Sayfa 89/380 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 705 - 712 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Yanlış topiğe yazmışım çok pardon.Sizin memur sabah namazına kalkıyorsa birazdan uyanıp düzeltir,panik yapmayın.
    😂😂😂

Burası medenî bir topik. Baskalarıyla karistirma beyaaa! 😊

2. Değerli Arkadaşlar bugün 5,5250 den ilk kademe USD alımımı gerçekleştirdim.. Dip olarak kendimi 5,36 TL ye kadar kademelendirdim...

Belki anlıkta olsa Ağustos Eylül de 16 kuruş aşağıya inip dokunma (5,36 TL) durumu var.. Ama bu olacak demek değildir...

Her zaman dedim, USD a asla düşman değilim.. Yeri ve zamanı gelince herşey alınır, satılır... 5,36 TL de FULL USD da olacağım...

5,5250-5,4750-5,4250-5,3750 olarak 4 kademede USD a geçeceğim..

Ama ilk satış noktam 5,71 TL dir..

Üzgünüm.. Malum başlıktakiler gibi 12 TL olunca satacağım gibi bir hedefim yoktur...

Malum başlıkta yoldan geçen bir adamın kafasına düşen saksı, yada duble yolda meydana gelen bir trafik kazasını mevcut hükümet ve SN.CB nımıza bağlayan ve buradan ekonomik sonuçlar çıkaran tuhaf bir güruh var...

Bu güruh bakmak ile görmek arasında ki; farkı unutmuşlar..

Bakıyorlar ama görmüyorlar.. Görenleri ise aşağılayıp TROLL lük ile suçluyorlar...

Bir kaç sayfa önce TROL nedir ve çeşitleri nelerdir diye bir yazım var. Kanımca keyifli ve bilgilendirici bir yazı, okumanızı şiddetle tavsiye ederim...

Sn.Cumartesi gerçekten burası medeni bir topik.. Ekonomiye fazla siyaset bulaşmadığı sürece asla itiraz olmaz...

Burada gönül rahatlığı ile USD alım yerimi ve geldiği zaman satacağım yeri rahatlıkla yazabiliyorum...

5,51 den alır 5,71 den vedalaşırım.. (Kısa Vade) Haa daha da dip olmaz mı?

Elbette olabilir.. Onun içinde kendinimi 3-4 kademeye böldüm diyordum..

Bu yazdıklarıma ne bir kimse kızar, ne de bana TROL sün sen.. 5,71 den nasıl USD ı satarsın... Seni TROLL demez....

SN.İbarhim bey, videolarımı izleme sabrınız için çok teşekkürler.. Umarım size ve sizin gibi beni dinleyen KY cılara bir TL dahi olsa yardımım olmuştur...

Saygılar...

3. 6 Ağustos 2019 yılı, USD/TRY 5,50 ye gelmiş...

Bir yıldır 7,21 TL den beri yazmışız, çizmişiz, anlatmışız...

Buna rağmen 1yıldır; TROLL olmuşuz, AKP taraftarı olmuşuz, itilmişiz, kakılmışız... Ama yine de bildiğimiz doğruyu yazmışız...

12 Ay önce 7,21 TL den USD 12 TL olacak alın, alın , alın diyenleri, çizenleri, anlatanları günlük %25 TL mevduat faizinin ağırlığı ile tarihin en ağır USD taşıma maliyeti ile tanıştırmış olanlar;

Ve;

Bu insanları hala muhattab alıp, onları ciddiye alıp, doğruları söyleyenleri dinlemeyip, doğruları yazanları okumayıp, bakıp ama görmeyip, ciddiye almayıp dikine gidiyorsa;

" Celladına aşık olmuş ise bir millet, ister ezan dinlet, ister çan dinlet. İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,müstehaktır ona her türlü zillet..."

Küresel ekonomik krizin ve Ticaret savaşlarının giderek daha da gergin hale geldiği şu ortamda bundan sonraki süreçte Dolardan bir hayır beklemeyin bence . Özellikle ONS Altının istikrarlı yükselişi bunu özetliyor. Gerçek olan sadece ALTIN diyorum .

Altın almak varken , insanlar bir ülkenin para birimine neden yatırım yaparlar ki ? Bu arada borsanın yükselişi gerçekleri yansıtmıyor .

Yerinizde olsam gram altını ucuz pahalı demeden toplayın derim . Dolar ve Altın arasındaki savaş başladı artık . Şu ana kadar dolar her yükseldiğinde gram altın da yükseliyordu . Gram altın bundan sonraki süreçte 2007 / 2008 yılı küresel krizde olduğu gibi dolar kurundan bağımsız olarak yükseleceğini düşünüyorum .

Malum parti , iktisat kurallarını alt üst etti . Özellikle gelecek 5 yılı hem ülkemiz açısından hem de dünya ekonomisi açısından pek parlak görmüyorum .

1-2 sene sonra şu anki gram altın fiyatları sizlere çok komik gelecek .

16 yıldan beri piyasalar ile severek ilginiyorum ve hangi siyasi görüşte olursa olsun ekonomi yazılarını okurum . İsterse Ateist olsun ...

Dolarda ilk hedef 5, 30 - 5,40 arası diyorum . Sizleri bilmem ama dolar kurunu bir kere bile olsa 5 ' in altını göstereceklerini düşünüyorum . Aaaaaa bak gördünüz mü ülke ekonomisi nasıl da iyiye gidiyor ? Şu an olduğu gibi .

NOT : Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir .

Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Küresel ekonomik krizin ve Ticaret savaşlarının giderek daha da gergin hale geldiği şu ortamda bundan sonraki süreçte Dolardan bir hayır beklemeyin bence . Özellikle ONS Altının istikrarlı yükselişi bunu özetliyor. Gerçek olan sadece ALTIN diyorum .

Altın almak varken , insanlar bir ülkenin para birimine neden yatırım yaparlar ki ? Bu arada borsanın yükselişi gerçekleri yansıtmıyor .

Yerinizde olsam gram altını ucuz pahalı demeden toplayın derim . Dolar ve Altın arasındaki savaş başladı artık . Şu ana kadar dolar her yükseldiğinde gram altın da yükseliyordu . Gram altın bundan sonraki süreçte 2007 / 2008 yılı küresel krizde olduğu gibi dolar kurundan bağımsız olarak yükseleceğini düşünüyorum .

Malum parti , iktisat kurallarını alt üst etti . Özellikle gelecek 5 yılı hem ülkemiz açısından hem de dünya ekonomisi açısından pek parlak görmüyorum .

1-2 sene sonra şu anki gram altın fiyatları sizlere çok komik gelecek .

16 yıldan beri piyasalar ile severek ilginiyorum ve hangi siyasi görüşte olursa olsun ekonomi yazılarını okurum . İsterse Ateist olsun ...

Dolarda ilk hedef 5, 30 - 5,40 arası diyorum . Sizleri bilmem ama dolar kurunu bir kere bile olsa 5 ' in altını göstereceklerini düşünüyorum . Aaaaaa bak gördünüz mü ülke ekonomisi nasıl da iyiye gidiyor ? Şu an olduğu gibi .

NOT : Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir .
    .

Sn.abc1980 altın aldinız mi?
    Aldıysanız kaç tl? Kaç $? dan aldinız?
    Ya da hangi fiyattan almayı düsünüyorsunuz?
    Saygılar

6. [QUOTE=selka;3652796]Değerli Arkadaşlar bugün 5,5250 den ilk kademe USD alımımı gerçekleştirdim.. Dip olarak kendimi 5,36 TL ye kadar kademelendirdim...

Belki anlıkta olsa Ağustos Eylül de 16 kuruş aşağıya inip dokunma (5,36 TL) durumu var.. Ama bu olacak demek değildir...

Her zaman dedim, USD a asla düşman değilim.. Yeri ve zamanı gelince herşey alınır, satılır... 5,36 TL de FULL USD da olacağım...

SN.İbarhim bey, videolarımı izleme sabrınız için çok teşekkürler.. Umarım size ve sizin gibi beni dinleyen KY cılara bir TL dahi olsa yardımım olmuştur...

Sayin selka videolarinizi ilgiyle izliyorum.elbetteki faydasi oldu. Dolardan degil ama altin al sattan iyi kazandim Allaha sukur. Videolarin en buyuk faydada siyasi fanatiklikle insanin gozunu kapamamasi gerektigini soyluyor.
    Emeginize saglik..

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    .

Sn.abc1980 altın aldinız mi?
    Aldıysanız kaç tl? Kaç $? dan aldinız?
    Ya da hangi fiyattan almayı düsünüyorsunuz?
    Saygılar
    156 TL ' den itibaren ucuz pahalı demeden gram altın alıyorum. 300 TL ' ye kadar toplamaya devam edeceğim. 3 çeşit hesabım var. BES hesabım , TL mevduat hesabım ve kayıt dışı ( yastık altı - fiziki altın ) . Şimdi diyeceksiniz ki bankada 2 hesabın var da paranın bir kısmı neden fiziki altın olarak neden yastık altında ?

1. Hem ülkemizde hem de dünya genelinde tarihin en büyük ekonomik tufanını bekliyorum.
    2. Malum PARTİ , bu güzelim ülkeye güven vermiyor . Özellikle dikkat edin ; iktisat kurallarını alt üst ettiler .
    3. Sitede oturuyorum . Eğer kendime ait müstakil bir evim olsaydı ; inanın 10 milyon dolar param bile olsa belirsizliğin ve güven ortamının olmadığı bir ortamda bankada tek KURUŞUMU dahi tutmazdım .
    4. Allah korusun. Diyelim ki ekonomik tufan oldu ve millet bankadaki parayı çekemedigini düşünün. Buna tedbir olarak banka hesabı dışında yastık altı yapmak mantıklı bana göre .

NOT : Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir . Karar ve tercih sizindir. Saygılar.

8. Değerli arkadaşlar...

ABD ÇİN ticaret savaşları USD ı geren en büyük etken.. Çin USD karşısında 5 yuan olan parasını 7 yuan e çıkartınca ABD nin elini ayağını bağladı...

FED ve ABD bu ticaret savaşına hazırlıksız yakalanmışa benziyor.. Belki de ABD tarihinin en zayıf anında Çin ile savaşma kararı aldı.. ABD nin Çin karşısında tek büyük kozu faiz indirip USD uluslararası piyasalarda değersizleştirmektir...

Trump hergün ciyak ciyak FED e bağırma sebebi bu idi.. USD ucuz olsun, biz Çinlilerden mal değil; mal satalım diyor.. Trump ın bu Ağustos ta ki FED den beklentisi ise en az 50 baz faiz indirimi idi oysa gelen indirim 25 baz oldu..

Trump bu şekilde Powell ı sıkıştırırsa ya Powel istifa eder, yada 100 baz puan faiz indirir.. O zaman ABD de faiz ler %1,25 %1,50 aralığına gelir...

Trump Çin e sert bir ders vermek istiyor, ama bunu değerli USD ile yapamaz...

Küresel kriz ve finansal kıyamet senaryosuna gelince...

Ben bu ticaret savaşlarının zirveye kadar tırmanacak gerilimlere sahne olacağını düşünüyorum. Lakin zirveden sonra gerilim düşecektir...

O sebeple Altın kısmı olarak yükselebilir. Zaten 1450 USD lara geldi.. ALtın da tepe 1600 USD lardır. Zirve 1900 USD dır.. Dip 1050 USD dır...

İşin açıkcası sistemden çıkıp gelir kaybına uğramak çok mantıklı gelmedi, bana...

Sonuçta karşısınızdaki devlet. Tefeci değil. USD olarak mevduatınız vardır yada altın... Devlet iflas edebilir, o an hesapları dondurabilir. Ama hesabınıza el koyamaz, aksi halde devlet olamaz.. Gaspçı olur...

Sonuçta hesabını devlet garantisinde bakidir, o an ödenemeyebilinir ama eninde sonunda ödenir... Mesela KEY ler.. 30 yıl sonra dahi olsa ödendi...

O sebeple altında belki bir miktar daha yükseliş bekliyorum. Sonrasına dikkat ediniz.. EN güzeli sanırım çeşitlendirmek... Şu an USD ucuzluyor...

Millet USD a el süremiyor... Oysa, ilk kademe alıp yaslanıp olayları ve forumları işin izlemek en eğlenceli tarafı...

Sayfa 89/380 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •