Special Days Image
Sayfa 136/380 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. Trump'ın Kafası Karışık...

Trump'ın kafası Suriye meselesinde oldukça karışık.. Nedeni attığı tweet ler.. O denli alakasız, ve ilgisiz tweetler ki. Bir diğeri ötekini %100 yalanlıyor...
    Mesela,

"Türkiye bizim müttefiğimiz ve dostumuz" diyor, 1 saat sonra "Türkiye'nin Ekonomisini Mahv Ederim" diyebiliyor..

"ABD' nin Suriye'de hatta adını telafuz dahi edemediğimiz yerlerde ne işleri var, çıkmamız gerekir" diyor. 1 saat sonra "En fazla 35 km güneye çekiliriz" diyor..

"Türkiye NATO üyesi bir ülke, dost bir ülke" diyor. "Gerekirse ABD askeri savaşır" diyebiliyor...

"Kürtler müttefiğimiz" diyor. Ardından "ABD askeri çekiliyor, YPG de çekilirse iyi eder " diyor...

"Suriye'de 8 trilyon USD harcandı ne gerek vardı " diyor, 1 saat sonra "Suriye ' den asla çıkamayız" diyor...

"Türkiye CB ile Kasım ayında görüşme yapacağız" diyor, 1 saat sonra " Türkiye yi papaz olayında bitirdik, yine bitiririz" diyor.

Trump aslında mantıklı düşünmeye çalışıyor. Harcanan paralar ile pek ala, doğu akdenizden çıkan gaz ve K.Irak petrolünü satın alabilirdi.. Hem de on yıllarca.. Böylece kimse boş yere ölmez, çaba da harcanmazdı...

Mesela Trump 8 trılyon USD harcadık dedi.. Peki 300 milyonluk ABD halkı rahat rahat gaz ve petrol kullansa sadece 1 trilyon USD a kaç yıllık gaz ve petrol alırdı... Belki 100 yıl... Bilmiyorum... Böylece kuzey Suriye de zengin bir ülke olurdu...

Peki, bu Trump ın saatlik gel git leri neden? Çünkü ABD yi yöneten bir gizli el var. Trump yalnız değil. Arada beyaz sarayda yalnız kalınca "Allah allah ne yapıyoruz biz ortadoğuda. İsimlerini bile söyleyemediğimiz şehirler için milyarlarca USD harcıyoruz derken, bir el çıkıp kes sesini olay o değil ha! diyor...

Türkiye'ye belalar 1983 yılında sarıldı...

Peki 1983 yılında ne oldu?

Rahmetli Demirel, GAP projeisni 1970 lerde açıkladı.. Bu su güneydoğuyu sulayacak ve değil anadoluyu dünyayı besleyecekti..

GAP...

GAP inanılmaz bir proje idi.. Çılgın bir porje...

Doğu Anadolunun soğuk mineralli alüviyonlu suyu, susuz kalmış, 50 C deki bereketli Mezopotamya toprakları ile buluşacaktı...

7C ile akan Fıratın suyu, 50 C de kavrulan Harran Ovası Mezopotamya bereketli toprakları ile buluşturmak..

İnanılmaz idi...

Ama Suriye nin dolayısı ile İsrailin ve Irak ın yanan topraklar üzerinde SUSUZ kalması demekti.. Türkiye suyunu vermek istemedi.. Milyonlarca aç susuz vatandaşı vardı..

Anlaşma yapıldı Saniye de 40,000 ton su salınacaktı...

Bizimkiler isterseniz bu, yoksa o da yok dediler...

Mecbur kabul edildi.. Ama başımıza 1983 de GAP biter bitmez PKK illeti salındı... SOnrası malum HPG, YPG, SDG bilmem ne..

GAP projesi hala tam anlamı ile faaliyete geçirebilmiş değildir.. Maliyeti 50 milyar USD ı geçmişti..

Ama dolaylı terör, İsrail oyunları ile sanırım bize maliyeti 450 milyar USD ı buldu..

Şİmdi bu İsrail lobisi hala ABD yönetiminde Trump ın kafasını karıştırıyor...

O sebeple, Trump'ın gel- git leri böyledir....

Ayrıca, Hayat yaşanmak içindir.. Maalesef hiçbir şey bedava da değildir... Mücadele etmek gerekir.. Her şey ile...

Allah milletimizin yardımcısı olsun...

2. Trump akıllı adam. Arka planda konusup anlastıkları bariz belli oyüzden dürüst olmazsan yaptırım diyor.

Abd türkiyeyi soktu suriyeye sınır alanını genısletti ve ben gidiyorum kuzey ıraka cekılıyorum dedi. Giderkende ypg pyd e suriye rusya ile anlasın dedi hemfikiriz.

Asıl soru amac ne. Trump türkiyede kahraman olarak görülmeye baslandı yaptıgı hareketlerle türklerin sempatisi sağlandı.

Türkiye rusya ile savassın diye ypg pyd ı rusya ile anlasması için yönlendirdi.

Rusya pkk aynı kuluvarda olunca mecbur böyle birşey doğacak.

Pkk bahanesi ile rusya tarafıyla anlaşma boz. s400 leri pasifize etmek zorunda kal ..karsılıgında . kuzey suriye senın patrıotlar senın ve en büyük müttefikmsn.

Yok bunu yapmaz isen yaptırımlara hazır ol. Tercih türkiyenın istediğini yapsın.

Abd hem türkiye sempatisi topladı hem rusyayı ekarte edecek türkiyeyi yanına cekecek s400 işini çözecek. Kuzeydekı asker harcamasını kesecek türk askeri kuzey suriyede gezecek. Bir taşla kaç kuş.

3. 2 şehirle kısıtlı sanıyorduk operasyon fakar idlib tel rıfat kobanıye kdr kapsadı. Abd nın anlasması sen derinlik nede bazı yerlere girmeyeceksındı. Ki suan tsk heryere giriyor. Abd nın anlasması pkk yı rusyanın üstüne atıyorum sende rusya ile aranı boz. Eski günlerimize dönelim.

4. Trump un kafası karışık değil..
    Zerre Devlet adamı tecrübesi olmadığı için
    Sonra söyleyeceği şeyleri önce
    Önce söyleyeceği şeyleri sonra
    Hiç söylemeyip icraat gireceği şeyleri
    Boyuna konuşup icraat yapmayacağı
    Şeyleri karıştırıyor..
    Düzeltim derken de bir daha karıştırıyor..

5. Trump 'un başkan olmadan önceki özgeçmişini, nereden geldiğini, yaptığı işleri incelerseniz aptal, gerizekalı, kafası karışık vb. olamayacağını görürsünüz.
    Adam çok başarılı bir işadamıdır, hayatı boyunca sayısız iş kurmuş ve büyütmüştür, bunları kapitalizmin kalesi amerikada yapmıştır. Kurtların içinden gelmiştir. Adam boru değildir, tongaya düşmeyin.
    Çok zeki ve uyanıktır.
    Yaptığı tiyatrodur, iş hayatından gelme alışkanlığıdır, aptal, tahmin edilemez, tutarsız görüntüsü vermektedir, böylece rakipleri adamı çözemez, elini okuyamaz, adımlarını öngöremez, küçümser, dalga geçer, hafife alır. Adamın istediği budur.

6.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Trump 'un başkan olmadan önceki özgeçmişini, nereden geldiğini, yaptığı işleri incelerseniz aptal, gerizekalı, kafası karışık vb. olamayacağını görürsünüz.
    Adam çok başarılı bir işadamıdır, hayatı boyunca sayısız iş kurmuş ve büyütmüştür, bunları kapitalizmin kalesi amerikada yapmıştır. Kurtların içinden gelmiştir. Adam boru değildir, tongaya düşmeyin.
    Çok zeki ve uyanıktır.
    Yaptığı tiyatrodur, iş hayatından gelme alışkanlığıdır, aptal, tahmin edilemez, tutarsız görüntüsü vermektedir, böylece rakipleri adamı çözemez, elini okuyamaz, adımlarını öngöremez, küçümser, dalga geçer, hafife alır. Adamın istediği budur.
    çok iyi yorum, tebrikler..

odak noktasını trump'a indirgemek ancak salakların yapacağı iş.. dünyanın yegane süper gücü ve kurumsallaşmış bir yapıdan bahsediyoruz, bu gücü/yapıyı kendi çıkarları için manipüle etmeye çalışan muhtelif gruplar var, ve bu grupların kendi içinde vuku bulan çatışmalarının ayyuka çıktığı bi konjonktür var.. zira, tek süper gücün mutlak hegemonyası zayıflamaya başladı bi süredir, gidişatı değiştirmek için farklı görüşlerin ortaya çıkmış olması eşyanın tabiatı

türk devleti çıktı ve kralın çıplak olduğunu cümle aleme gösterdi.. ekonomini yukarım, ***** bellerim vs tehditlerine aldırmadı, rojawa'ya girdi ve pentagon güneye çekilmek zorunda kaldı.. pentagon ?? tek süper gücün muazzam savaş makinası, yerkürede lafının üstüne kimsenin laf söyleyemediği, emsalsiz ateş gücü.. tıpış tıpış çekti birliklerini, 50 asker yada 10.000 asker olmasının bi önemi yok, üs noktalarını kapattı ve xtr oldu gitti.. bu, muhakkak ki tarihi bir olay

medya üzerinden gördüğümüz küresel tepki, israil için bağımsız kürt devleti projesinin ne denli hayati bi proje olduğunun göstergesi, siyonist lobi dışında kimse bu küresel kamuoyu reaksiyonunu oluşturamaz.. ortadoğu'da birincil konu israil'in güvenliğidir.. elbette, petrol ve doğalgaz geçiş hatları falan da yüksek stratejik öneme haiz, lakin israil'in beka sorunu söz konusu olduğunda hepsi ikinci plan.. o yüzden, pkk devletçiği israil'in bekası için çok birincil bir yardımcı element idi

7. Değerli arkadaşlar, kıymetli yorumlarınız için teşekkürler...

Hepsini okudum, katıldıklarım da var, katılmadıklarım da...

Irak savasında kuzeyden girmek için 100,000 ABD askeri TCBM tezkere önce Adana Limanında 10 km mesafede denizde karaya çıkıp Malatya ya geçmek için beklerken TEZKERE çıkmadı, ABD 100,000 askerini Ürdün tarafına ve Suudi tarafına göndermek zorunda kaldı..

Birşey dememişlerdi ama çok kızmışlardı...

Saddam Kuzeyden olmasada güneyden ve batıdan indirilmişti.. Türkiye'siz olsa da olmuştu..

Ama artık Türkiye ABD nin müttefiği, güvenilir partneri değildi...

ABD ortadoğuda Türkiye ye güvenilmez damgası vurunca yüzünü kürtlere döndü.. PYD yada YPG yada bilmem neye...

Bizim kızıp kızmamız umurunda dahi değildi...

Şİmdi lafı fazla uzatmadan..

Bir sürü detay var.. İnce ince hesaplar var...

Ben daha MAKRO bakıyorum...

Olay;

Biz Dicle ve Fırat'ın suyunu bunlara vermedik...

Bunlar da size, ne gaz ne de petrol var, deyip güle güle demeye çalışıyorlar...

Tüm dava budur...

Yoksa kimin ne kadar zeki olduğu filan değil.. Trump yada Tayyip.. İkiside süper zeka olabilir... Ayrıca zeka allah vergisidir.. Sonradan edinilmez....

Baksanıza Suriye de kimin eli, kimin neresinde belli değil.. Suriye Esed ordusu güneyden Türkler girdi diye kuzeye geldi...

Ulan, 50 çeşit örgüt cirit atarken, şimdiye kadar aklınız nerde idi, SOYTARI ESED...

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    ABD nin şirketleri inanılmaz. Apple ın değerini geçtim, nakit parası 250 milyar USD. Türkiye nin brüt rezervi 90 milyar USD civarında. Net rezevrleri 36 milyar USD. Bunun 19 milyar USD ı Net ABD USD ı iken kalanı 16 milyar USD ı ise külçe altın...

ABD nin Boeing i, İntel i, Microsoft u, AMD si, NIKE ı, Amazon'u ile baş etmemiz olanaksızdır..

Ne yapalım... Oluruna mı bırakalım? Zaten aradaki farkı kapatamayız deyip, bırakalım mı?

Ne olur unutmayınız...

Bu batılıların, bizlerde çözemediği tek bir unsur var, onu burada paylaşacağım...

Bu unsuru anlayamadıkları için her ne kadar sermayeleri olursa olsun, her ne kadar şirketleri olursa olsun bu kadim milleti yenemediler ve yenemeyecekler de...

USD la da , şirketleri ile de..

O unsur şu'dur...

İstanbul'u feth ederken de, Çanakkale'de yenilmez denilen dönemin en büyük donanması olan İngiliz Donanmasını durduranda, kurtuluş savaşında BÜYÜK TAARRUZ da, Anadoludan Fransızları, Rusları, İtalyanları ve İngilizleri de tek başımıza atarken de bu bilemedikleri özelliğimiz sayesinde YENİLDİLER....

Yoksa YENİLMELERİ İMKANSIZ idi...

Bir SOSYAL deney yapılır.. Aç bir genç yırtık pırtık elbisesi ile ABD New York'ta gezer.. "Hot Dog" sokak satıcısının yanına gider.. Aç olduğunu bir tek sosis istediğini söyler...

Satıcının suratı sertleşir ve çok şiddetli bir şekilde red edilir...

Daha sonra satıcının yanına gidip bunun bir sosyal deney olduğunu yayımlamak istediğini söylediği anda; satıcı bir anda yumuşar, tüm sevimliliğini takınır ve gülümsemeye başlar...

Aynı olay, Almanya, İsviçre ve İngiltere'de yapılır.. Hepsinde aynı tepki verilir...

Aynı olay İstanbul'da yapılır...

Aç olduğunu bir simitçiye gider.. Simitçi dayanamaz... "Tamam, tamam al bir tane de ben vereyim der, iki adet simit koyar.."

Hatta bir tanesi "Tamam gel al önemli değil bir tane de poğaça ben koyayım" der...

Onlar RASYONEL toplumlardır...
    Bizler DUYGUSAL toplumumuzdur...

Duygusallık, birçok olaylarda bizlere avantaj kazandırırken, karşı taraf bu başarılara bir türlü rasyonel anlam katamaz...

Biz yemek yerken birisinin bize bakmasından rahatısız olup, iştahımızı kaçıran bir milletiz..

Geçenlerde Köfte ekmek yerken bir adam geldi, belki tiyatro bilmiyorum.. Salya sümük ağladı.. Karnım aç bana da al dedi...

İştahım sıfıra indi.. Dayanamadım.. Ona aldım.. Yanımda yedi.. Allah razı olsun dedi.. ELimdekinide vermek istedim.

ALMADI...

Elimdekini de atamadım.. Paket ettirip eve getirdim...

İşte asıl BATILARIN bizleri yenecekleri an, yanımızdan geçen birisinin aç olduğunu hissettikten sonra hala iştahla yemeğimizi yiyebildiğimiz AN'dır...

Yoksa USD ları yada şirketleri ile değil...

Sağlıcakla...
    Apple amerikan sirketi degil halka acik

Hisselerin yuzde kaci yabancilari bilseydin apple amerikan sirketi demezdin

Sayfa 136/380 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •