Sayfa 293/380 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343 ... SonSon
Arama sonucu : 3037 madde; 2,337 - 2,344 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. https://www.wired.com/story/how-sili...172_popular4-1
    burdaki yetismis gencleri propagandayla cektiler.
    neymis 3 ogun yemekmis sinirsiz icecekmis cok guzel ofismis gec bunlari.
    esnek tatil diye birsey uydurmuslar arastirmaya gore normal tatili olan kadar tatil yapamiyorlarmis heo patrona esnemis.
    elon musk reyiz ne dedi 40 saatle olmaz dedi. ana tema budur.
    bilhassa burda cok iyi sirketlerde calisirken gidenlere hayret ediyorum.
    ulkede sorunlar tabi ki var da bazi konularda ozellikle uluslararasi medya bize kara propaganda yapti. bilhassa avrupaya giden muhendisler bedavaya gittiler farkinda degiller ama farkina varmaya baslayan var. arkadasim isvecte gecim darligindan ulke degistirdi. bunu soyleyince millet paspas yapiyorum saniyor.

Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    ......
    bilhassa avrupaya giden muhendisler bedavaya gittiler farkinda degiller ama farkina varmaya baslayan var. arkadasim isvecte gecim darligindan ulke degistirdi. bunu soyleyince millet paspas yapiyorum saniyor.
    Kesinlikle "boğaz tokluğuna" çalışıyorlar. Havuçları "vatandaşlık elde etmek".
    1960'lı yıllarda düz işçi gönderiyorduk. Şimdi kalifiye eleman ve sermaye gönderiyoruz.

Bir ülkede "huzur eksikliği, adalette zayıflık, gelecek endişesi, istihdamda sıkıntılar, teşebbüs güvenliğinde eksiklikler" gibi unsurların (gerçekte olsun/olmasın) körüklenmesi paranın ve insanın huzurun olduğunu zannettiği ülkelere göçüne sebebiyet vermekte.
    Bu duygular dışında bilinçli tercihle "yatırım veya kariyer kazanma" gayeli işlemler her zaman olabilir. Yeter ki pergelin sabit ayağı ülkemizde olsun.

Devlet adamlarımıza düşen, ülkemizde bu olumsuz psikolojinin mümkün olduğunca azalacağı iklimi hazırlamak, tasarrufların verimli kanalize edilebileceği mesru alanlar oluşturarak istihdamın artmasını sağlamak..
    Beaaa...!

Alıntı Originally Posted by kitmiricimoku Yazıyı Oku
    Neden insanlarin aklina degerli tl ithal urunlere yuksek vergi gelmiyor.. 5 yil onceki turizm gelirlerine 2019 da ancak geldik dolar bazinda..bie fark var ama 16 milyon fazla insani bedevadan yedirdik icirdik.. degersiz tl koleliktir.. bakiniz 2013 de 1.8 olan tl 7.4 gordu 5 yilda ihracatimiz 152 den 168 geldi dolar enflasyonu koyun tl miz 3 4 kat degersizlesmis ama net ihracat artisi sifir..koskaca bir sifir.. degersiz tl koleliktir.. degersiz tl ile ihracat da artmaz.. artmadoginin rakamlarida yukarda niye artmaz bu uzun bir konu.. bizim bakmamiz gereken cari acik ve dis ticaret acifi.. ihracatin ithalati karsila orani %85 den asagi gelmedikce sorun yok.. baktin geliyor igneden iphone ara mallar haric basarsin ekstra vergiyi..

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ithal ürünlere yüksek vergiler koyarsanız karşı ülkelerin de sizin ürünlerinize yüksek vergi koymasını beklemelisiniz.

Uluslararası rekabet global verimliliği getiriyor.
    Tabii "joker" kullanan bir "çin" var. "Ucuz işçilik ve rekabetçi Yuan". Çin komünist partisi "sarı sendika". Bu sayede ucuz ürünleri dünyaya yaydı. Simdi de üretim miktarıyla minimum maliyetlere ulaştı.

Ülkemiz pek çok "çin" ürününe "fon" koymuş durumda. Buna rağmen AVM'lerde uzakdoğu ürünü donlar, tişortlar, ayakkabılar v.s. her şey bolca.

Çin ve uzakdoğu ülkeleri ile hem ülkemizde, hem dünyada rekabet etmek için maliyetleri minimuma getirmek zorundayız.
    Bunun için gerekli araçlardan biri rekabetçi tl'dir.

Ahmetg Guest
    https://www.wired.com/story/how-sili...172_popular4-1
    esnek tatil diye birsey uydurmuslar arastirmaya gore normal tatili olan kadar tatil yapamiyorlarmis heo patrona esnemis.
    ulkede sorunlar tabi ki var da bazi konularda ozellikle uluslararasi medya bize kara propaganda yapti. bilhassa avrupaya giden muhendisler bedavaya gittiler farkinda degiller ama farkina varmaya baslayan var. arkadasim isvecte gecim darligindan ulke degistirdi. bunu soyleyince millet paspas yapiyorum saniyor.
    Turkiyeden kacip abd ye yerlesen binlerce insan tanidim. Eskiden maddi durum yuzunden abd ye geliyorlardi. Simdi ust duzey insanlar goruyorsun. Bunlar turkiyenin geleceginden umitiz yani bunlar icin para muhim degil

Ahmetg Guest
    https://www.wired.com/story/how-sili...172_popular4-1
    Avrupaya bedavaya muhendis neden gitsin orada maaslar euroyla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,651
    Bu işlerin içinden biri olarak söyliyim bedava veya düşük maasla falan giden yetişmiş adam yok. Üzmeyin kendinizi. Arkadaslar gayet mutlu ve her giden arkadaslarina referans olup yardımcı oluyor. Cogu hanımını da alıp gidiyor ve hanım cocuklara bakarken kendileri gayet güzel calisiyorlar. Güzel yerlerdeler.

Bu ülke neler kaybettiginin farkında degil halen. Cok degil 10 yıla 8 milyon suriyeli 1 milyon iranli ve 1 milyon afgan banglades nufusuyla ve kalifiye olmayan iş gücüyle topu atarlar.

Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    Bu işlerin içinden biri olarak söyliyim bedava veya düşük maasla falan giden yetişmiş adam yok. Üzmeyin kendinizi. Arkadaslar gayet mutlu ve her giden arkadaslarina referans olup yardımcı oluyor. Cogu hanımını da alıp gidiyor ve hanım cocuklara bakarken kendileri gayet güzel calisiyorlar. Güzel yerlerdeler.

Bu ülke neler kaybettiginin farkında degil halen. Cok degil 10 yıla 8 milyon suriyeli 1 milyon iranli ve 1 milyon afgan banglades nufusuyla ve kalifiye olmayan iş gücüyle topu atarlar.
    Yakınlarımdan abd ve ingilterede muhendis var.
    Sadece geciniyorlar. Tasarruf şinanay....

Oraya calısmıs oluyorlar....

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Turkiyeden kacip abd ye yerlesen binlerce insan tanidim. Eskiden maddi durum yuzunden abd ye geliyorlardi. Simdi ust duzey insanlar goruyorsun. Bunlar turkiyenin geleceginden umitiz yani bunlar icin para muhim degil
    Onlar için milli manevi ve insani değerlerin bi önemi yoktur, MEMLEKETİN DE ONLARA İHTİYACI YOKTUR.

Sayfa 293/380 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •