Sayfa 87/380 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 689 - 696 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.0101 FULL hissedeyim dediniz ama vadenizi söylemediniz.. Kısa vade BORSA da kar satışı gelme ihtimali yüksek buda USD ı 5,62-5,71 bandına götürme ihtimali olabilir..

Ama USD da 5,71 TL geçilmedikçe yeni bir yükseliş kanalı açılacağınız düşünmüyorum.. 5,51 TL yi ben 1 ay önce bu başlıkta demiştim..

Dip değeri anlıkta olsa 5,36 TL yi korumaktayım....

5,51 de bende %25 pozisyonlanabilirim.. 5,36 TL de FULL USD da olurum...

Hisse de değil...

Sağlıkla...
    "USD 5,65 TL de ilk kademe %20 portföyümün alımını yaptım.. Amacım 5 kademe de FULL USD a geçmektir."

???

Bunu yazmıştın daha önce

2.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    USD 7,21 TL olduğu gün dolar alanlar nikah kıymıştır, demiştim..En az 2 yıl sürer bu nikah diye de eklemiştim... Aradan 10 TL olucak, 12 TL olucak diye 7 TL den 6 TL den millete USD aldırdılar.. 2018 2.yarı başladı USD ın geldiği yer 5,80 TL ve günlük faiz %25 dir...

Halbuki bazı siyasi tipler vardı. Milleti dolarize ederek mevcut hükümeti köşeyi sıkıştırmak ve böylece hükümeti ekonomik yönden zorlamak gibi bir kıtır piyoz düşünceler ile o denli dolmuşlardı ki;

İnsanların belki de o yazılarını okuyup, mutfak paralarından biriktirdikleri paraları erittirdiklerinin farkında bile değildiler..

Şu an hala USD da altta boşluk var.. 5,80 den 1 ay sonra 5,50 ye gelse atsan atılmaz, satsan satılmaz.. Eee günlük faiz %25, bu kadar aradan dolar 12 TL olucak diye 1 yıllık vade var........
    Yazık ya, vallahi yazık.. 3-5 tane de safacan akıllı tipler var, onlarda o sayfada yazılanların gazına geliyorlar birbirlerini gazlıyorlar..

2 ay sonra FED faiz indirim sürecine girerse ki ( en az 2 yıl sürer) sonra USD 5,35 TL ye inince bana özelden mesajlar düşmeye başlar..

"Abi 6,5 tl den USD 12 TL olacak diye; aldım 2 yıldır bekliyorum USD şimdi 5,35 TL oldu. Ne yapmam lazım acil cevap?" Aradan 2 yıl geçmiş 5,35 TL de artık satma git; şimdi usd al o zaman diyeceğim... Ve yine o zamanda küfür yiyeceğim...

İŞte 3 ay önce USD 12 TL olacak diyenlere cevabım...

https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY

Yazık ya... Üzülüyorum...
    569 numaralı mesajım tam 2 ay önce yazmışım....

3.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Bozkurt teşekkürler... Her zaman dedim heryerde dedim. Youtube kanalımda dahi tarihlere dikkat ederseniz orada da dedim. Amacım kimseyi kırmak değildir.. Amacım yabancıya 1 TL mizi bile vermemektir..

Son kademe VAKBN hisselerimi 4,60 TL den verdim.... Yukarı gider mi? Gidebilir.. O da bekleyenlerin olsun....

Şimdi Usul usul USD a bakıyorum... 5,59-5,60 TL yi yakalarsam ilk kademe USD alımımı yaparım...

Lakin USD da hala dip 5,18 TL dir... Gelmez filan demeyin ne olur? Bu piyasalarda neler gördüğümü yazsam bu forum sayfaları yetmez...

USD ı 4,75 TL ye dahi getirirler, ve sizleri koyun gibi de meletirler....

Lakin ekonomiden ziyada uluslararası konjuktür ilk kademe USD alım yeri için 5,59-5,60 bandı yeridir... Kendinizi ise bu siyasi ortamda 5,18 TL dip olacak şekilde %100 USD pozisyonu olarak kademelendiriniz...

Ama bu USD 5,18 olacak demek değildir... Lafı gerisinden berisinden kimse anlamasın.. 5,60 TL den ilk kademe USD alırım ama 6,50 TL den bu sene satarım...

Öyle 200,000-300,000 izlenmiş Dr. ünvanlı ekonomistlere inanıp USD bu sene 12 TL olacak diye videolar ile de beyninizi teslim etmeyin.
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    İlk kademe usd alimimi yaptik. 10 kademede %100 usd a gecerim. Muteakip aldikça paylaÈ™irim.

G3221 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İbrahim bey youtube da videolarim var. Buaraya pek yazamiyirum. 2 hafta Ånce usd 1,kademe 5.59 TL den alinir 5,78 de satilir ve de 5.91 geçilmedikte yeni bir fiyatlama sÅz konusu değildir demiÈ™tim. Hatta 5.58 de video çekmiÈ™ ve 1,kademe usd aldim demiÈ™tim. Dün kisa vade 5.78 den aldiklarimi sattim. 5.59 yine olursa yine alirim. Șimdilik bekleme modu sanirim, 5.69 olduk. Bodrum da tatilde okduğum oçin fazla yazamiyorum. Malum baÈ™likta sanirim usd uçucak kaçacak muhabbeti tam gazdir. Chp Akp siyasetide diz boyudur. Ne diyeyim kimi izleyip nereye yazi yazacağiniz size kalmiÈ™. Bol kazançlar...

Nedeb 5.78 den sattim çünkü usd in 5.91 i kisa vade geçip yeni bir fiyatlamaya gireceğine inanmiyorum....

Sn.Gunwade 5,65 TL den aldıklarımı 5,78 TL den sattığımı belirtmiştim.. Msj numaraları ve tarihlerini ve o günkü USD/TRY grafiklerinden USD ederlerini karşılaştırarak bakınız.. Sanırm bunları okumayı ıskaladınız.

Msj no 604-606-614

Şu anki hedefim 5,51 i görürsem ilk kademe alacağım...

Bu arada sn.Gundwane buraya bir daha imalı bir şekilde suçlanırsam eski paylaşımlarımı yapıştırmayacağımı çünkü bu tip en az 1000 olay yaşaıdığımı ve hepsinde yazılı ve tarihli bir şekilde ispatladığımı çok kez paylaşmıştım..

Lakin sizin samimiyetinize inandığım için tekrar eski msj larımı tekrar arayıp, bulup, okuyup, yapıştırdım..

Bol kazançlar.

4. Birde zamansallığı lütfen unutmayınız...

Bir abonem bana diyor ki;

Hocam siz 4,75 TL dip demiştiniz şimdi 5,36 TL diyorsunuz...

Yahu o videonun tarihine baktın mı? Ocak 2019 da demişim..

USD Ocak 2019 da 4,75 olursa alırım demişim..

Şimdi tarih nedir? 2019 Ağustos.. 8.ay dayız... 1.ci ay da değil...

O zamanın 4,75 i bu zamanın 5,36 sı ile aynı...

O zaman eder dip ile bu zaman eder dip aynı olabilir mi?
    Suçlama yapmadan önce azıcık düşünelim, ve samimi olalım..

Bol kazançlar...

5. Faizin ortalama aylik 1.6 oldugu bir yerde 4.75 karsiligi 8. ayda 5.4 civaridir. Videolar yayinlandikca izliyorum farkli ve genis bakis acisi uyandiriyor. Birde ons yada direk gram altin videolari izlesek iyi olurdu.

6.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Gunwade 5,65 TL den aldıklarımı 5,78 TL den sattığımı belirtmiştim.. Msj numaraları ve tarihlerini ve o günkü USD/TRY grafiklerinden USD ederlerini karşılaştırarak bakınız.. Sanırm bunları okumayı ıskaladınız.

Msj no 604-606-614

Şu anki hedefim 5,51 i görürsem ilk kademe alacağım...

Bu arada sn.Gundwane buraya bir daha imalı bir şekilde suçlanırsam eski paylaşımlarımı yapıştırmayacağımı çünkü bu tip en az 1000 olay yaşaıdığımı ve hepsinde yazılı ve tarihli bir şekilde ispatladığımı çok kez paylaşmıştım..

Lakin sizin samimiyetinize inandığım için tekrar eski msj larımı tekrar arayıp, bulup, okuyup, yapıştırdım..

Bol kazançlar.
    Kaçırmışım arada..
    Selka mesajların çok uzun birde..Yanlış anlamada..
    forex den mi işlem yapıyorsun ?

Genelde trendleri doğru biliyorsun.
    Dolarda hala 5.65 den malda olduğunu sanıyordum..
    Değilmişsin..
    ok..

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Kaçırmışım arada..
    Selka mesajların çok uzun birde..Yanlış anlamada..
    forex den mi işlem yapıyorsun ?

Genelde trendleri doğru biliyorsun.
    Dolarda hala 5.65 den malda olduğunu sanıyordum..
    Değilmişsin..
    ok..
    Yazmayacam demiştin.
    Yazıyorsun ama en azından doğru konuyu bulmuşsun gundwane.
    Bir gıdıklanma tuttu sorma.
    Son düzenleme : jmk99; 03-08-2019 saat: 22:57.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 87/380 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •