Sayfa 90/380 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 713 - 720 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar...

ABD ÇİN ticaret savaşları USD ı geren en büyük etken.. Çin USD karşısında 5 yuan olan parasını 7 yuan e çıkartınca ABD nin elini ayağını bağladı...

FED ve ABD bu ticaret savaşına hazırlıksız yakalanmışa benziyor.. Belki de ABD tarihinin en zayıf anında Çin ile savaşma kararı aldı.. ABD nin Çin karşısında tek büyük kozu faiz indirip USD uluslararası piyasalarda değersizleştirmektir...

Trump hergün ciyak ciyak FED e bağırma sebebi bu idi.. USD ucuz olsun, biz Çinlilerden mal değil; mal satalım diyor.. Trump ın bu Ağustos ta ki FED den beklentisi ise en az 50 baz faiz indirimi idi oysa gelen indirim 25 baz oldu..

Trump bu şekilde Powell ı sıkıştırırsa ya Powel istifa eder, yada 100 baz puan faiz indirir.. O zaman ABD de faiz ler %1,25 %1,50 aralığına gelir...

Trump Çin e sert bir ders vermek istiyor, ama bunu değerli USD ile yapamaz...

Küresel kriz ve finansal kıyamet senaryosuna gelince...

Ben bu ticaret savaşlarının zirveye kadar tırmanacak gerilimlere sahne olacağını düşünüyorum. Lakin zirveden sonra gerilim düşecektir...

O sebeple Altın kısmı olarak yükselebilir. Zaten 1450 USD lara geldi.. ALtın da tepe 1600 USD lardır. Zirve 1900 USD dır.. Dip 1050 USD dır...

İşin açıkcası sistemden çıkıp gelir kaybına uğramak çok mantıklı gelmedi, bana...

Sonuçta karşısınızdaki devlet. Tefeci değil. USD olarak mevduatınız vardır yada altın... Devlet iflas edebilir, o an hesapları dondurabilir. Ama hesabınıza el koyamaz, aksi halde devlet olamaz.. Gaspçı olur...

Sonuçta hesabını devlet garantisinde bakidir, o an ödenemeyebilinir ama eninde sonunda ödenir... Mesela KEY ler.. 30 yıl sonra dahi olsa ödendi...

O sebeple altında belki bir miktar daha yükseliş bekliyorum. Sonrasına dikkat ediniz.. EN güzeli sanırım çeşitlendirmek... Şu an USD ucuzluyor...

Millet USD a el süremiyor... Oysa, ilk kademe alıp yaslanıp olayları ve forumları işin izlemek en eğlenceli tarafı...
    Gecen sefer dinlememistim para kaybetmediysemde kazanamamistim. Suan icin fiziki altinin bir kismina bay bay yapip usd ye gectim. İlk etapta cilginlik gibi geliyor zor bir karar ama yaptim. Bakalim artik..

2. Maliyette 5.51 diyelim...

3.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Değerli Arkadaşlar bugün 5,5250 den ilk kademe USD alımımı gerçekleştirdim.. Dip olarak kendimi 5,36 TL ye kadar kademelendirdim...

Belki anlıkta olsa Ağustos Eylül de 16 kuruş aşağıya inip dokunma (5,36 TL) durumu var.. Ama bu olacak demek değildir...

Her zaman dedim, USD a asla düşman değilim.. Yeri ve zamanı gelince herşey alınır, satılır... 5,36 TL de FULL USD da olacağım...

5,5250-5,4750-5,4250-5,3750 olarak 4 kademede USD a geçeceğim..

Ama ilk satış noktam 5,71 TL dir..

Üzgünüm.. Malum başlıktakiler gibi 12 TL olunca satacağım gibi bir hedefim yoktur...

Malum başlıkta yoldan geçen bir adamın kafasına düşen saksı, yada duble yolda meydana gelen bir trafik kazasını mevcut hükümet ve SN.CB nımıza bağlayan ve buradan ekonomik sonuçlar çıkaran tuhaf bir güruh var...

Bu güruh bakmak ile görmek arasında ki; farkı unutmuşlar..

Bakıyorlar ama görmüyorlar.. Görenleri ise aşağılayıp TROLL lük ile suçluyorlar...

Bir kaç sayfa önce TROL nedir ve çeşitleri nelerdir diye bir yazım var. Kanımca keyifli ve bilgilendirici bir yazı, okumanızı şiddetle tavsiye ederim...

Sn.Cumartesi gerçekten burası medeni bir topik.. Ekonomiye fazla siyaset bulaşmadığı sürece asla itiraz olmaz...

Burada gönül rahatlığı ile USD alım yerimi ve geldiği zaman satacağım yeri rahatlıkla yazabiliyorum...

5,51 den alır 5,71 den vedalaşırım.. (Kısa Vade) Haa daha da dip olmaz mı?

Elbette olabilir.. Onun içinde kendinimi 3-4 kademeye böldüm diyordum..

Bu yazdıklarıma ne bir kimse kızar, ne de bana TROL sün sen.. 5,71 den nasıl USD ı satarsın... Seni TROLL demez....

SN.İbarhim bey, videolarımı izleme sabrınız için çok teşekkürler.. Umarım size ve sizin gibi beni dinleyen KY cılara bir TL dahi olsa yardımım olmuştur...

Saygılar...
    Walla garip bir durum var
    RUB BRL VE ZAR son günlerde yüzde 5 lik bir ralli yaptılar
    TRY ise yüzde 5 düştü..

Bunlar gevşer se (ki bekliyorum) bir çakılmada oradan gelebilir..
    5 tl ye kadar pıtır pıtır da indirebilirler..
    Sabahtan yine ya bismillah diyip 0.50 indirmekle güne başladılar..

Bi düzen kurulmuş ve dolar satan karlı çıkıyor..
    Fiyata bakmadan en dipten bile geliyo birisi satıyo..
    Çünküilerleyen saatlerde daha da düşeceği bilgisi var..
    Dün gece misal 5.53 54 lerden adam akşam 8 de 5.50 ye bastı..
    Biraz teper gibi oldu 5.52
    bidaha bastı..
    ilginç..

4.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Gecen sefer dinlememistim para kaybetmediysemde kazanamamistim. Suan icin fiziki altinin bir kismina bay bay yapip usd ye gectim. İlk etapta cilginlik gibi geliyor zor bir karar ama yaptim. Bakalim artik..
    Hayırlısı olsun, İbrahim bey.. Çok aç gözlü ve de bir yatırım aracına ölesiye aşık olmamak lazım.. Fiyat yükseldikçe kademeli sat, fiyat düştükçe kademeli al..

Düşen bir yatrım aracına yatırım yapmak çılgınlık delilik gibi gelir...

Millet 7 TL den 6 TL den kapış kapış USD alırken, Vakbn a ben 3,80 den 3,60 dan ve en son 3,30 dan almak inanın kolay değildi...

Ama kazandım...

Ben buna SÖRF etkisi diyorum. Benimde USD ortalamam 5,53 TL (Portföyün %20 si).. Ancak USD ın daha da düşme ihtimlini göz önünde bulundurun...

Dediğim gibi 5,36 TL yi altta bekliyorum...

Bol kazançlar dilerim...

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Walla garip bir durum var
    RUB BRL VE ZAR son günlerde yüzde 5 lik bir ralli yaptılar
    TRY ise yüzde 5 düştü..

Bunlar gevşer se (ki bekliyorum) bir çakılmada oradan gelebilir..
    5 tl ye kadar pıtır pıtır da indirebilirler..
    Sabahtan yine ya bismillah diyip 0.50 indirmekle güne başladılar..

Bi düzen kurulmuş ve dolar satan karlı çıkıyor..
    Fiyata bakmadan en dipten bile geliyo birisi satıyo..
    Çünküilerleyen saatlerde daha da düşeceği bilgisi var..
    Dün gece misal 5.53 54 lerden adam akşam 8 de 5.50 ye bastı..
    Biraz teper gibi oldu 5.52
    bidaha bastı..
    ilginç..
    Sn.Gundwane bu piyasalarda yaşadıklarımı anlatsam inanın bana burdan MARS a yol olur.. Neler görmedim ki? Bu yazdıklarınız bana ilginç gelsin..

Artık beni hiçbir şey şaşırtmıyor.. 7 TL den 6 TL den almayın faizler ezdi geçti piyasayı almayın dedim..

Öylesine kör olmuş ki gözler ne duyan var ne dinleyen..

Bloomberght USD düşecek deyince

-"Bunlara inanmayın bunlar Ş.f.z.. Bunlar zaten yabancı fonların adamları, inanmayın"

Bloomberght USD yükselecek deyince ;

- Dün akşam zaten BloombergHT de yatırım uzmanı USD yükselecek" dedi diye referans yapıştıranlar var. Ve aynı cümleyi kuran kişi aynı kişi...

Yahu Bloomberght Ş.f.s.z mi yoksa düzgün bir kanal mı? Yoksa senin işine gelince iyi mi? Gelmeyince? Ş.f.s.z mi?

O denli taraf olunmuş ki, dediğim gibi bakmak ile görmek arasında ki farkı anlamıyorduk.

Hisse de USD da bir gelir basar geçer gider.. Sen yok ihracaat çı de, yok firma de, yok bilmem ne de?

Arkadaş piyasa ezer.. Düşüyorsa kabul etmeliydin? Satmalıydın? 6,50 den satan 6 dan satan 5,70 den satan ki ben sattım dediğimde dahi TROL olmak ile suçlandım, daha ne diyeyim...

3-5 tane gerçek TROL milleti TROL lüyor oradaki tiplerde onların gazı ile 7,20 den USD 5,48 e gelmiş hala USD alıyorlar...

Dedim ya Cellatına aşık olmuş ise bir millet... Arkadaş bir taneside çıkıp demiyor ki;

-Sen 12 aydır bize yalan söylüyorsun, yalan yazıyorsun, belki de senin 1 tek USD ın dahi yok...

Bakınız SN.Gundwane Ocak ayında USD 6,15 TL de iken millet USD 7,20 den geri gelmiş alın alın alın diye avuç avuç kredi çekip USD alan tiplere karşı bu videomu çekmek kolay bir iş değildi..

İbrahim beyin dediği gibi altın satıp USD aldım 5,51 den diye... Bende o zaman almayın KRİZ BÖYLE KOPMAZ KOPARSA BÖYLE KOPAR
    diye video çekiyordum...

Lütfen aşağıdaki 7 ay önce çekilmiş videomu izleyiniz..

Bu videoyu kanalım sembol videosu yaptım.. O sebeple snç Gundwane herşeyi yaparlar...

USD da 5 TL bile hayal değildir...

Bu DTH ları sattırırlar... Sattırırlar... Sattırırlar... Sattırırlar... Sattırırlar...
    Son düzenleme : selka; 07-08-2019 saat: 10:35.

6. Dediğiniz gibi biriside çıkıp demiyor ki hani nerde dediğiniz o fiyatlar belkide 1 doları bile yok adamın..hep erteliyorlar en son temmuz sıcak geçicek diyorlar dı şimdide yaz bitsin almancılar falan gitsin doğalgaz yansın kışın görürüz diyorlar..kış biter başka bir şey başlar..
    Ben grafiklerle al sat yapıyorum.yok şu ekonomist şunu demiş yok 15,30 da veri gelicekmiş yok şu siyasi düşünceme uymuyor falan demiyorum.al sa al satsa sat.Bu piyasalarda neden kaybediyor insanlar çünkü çok yorum yapıyorlar subjektif olarak..
    Syg

5.4878-5.3927 ve 5.0169 bugünlük degerleriyle.

Sayfa 90/380 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •