Sayfa 92/381 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon
Arama sonucu : 3046 madde; 729 - 736 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Mavi ve yeşil çizgiler neyi temsil ediyor..?
    250-300 ve 500 günlük üssel ortalamalar abi.

Bu düşüş hareketinden sonra gelmesini beklediğim mevcut yerler

1) Mevcut hükümetle IMF gelmesi ya da iktidar değişimi ile IMF e gidilmesi durumunda.

2) Ne olursa olsun IMF e gidilmemesi durumunda, mevcut iktidar ile devam edilmesi durumunda. Ocak ayında çizmiştim bunu bakalım.

3.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    7,20 TL de iken 12 TL olucak diye aldırdılar.. Sene sonu yıl sonu bilançosu bitsin yeni yılda USD 12 TL dediler.. Yılbaşı oldu.. Seçimlerden sonra tufan var dediler.. Seçimler bitti... Mayısta kıyamey kopacak dediler.. Mayıs oldu... Temmuz şimdi de kışın diyorlar...

Anadolu da bir laf vardır...

"Dereye Su Gelene Kadar Kurbağanın Gözü Patlıyor..."
    forumdakilere 6-7 lerden crash olacak, bankada tutmayın, fiziki alın yada yurtdışına çıkarın diyen bir ekip isim değiştirerek gene benzer goygoylarına devam ediyorlar yükseliş kaçınılmaz topiğinde.

çok can yaktılar ve ben bunların iyi niyetli olduklarına da inanmıyorum.

USD/TL paritesini çizenler kimse tam teknikçi bu adamlar. Yine olur mu? Eger konjonktür değişmediyse olur elbet. Velhasıl kelam en kötü duruma hazırlık ile 5-5.50 arasından kademeli maliyetlenilen usdnin, iyi kar bırakma olasılığı çok yuksek duruyor.

5. Sn.Tospa grafikleriniz çok güzel. Katılıyorum. Özetlemem gerekirse 5,50-5,00 bandı kademeli alım bölgesidir.. Artık dip noktayı kimse bilemez.. Ortalaması 5,35 TL diyorum... Buraya değmesi sizin grafiklerinize göre kesin gibi...

Dediğim gibi ben ilk alımımı 5,51 de yaptım.. Geriye doğru artık her 5 kuruşta bir kademe daha alırım.. 5,00 ı ben pek beklemiyorum..

Belki anlıkta günlükte olsa 5,36 nın altında 5,29 lar görülebilinir ama tekrar 5,35 lere atacaktır.. O sırada nakit TL si olan alır..

5,29 lar altı olmaz mı? İddia edecek kadar cahil bir insan değilim...

5,29 lar altıda bekleyenlerin olsun...

6.  Alıntı Originally Posted by sahbaz Yazıyı Oku
    forumdakilere 6-7 lerden crash olacak, bankada tutmayın, fiziki alın yada yurtdışına çıkarın diyen bir ekip isim değiştirerek gene benzer goygoylarına devam ediyorlar yükseliş kaçınılmaz topiğinde.

Sn.Şahbaz defalarca yazdım.. Çizdim.. Anlattım.. Öyle bir güruh var ki; anında TROL lük ile suçlayıp karşı tarafı aşağılıyorlar.. Ben bir daha bu başlığa yazmam dediğimde bana

-VAKBN almış; MAĞMA ya kadar dibe inmiş SELKA; kolay değil zor bir psikoloji

diye alay ettiler...

İş Bankasını batıranlar, Garanti Bankasına Konkordato çektirenler, Yapı Krediyi iflas ettirenler, Vakıfbank ı bitirenler mi yoktu ki forumda...

Yahu allah akıl fikir versin yıllık 1,5 milyar USD net kar eden bir banka nasıl batıyor birisi izah etsin....

Şimdi o yazıları bulup paylaşmak istemiyorum, aynı üslüp ile onlara cevap yazmak ta istemiyorum aksi halde onlardan bir farkım kalmaz...

Hala bir GOY GOY peşindeler... Öyle yazıları var ki; sanki ertesi sabah USD 12 TL olacak gibi...

Bakın burada hala yineliyorum...

5,71 TL ve üzeri bir fiyatlama olmaz ise USD dan kısa vade bir şey olmaz.. Hele FED bir faiz indirimi daha yaparsa KISA vade al sat yapılabilinir...

Bence 1 yıldır %25 günlük faizden oldular üstüne üstlük 7 TL den 6,50 den 6,00 dan USD alıp 6,15 ler de satmadılar...

Şİmdi faizler %19 lar indi ve inmeye de devam ediyor. USD gelmiş 5,48 TL ye.. Vade dersen 2019 yılının 8.ayındayız.. USD ı alsan alamaz satsan satamaz durumdalar...

Bence gerçekten psikolojileri çok bozuktur...

Oysa ben 6,15 de satın hala USD çok yüksek alttan alırsınız dediğimde yine TROL oldum...

Belki de TROL kendileri haberleri yok....

7. Bakın Mayıs ayı sonunda 6-7 TL den USD alanlar için dediklerim...

8.  Alıntı Originally Posted by sahbaz Yazıyı Oku

Bu fiziki çekin muhabbeti geçen yıl fitch raporu sonrası başladı, adamlar döviz hesapları erişimine önlemden bahsetmişlerdi.

Şimdi yazılıp çizilenler de fiziki çekim sonucu doların yükseleceğini düşünenler tarafından yapılıyor.

Ancak fiziki çekim bir noktanın üzerine çıkarsa piyasa dayanamaz. Sistem çöker.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 92/381 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •