Sayfa 109/380 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 865 - 872 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. Biliyorunuz TR de ekonomik aktivitenin en güçlü olduğu çeyrek 3ç dir...
    Neden?
    Doğa görevini yapmıştır artık...
    Tarım da hasat zamanıdır...(girdiler çıktıya dönüşür bol işgücü gereksinimi duyulur)
    Havalar ısınmıştır turizm canlanır
    Havalar ısınmış,yağmurlar azalmış,inşaatçılar temellerini atmış inşaatı hızlandırmışlardır...
    Havalar ısınmış,günler uzamış dolayısıyla insanlar vakitlerinin daha çok bir kısmını dışarıda geçirirler,ve yine dolayısıyla ekonomik aktiviteye katılmış olurlar...Hizmetler sektörü canlanır...
    Tüketim ve üretim bir birini destekler 3ç de...
    Peki içinde bulunduğumuz 3ç de ekonomik aktivite nasıl seyrediyor?
    Bunu anlamak için bir çok göstergeden biz kaç öncü göstergeye bakmamız gerekiyor...
    Neler onlar?
    1)Elektrik tüketimi (Temmuz-25 günlük Ağustos verisi mevcut)
    2)İmalat sanai kapasite kullanım oranı (Temmuz-Ağustos verisi mevcut)
    3)İhracaat verileri (Temmuz-25 günlük Ağustos verisi mevcut)
    4)Haftalık kredi büyümesi (16 Ağustosa kadar olan veri elimizde)

Gelin şimdi bu öncü göstergeler bize 3ç in 60 günü bitmek üzere iken neler söylüyor bir bakalım...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

.............
    Yanlış yere gönderdiğim için sildim.
    Son düzenleme : JAS; 26-08-2019 saat: 15:39.

3.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    geceki ultra anormal hareketlerden kimbilir kac tane ky nin ocagina incir agaci diktiler.
    O kadar büyütmeyin, kaldıraçlı forex işlem yapanlar zarar görmüştür sadece. Devede kulak.
    Çoğunluk dolarını fiziki olarak ya da mevduatta, ya da en azından viopta tutuyor, bunlar gece uyuyordu birşeyden etkilenmediler.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    O kadar büyütmeyin, kaldıraçlı forex işlem yapanlar zarar görmüştür sadece. Devede kulak.
    Çoğunluk dolarını fiziki olarak ya da mevduatta, ya da en azından viopta tutuyor, bunlar gece uyuyordu birşeyden etkilenmediler.
    Nasıl etkilenmediler ya
    indirek olsada mi?
    Bizimkilerin stoplari patladı büyük ihtimalle
    Biri de havadan para kazandı (dış kaynaklı biri olduğunu zannetmekle beraber . Sadece zan işte )
    Giden o 100 milyon doların buharı. Senin benim cebimden indirekte olsa yaaa ne haber?
    Bizimkiler karsi tarafa oyun moyun kurup, öyle cinlikler yapmayı akledemez. .

5.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Long TL de olanları bitirdiler... Sabah hesapları boşalmıştır...

Dediğim gibi 5,71 üzerinde yeni fiyatlamalar olacaktır...

Ancak 5,83 kısa vade hala satış yerimdir... Gece yarısı saat bir de Çin devalüasyonu yüzünden tüm gelişen piyasalar dayak yedi.. Türkiye en fazla dayağı yiyen piyasa oldu....

Hala, kısa vade 5,83 SAT tarafındayım...
    Sn. Selka, sizin belirttiğiniz gibi "ucuzu alın " . Şu anda piyasada ucuz kalmadı. Döviz pahalı, altın pahali , Türk lirası pahali vadeler oran çok düştü. Peki şu anda sizce en ucuz ne olabilir. Bist için görüşünüz nedir?

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Gercekten suanda altin pahali mi, ucuzmu ayirtedemiyorum. 1912 dolara daha cok yol var.Gram olarak zaten altin neredeyse surekli zirve yeniliyor. Altin pahali mi, ucuz mu?

7.  Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Sn. Selka, sizin belirttiğiniz gibi "ucuzu alın " . Şu anda piyasada ucuz kalmadı. Döviz pahalı, altın pahali , Türk lirası pahali vadeler oran çok düştü. Peki şu anda sizce en ucuz ne olabilir. Bist için görüşünüz nedir?

Sn.Mebes şu an en ucuz şey TL dir... Ama başka şeylerde iseniz.. USD da iseniz yada Altın da iseniz.. Ama zaten TL de iseniz yapacağınız fazla bişey yok, zaten ucuzu tutmuşsunuz demektir...

TL de olan bekleyecektir... Piyasayı izleyecektir..

Borsa da dip 88,000 dir.. Borsa da dip 88,000 ini görürsem FULL hisse alır beklerim.. Ama 97,000 de...

USD ise 5,82 de....

Hepsi bir yerde ama tek dipte olan TL dir.....

Ben bir ay izler bakarım. Ekim de olacak senaryo şudur...

USD 6,50 TL Borsa 88,000 de....

Yada

Borsa 120,000 de USD 5,16 TL de....

Ekim ayı simetrik üçgen formasyonunun bitişidir..

Elimde zaten ucuz kalmış TL var.. Ucuzu satmak anlamsızdır...

Bekleyip BIST in yada USD birisinin ucuzlamasını beklemeye karar verdim...

Bol kazançlar...

8.  Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku

Sn. selka'ya katılırım, TL'yi referans kabul edin, başka bir araç ucuzlarsa ona geçin, yoksa TL'de bekleyin.
    Yalnız dolarda 5.16 çok çok zor (imkansız demeyecek kadar tecrübeliyim) .. 5.46 dan dönmeseydi mümkün olabilirdi ama buradan tekrar oralara gitmesi ı-ıh..
    Borsa için de 120 bin yine çok zor (burada büyük konuşmam, borsada herşey mümkün, ağanın sağı solu belli olmaz) ama bence bu sene 90-105 aralığında testere yaparlar.

Sayfa 109/380 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •