Sayfa 154/380 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn Balık Türkiye Cumhuriyetinin üniter bir devlet olduğunu unutmuş gibi yazmışsınız...

Geçmediğim köprünün, kullanmadığım otoyolun parasını neden ben ödeyim gibi, anlayamadığım bir cümle kurmuşsunuz.

İstanbul Boğaziçin Köprüsünden bende geçmiyorum.. Ama orası İstanbul'un değil Türkiye Cumhuriyeti'nin köprüsüdür, yoludur.

Sizin belirttiğiniz argüman ile şu şekil bir yol izlenebilinir. Ve çok tehlikleri bir yola gidilir..

Mesela;

Antalya'lılar biz turizmden 15 milyar USD kazanıyoruz, neden Türkiyenin geri kalan vilayetleri ile bu parayı paylaşıyoruz ki!

BU para Antalya'ya harcansın, diyebilirler...

Yada;

Siirtte ve Batman 'da günlük 200,000 varil ham petrol çıkıyor. Bu petrol Türkiyenin olamaz bu petrolün parasını Siirt yada Batman'a harcanması gerekir çünkü Batman'ın petrolü diyebilirler...

Bunun gibi örnekleri çoğaltabiliriz..

O sebeple benim köprüm değil, yada ben o otobanı kullanmıyorum neden parasını ödüyorum diyemeyiz.
    Yanlış yapılan hesaplar, kullanılmayan kapasiteler ve verilen hazine garantisinden dolayı kullanmadığım bir hizmetten dolayı başkası yer içerken faturayı vatandaş olarak benim ödemem hiç hoşuma gitmiyor.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    sadece Siirt ve Batman'da günlük 200,000 varil petrol uretilirse, bir varil 159 litre hesabıyla Türkiye'nin yıllık üretimi ne olur? Türkiye'nin gerçek yıllık petrol üretimi nedir? Gecenin sorusu...
    Türkiye günlük 2000-2500 varil ham petrol üretir...

Düzeltiyorum Sn.Yaşar 2,000 varil yazacak iken heyecanlanıp 200,000 e basmışsım..

Atatürk havalimanı ömrünü tamamladı diye bir şey olabilir mi ya.. komedi..o zaman JFK yi de kapatsınlar eskidi diye

orada esas önemli olan pistler.. yapım maliyeti ve önem açısından..

kapalı alanlar her zaman modernize edilebilir.. yeniden yapılabilir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

bunlar ankaraya ne zaman kanal açıp karadenize bağlayacaklar merak ediyorum..

sabah kalkıyorlar beton.. akşam yatıyorlar beton..dünyaları artık bu olmuş..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by herif2 Yazıyı Oku
    Londra 1.572 km² Nüfus: 8,9 milyon (2018) Avrupa İstatistik Ofisi

İstanbul 5.461 km² Nüfus: 15,07 milyon (31 Ara 2018)
    Londra Havaalanları; Heathrow, Stansted ve Gatwick Havaalanları Londra Dünyanın en önemli şehirlerinden birisi. Yılda 30 Milyon'dan fazla kişiye ev sahipliği yapan bir şehir için birden fazla havaalanı şart olmuş. Bu sebeple de Londra'da bir değil, iki değil, üç değil tam altı adet havaalanı var.26 Nis 2013

https://www.skyscanner.com.tr/havali...limanlari.html

hatta... en güzeli karadenizle akdenizi birleştirmek olmaz mı

işte size bir başka "priceless" proce..kanal açın kuzeyden güneye..kimbilir kaç dolar para kazanılır değil mi..etrafına konut proceleri.. sizlerden daha mutlusu olmaz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    heyecana gerek yok sn Selka..ama yanıt bu değil. günlük 50.000 varil idi iki yıl önce...sadece bu konu değil..verdiğiniz nüfus rakamları da yanlış. oysa yazmadan önce gugullayin benim yaptığım gibi. yanlış azalir

8.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    heyecana gerek yok sn Selka..ama yanıt bu değil. günlük 50.000 varil idi iki yıl önce...sadece bu konu değil..verdiğiniz nüfus rakamları da yanlış. oysa yazmadan önce gugullayin benim yaptığım gibi. yanlış azalir
    Doğrudur Sn.Yaşar.. Google lamak gerekir.. Lakin aynı anda 3 yada 4 kişiye cevap yazabilirken bu tip hatalar olabiliyor. Ama haklısınız olmamalı.. Yanlış azaltmak değil, aslında hiç yapmamak gerekir...

Sayfa 154/380 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •