Sayfa 98/380 İlkİlk ... 488896979899100108148198 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 777 - 784 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. USD DA BAYRAM FİYATLAMALARI

Bayramın 3.cü günüdeyiz... USD 5,44 TL den olan RALLY sine günün yükseği olan 5,6060 TL ile devam etti...

Ben 5,51 destek noktasından ilk kademe USD alımımı yapmıştım... YOUTUBE videolarımda var... (Portföyümün %20 si ile) Lakin bu yükselmenin hala sığ piyasalarda olduğunu bayram dönüşü piyasalar açılır açılmaz 5,55 ve altına geleceğini düşünüyorum..

(Umarım USD yükselirde bizde biraz bayram parası kazanırız)

Maalesef USD'da yükselişin kaçınılmaz olabilmesi için 5,71 TL yi geçmesi ve yeni fiyatlamaları görmemiz gerekli..

Bu durumda 5,6125 ve 5,71 direnç 5,51 ve 5,4421 destektir..

Bu destek ve dirençleri tam 2 aydır yazıyorum... USD yükselirken hemen ellerinize savaş baltalarını alıp, muhalif düşüncelere saldırmak biraz "kasapta ki ete evde nohut ıslanmaz" atasözmüzü hatırlatıyor gibi....

Ayrıca, bende 5,51 den ilk USD alımımı 5,44 den de ufak bir miktar aldığımı YOUTUBE videolarımda söylemştim...

Perşembe sabahı piyasalar açılır açılmaz elimdeki USD portföyümün en az %50 sini 5,61 den satacağım... Kalanı için 5,71 i bekleyebilirim..

Lakin; bu şartlarda hala USD için Kasım ayına kadar ümitsizim.. Yeniden geri çekilmesi kaçınılmazdır...

İyi bayramlar....

2. Arjantin pezosunun dün aşırı değer kaybetmesi USD/TRY için tetikleyici olmaz mı Selçuk bey?

İyi bayramlar dilerim.

3.  Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Arjantin pezosunun dün aşırı değer kaybetmesi USD/TRY için tetikleyici olmaz mı Selçuk bey?

İyi bayramlar dilerim.
    Türkiye hep bir başka ülke ile karşılaştırılmak ve anlaşılması kolay hale getirilmek istenir.. Ama Türkiye eşşizdir... Toplumu ile ekonomisi ile...(Negatif ve Pozitif anlamda)

Ne Arjantin ne Brezilya ne de G.Afrika...

Dünya resesyona girerken Türkiye'ye para akabilir.. Dünya borsaları coşabilirken Türkiye borsaları tarihin dibini görebilir.. Hayır böyle bir korelasyona bırakın Arjantin pezosunu dünya ekonomisi ile bile Türkiye ekonomisi arasında korelasyon oluşturamam...

Bir çok arkadaş dünya ticaret savaşlarında küresel kriz ile Türkiye'nin batacağını öngörüyorlar...

Türkiye ekonomik şoklara dayanıklıdır ama bu ekonomik şoklara zor girer anlamında değildir, çok kolay girer ama bağışıklıdır..

Dünya Ticaretinde ki payımız %1,5 bile değil; ne şoku alacağız ki...

Belki Çin ABD Rusya AB ticaret savaşlarında bizleri ciddiye almayıp; bilakis bizler ihracaatımızı dahi geliştirebilir ve ülkeye dövizi akıtabiliriz..

Bunun gibi beyin fırtınasına Türk Ekonomisi çok müsaittir...

Yatırımları çeşitlendirmek ve ucuz ne ise onu alıp beklemek TR de en makul çözümdür...

Mesela Altın bir ara çok ucuzdu.. 1050 USD a kadar düşmüştü. Alıp bekleyeceksin.. Pahalanınca satacaksın...

Mesela şu an Türkiye de çok ucuz olan bir şey var...

Gayrimenkul...

O sebeple; Bu piyasalarda para kazanmak için beyefendi;

"Endişeyi ucuza alıp; coşkuyu pahalıya verecesiniz"

Başka da yolu yoktur...

Bol kazançlar...
    Son düzenleme : selka; 13-08-2019 saat: 11:00.

4. Yukarıdaki örneklememde USD örneğini vereceksem..

USD da ucuz diyebilmek için;

%100 para kazanmak için....

5,13-5,16 aralığıdır... O zaman alıp 1 yıl yada 2 yıl USD da bekleyeceksiniz...

5. BU VİDEOMDA 5.51 DEN 1.KADEME USD ALDIĞIMI İFADE EDİYORUM..

5.55 DK...

6. Ben yazmistim 5.51 den almistim diye bugun 5.59 dan bosalttim. Sebep olan sagolsun birkac gunde mevduatin 1 ayda getirdiginden fazla getirdi. Gercekten mal alista kazaniliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Ben yazmistim 5.51 den almistim diye bugun 5.59 dan bosalttim. Sebep olan sagolsun birkac gunde mevduatin 1 ayda getirdiginden fazla getirdi. Gercekten mal alista kazaniliyor.
    Kar cebe yakışır İbrahim bey... Güle güle harcayın...
    Son düzenleme : selka; 13-08-2019 saat: 20:11.

8. Tesekkurler sagolun.oranida yazayim havada kalmasin net yuzde 1.45

Sayfa 98/380 İlkİlk ... 488896979899100108148198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •