RESESYONA sokabileceğini ve fed yöneticilerinin bu riski göze almayarak bu ay 25 baz puan sonraki 3 ay sonra sında ise bir 25 baz puan ile 2019 yılı içinde 50 baz puan faiz indirimi ile USD likitidesini serbest bırakacaklarını düşünüyorum.

Böylece ABD de bu sene sonu faizler 1,75-2,00 bandına gerileyecektir..

Unutmayalım ki; USD daki bu fiyatlanlamalar 2012 yılı Mayıs ayı ile fiyatlanmaya başlanmış, ilk şok Ocak 2014 de TCMB başkanı Erdem Başçı iken 1,75 TL den fırlayan USD ın 2,38 TL de bir günde fırlaması ve faizlerin 500 baz puan artırımı ile frenlenmişti...

Aradan geçen 7 yılda faizler 10 kez artırıldı..

Sıkılaştık.. Şimdi gevşeme zamanı... İlk iki faiz inidirmi bu sene...

Sanırım her yıl 50 baz faiz indirerek yeniden 0,50-,0,75 bandına geleceklerdir.. Bu da sanırım 4 yıl sürer...

Bu süreç TR gibi gelişmekte olan ülkelere zaman kazandıracaktır. Umarım TR bu sefer 2023 hedeflerine koşarken bu fırsatı iyi kullanır...

Ref; https://www.bloomberght.com/fed-in-f...lacagi-2224027

Dolar/tl haziran sonunda dibini görebilir.
    Temmuz, agustos , eylül yatay yukarı... diye bekliyorum.

Bir savas çikmazsa...tabii.

4. Cds' ler bu kadar düşmüşken $/tl 5.70 desteğine yönelebilir bugün.

Paylaşımlarım sohbet amaçlıdır...
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

5.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Bu videoyu dolar 6.20iken çekse idi Aslan parçası
    Ben 6,20 TL de iken çekmiştim. Demek ki beni takip etmiyorsun... Keşke tüm videolarımı izlesede idin...

https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY

Piskonanın teki falda on vakte kadar 4,31 gözüküyor diye yazdı. Gerçekte piskopant herhalde .

7. Dolarda yükseliş bekleyenler abd yaptırım yapması için neredeyse dua edicekler bu kadar insanların gözü kararır mı ilginç..

Sayfa 74/382 İlkİlk ... 2464727374757684124174 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •