Sayfa 99/380 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. Malumbaşlıkta USD 5,63 e geldi diye ne senaryolar yazıyorlar, allahım.. Okurken yoruldum..

Ne yalan söyleyeyim yarın sabah saat 9;00 da 5,60 TL den satışa vereceğim 5,51 TL den aldığım USD ları... 5,71 e kadar hepsini satacağım... Buraya not olsun...

Çünkü 5,6125 direnç hala geçilemedi.. 5,61 üzerinde en az 3 iş günü kapanış yapılmalı ki 5,71 direnç olsun...

Lakin, ne senaryolar Somali de ki Aididinin katliamlarından Fed e, Fed den Mit'e, Mitten Güney Afrikaya, G.Afrkidan Trump'a, Trump'dan Suudi Arabistan'a, Suud lardan Londra piyasalarına, Londradan Türkiyedeki pazardaki fındık, fıstık fiyatlarına, bizim fındıktan, TL ye, TL'den USD'a USD dow'a oradan gezegenlerdeki altınlara yıldızlara ve galaksilere bağlanan ve ben okurken yorulduğum bir ara ben neredeyim hangi başlıkta idim; USD kaç TL oldu diye kaybettiğim anlar...

Pes yahu.. Altı üstü USD 5,55 TL den 5,61 e geldi ve şu an 5,58 TL de....

Sanırsın Ay dan göktaşı düştü....

Harbiden ne içiyorsunuz da o başlıkta yazı yazıyorsunuz yahu!

Birisi altın çöp diyor, öbürü petrolü yakarsan duman olur diyor, diğeri de USD ı yakarsan kül olur diyor...

Sonra birisi de çıkıyor bunları yazanları samimiyetlerinden dolayı tebrik ediyor, bravo çok dürüstsünüz, hayatım da bu başlıktakiler kadar dürüstünü bulamadım diyor... Malum kişiler ise geçen sene Ağustos USD 7,20 TL de iken; bir ay sonra yani Eylül 2018 de USD 12 TL olacak diyenler.

Yemin ederim onların içtiklerinden bende içmek bu kafaya sahip olmak isterdim...

Arkadaş

100gr altın almış, sanırsın tüm altın madenleri onun!

Yada ne bileyim 5,000 USD almış USD ı yarın sabah 12 TL yapıyor...

Yada hisse satmış Arjantin yüzünde yarın sabahki açılışı 80,000 olarak tahmin ediyor...

Beynimi yakmamak adına 3 sayfada bunları okudum, daha 50 sayfa filan vardı en son Hindistan Pakistan çatışması ile ilgili buna bağlı USD/TRY yorumu gelince akıl sağlığımı korumak amacı ile okumayı bıraktım...

Altı üstü USD 5,55 den 5,63 oldu şimdi de 5,58 e geldi yahu... 5,6125 üzeri kapanış yapmaya çalışıyor, o kadar...

Azıcık dinlenin bence....

Fazla ekran sendromu bunlar ve hiç sağlıklı değil.

5,69 TL den 5,35 TL ye gelirse komple uçacaklar ve geri gelemeyecekler... Ondan korkuyorum....

2. Az sonra piyasalar açılacak.. USD da Bayram Fiyatlamaları adlı başılığımı okumuş iseniz açılışta 5,55 TL yi beklediğimi sığ piyasada USD ı 5,63 kadar çıkardıklarını ve şu an piyasa açılmadan USD ı yine 5,57 TL ye getirdiklerini göreceksiniz...

USD 5,6125 üzerine bir türlü kendisini atamıyor.... Düşen kanaldan çıkıp yeni bir fiyatlama içindeyiz artık her an 5,85 TL olabilir diyebilmemiz için 5,71 üzeri 3 gün kapanış yapması gerekir.. Oysa daha 5,61 direnç dahi kırılamadı...

USD için at kafadan senaryo yazmaya gerek yoktur. USD benim daha önce videolarımda da yazılarımda da dediğim gibi sadece 5,51 direnç noktasını kolaylıkla kırdı. Ve şu an 5,58 e geldik...

Burada kalırsa kısa vade daralan üçgen formasyonu ile 5,61-5,51 arası sıkışabilir.. Sıkışan Bollinger Bandı önümüzdeki hafta patlayabilir...

Ancak simetrik formayasyonlarda patlama %50 aşağıya yada %50 yukarıya olur. Bu tip durumlarda pozisyonlanmak yerine patlamayı izleyip gidişata göre pozisyon belirlemek en akıllıcası olur...

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    USD DA BAYRAM FİYATLAMALARI

Bayramın 3.cü günüdeyiz... USD 5,44 TL den olan RALLY sine günün yükseği olan 5,6060 TL ile devam etti...

Ben 5,51 destek noktasından ilk kademe USD alımımı yapmıştım... YOUTUBE videolarımda var... (Portföyümün %20 si ile) Lakin bu yükselmenin hala sığ piyasalarda olduğunu bayram dönüşü piyasalar açılır açılmaz 5,55 ve altına geleceğini düşünüyorum..
    ......

Ayrıca, bende 5,51 den ilk USD alımımı 5,44 den de ufak bir miktar aldığımı YOUTUBE videolarımda söylemştim...

Perşembe sabahı piyasalar açılır açılmaz elimdeki USD portföyümün en az %50 sini 5,61 den satacağım... Kalanı için 5,71 i bekleyebilirim..

Lakin; bu şartlarda hala USD için Kasım ayına kadar ümitsizim.. Yeniden geri çekilmesi kaçınılmazdır...

İyi bayramlar....

Maalesef ben 5,61 de satacağımı ve haftaya bakıp ona göre pozisyonlanacağımı yukarıdaki yazımda yazmıştım...

Gel gör ki; malum başlıkta USD ile GALAKSİLERDE altın arayıp sonra altını çöp yapıp USD 12 TL yi hayallerde yapıp birbirlerinin samimiyetlerini tebrik ederlerken;

USD 'da geldiğimiz nokta şu an Perşembe sabahı 5,5729 TL dir...

Birisi yüzlerine soğuk su serpsin, onların.... Sevaptır...

3. Ve dediğim gibi de oldu... Açılış günü dip 5,5490 TL yi yaptırırlar...
    Son düzenleme : selka; 15-08-2019 saat: 09:29.

4. Değerli arkadaşlar portföyümün %50 si 5,60 TL de USD larım ile vedalaştım.. Kalanını hepsini 5,71 olursa veririm... 5,51 de alıcıyım...

Bol bol kazançlar olsun....

5.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar portföyümün %50 si 5,60 TL de USD larım ile vedalaştım.. Kalanını hepsini 5,71 olursa veririm... 5,51 de alıcıyım...

Bol bol kazançlar olsun....
    al-sat yaparken bir bakarsın uçmuş gitmiş ne zaman olacağını bilemezsin,geçen seneyi hatırlayın. 3,4 sıralarında size bu alınır ama satılmaz diye çok söyledim. 3,7 dede uyardım. ema200 altında oldukça al ve yat

6. Tatilde oldugumdan cok yazamadim ama bu konularda tecrube konusturuyor kendisini. Sayin selcuk kayanin dolar hakkinda belki1 hatfadir soyledikleri bugun gerceklesti. 5.545 lere kadar gelen suan 5.565 seviyelerinde. 5.71 uzeri kapanislar gormeden dolara girmem ...

7.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    al-sat yaparken bir bakarsın uçmuş gitmiş ne zaman olacağını bilemezsin,geçen seneyi hatırlayın. 3,4 sıralarında size bu alınır ama satılmaz diye çok söyledim. 3,7 dede uyardım. ema200 altında oldukça al ve yat
    Sn.Power hatırlamaz olurmuyum hatta 2017 yılı Ağustos ayı idi sanırım ben 3,38 TL de olan USD a Mehtap rumuz lu birisi ile bu USD 2018 de 5 TL yi kesin geçer demiştim ve Mehtap ile iddiaya girmiştik. İddia sonucu kaybden yazmayacaktı ve yazmadıda...

Ama USD 5 TL yi değil 7 TL yi geçmişti o da ayrı bir mevzu...

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Tatilde oldugumdan cok yazamadim ama bu konularda tecrube konusturuyor kendisini. Sayin selcuk kayanin dolar hakkinda belki1 hatfadir soyledikleri bugun gerceklesti. 5.545 lere kadar gelen suan 5.565 seviyelerinde. 5.71 uzeri kapanislar gormeden dolara girmem ...
    İbrahim bey teşekkür ederim...

Lakin bizimkiler birer tahmin, birer yatırımcı psikolojisini anlama, büyük fonların davranışsal yatırım hamlelerini sezme diyelim...

Yoksa, USD ve Altın dünyadaki en geniş spekülasyonu en zor yatırım araçlarıdır... Yoksa evimde öylesine devasa terminal ağım filan yok...

Tekrar teveccühünüz için teşekkür ederim...

8. 180 milyar dolarlık Dth ları bozulmadan dolar yükselmez,geçen seneyi unutması lazım türk insanının,bu dolardan bir halt olacağı yok demesi lazım, satışa geçmesi lazım......

Sayfa 99/380 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •