Sayfa 126/380 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. Tam tersi 7 tl ve üzeri olduğunda da çözülmez...Öyle şartlar oluşurki (bilemiyorum hangi şartlar olabileceğini şimdiden) millet sımsıkı sarılır parasına dövizine hatta daha da çok almaya çalışır (10-12 tl olur/olacak diye)...Bir daha kaldırmaz ülke bu seviyeleri ve üstlerini...

2. Dolar düşünce DTH'ların azaldığını son 2 yılda verilerde görmedim, yükseldiğinde DTH'lar azaldı ancak yurtdışına ya da yastık altına mı çekildi yoksa bozulup TL mevduata mı konuldu orası belli değil.

2 youtuber Kıdemli Analist 100bin takipçi, Selçuk Geçer 200bin Takipçili.

Bunlar son 2-3 videosunda çok net anlaşılacak şekilde doların yükselmesini istiyorsanız, suni baskılama var, bunu kırmak için dövizlerinizi bankadan çekin diye telkin verdiler, veriyorlar.

Bu gerçekleşirse DTH'lar da düşme görürüz. Ancak bu döviz bozma değil yastık altına giden dolarlar sebebi ile olan azalmadır. 2-3 milyar dolar bu şekilde yastık altına gitse piyasada bir etki olmaz ve bu sırada dolar 5,50'lere düşse DTH düşecektir ancak TL'ye dönüldü(çözüldü) diyemeyiz.

Konut ve araç kredileri düşük faizle bol bol kullandırılmaya başladı, bu sebeple mevduat artacağı için eğer DTH' hesaplarında azalma görülür, mevduatta artma görürsek yine dolar bozuldu mu bozulmadı mı anlamak mümkün olmaz.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Siyasi mi ? İMAMOĞLU mu ?
    Dolar fizikıl falan mevzuu.. Strateji olarak yani..

Yıne i§gaĺ edilmis bizim topik.
    Uçacak kacacakçılar hadi evinize ...
    Be yaaaa! 🤑🤕🙃

5. Bende DTH bozulmasından yanayım. Ben geçen ay 60 dolar bozdum 5.64 ten. Şimdi diyorum ki elimdeki 4960 doları da verseydim. Ekonomi uçuyor. Her gün zam haberleriyle millet coşkuya kapılıyor. Marsta milli tarım projesi kapsamında Patates Soğan ve buğday ekimi yapılacak mış. Ama 2023 beklersek hele Dünya birincisi bir ülke olacakmışız. Falan falan filan. Gökten üç Elma düşmüş ikisi Saraya düşmüş biri halka düşmüş.

6. Burası dolarda düşüş topiği.lütfen inandığınız topiklerde yazar mısınız?Ytd

7. Aslında her fikir yazılsın, çizilsin isterim.. Hakaret etmeden, alay etmeden...
    Beyin fırtınası denilen bir şey vardır, ABD de... Aklına geleni söylemek üzerinedir.. Burada ki temel amaç zihni özgür bırakmaktır..
    Zihin olabildiğince özgür olursa o denli de hızlı çalışırmış.. ABD nin ve batı toplumlarının temel düsturudur..
    Zihinleri ve dimağları özgür bırakmak...
    Bağımlı zihinler, baskılı dimağlar, özgür olmayan akıllar üretmez, yaratamaz, çözemez..
    Yazıların başında bir arkadaşım bana çok hemde oldukça SERT bir eleştiri yazmış....
    "DTH ların 100 milyar USD a inebileceğini söylemek, tüm öngörüleri doğru çıkmış olsa dahi bu işten bir şey anlamıyor demektir.." demiş....
    Halbuki ondan önce ben bu 100 milyar USD DTH ları araştırmadan sadece DTH satışlara vurgu yaratabilmek için aklıma gelen ilk rakamı yazdığımı belirtmeme rağmen...
    Kaldı ki;
    Bu yaşamda herşeyin bir ilki olabilir..
    Dünyamızı yok edecek bir göktaşı; değil 2008 den itibaren, 6,000,000,000 yıldır düşmedi...
    Ama bu istatistik dünyayı yok edebilecek bir göktaşının tepemize düşmeyeceği anlamına mı geliyor?
    Sadece bir İSTATİSTİK o kadar...
    Farz edelim ki;
    Yazımın başında BEYİN FIRTINASI yapıyoruz... Aklıma gelen ilk rakam 100 milyar USD idi...
    O kadar sert anlayışsızlık yada anlamamazlıkla itham edilmem gerekirmiydi?
    Bence, HAYIR...
    Ben olsam birisi bana DTH lar bı yıl sonunda 250 milyar USD a çıkacak dese, onu alaya almak yerine okumayı ve neden böyle demiş olabileceğine kafa yorardım...
    Lakin bu kuşak - Y mi Z mi tam bilemiyorum- genelde "Taşı Nasıl Gediğine Oturttum" tarzını "Ben ne yapabilirim? Yada bana neden böyle davranıldı?" tarzına tercih eden bir kuşak...
    O sebeple fazla sözüm yok..
    Peki ya 100 milyar USD olursa?
    Bu piyasalarda 15 yıldır hergün herşeyi aldım ve sattım...
    Çok ciddiyim....
    Belki 15,000,000 TL para kazandım...
    Ama
    14,000,000 TL de para kaybettim....
    Peki aradaki bu 14,000,000 TL nereye gitti.... Okumak isterseniz yazayım....

-Bu piyasaların ruhu yoktur...
    -Duygusal davranmaz....
    -Piyasaya direnilmez...
    -Dibin dibi yoktur...
    -Tepenin Tepeside yoktur...
    -Kendinden o kadar emin olma...
    -Kademeli işlem yap...
    -Düşen fiyatı tutabileceğini sanma....
    Her şeyden önemlisi her kim derse desin;
    -Hiç bir şey kesin değildir...

O sebeple herkesi okuyup fikir almaya hevesliyimdir.. Asla herşeyi ben bilirim demem.. Dedim ya herşeyi bilmiş olsam 14 milyon TL yi bu piyasalara kaptırmak yerine cebime koymuş olurdum...

"Anlayana sivrisinek saz olur, anlamayana davul zurna çalsan az olur..."

Bizimkisi biraz o hesap...

Bol kazançlar...

8. PNSUT 25 TL idi... 20 TL olsa da FULL PNSUT alsam dediğimi hatırlarım... PNSUT 5,25 e indi...
    BNVIT 2,75 den yükselecek diye almıştım.. 3,75 de yükseldi ciddi para kazandım diye sattım 25 TL ye gitti...
    2008 Krizinde USD aldık 3 yıl TR de yataya sardık.. Yok uçucak yok kacacak... 3 yıl vadem gitti... 3 yıl sonra USD ı 2011 de zararına sattım..
    PETUN 11 TL de girdik.. 2 yıl sonra 6 TL den sattım...
    2014 de USD uçar dediler.. 2,24 den aldım.. 2,38 de 3 TL olacak diye satmadım.. 8 ay sonra 2,05 de sattım....
    Alkim aldım.. 11 TL de snarım 2015 yılı... Full neyim var neyim yok.. Alkimi 22 TL de %100 kazandım diye sattım. Sanırım sonra 29 TL oldu...
    2013 yılı sanırım 75 TL den altın almıştım.. Kg larca.. 95 TL olunca satmıştım.. İnanılmaz kazandım diye.. Altın 270 TL yi geçti....

Uzun vadeliyim diye FULL e yakın 2013 yılında İş Bankası almıştım 5,53 TL den.. 2016 yılında tam 3 yıl bekledikten sonra 4,20 TL den korku ile satmıştım... Devamında sadece 3 ay sonrasında 8 TL yi geçmişti...

2005 yılında 4,50 TL den halka arz VAKBN almıştım... 14 yıl sonra ; 2019 yılında 4,50 TL den VAKBN sattım...

Bu anılarımı uzatabilirim.... Marsa yol olur, derler ya o misal....

O sebeple her an her şey olabilir... Ama haklısınız ben bir şeyden anlamayan birisiyim... Aksini savunan birisi olsa idi kendimden şüphe eder, ben bu denli cahil bir adammıyım, derdim....

Sağlık ile....

Sayfa 126/380 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •