Sayfa 201/380 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon
Arama sonucu : 3037 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

"ekonomi çoğğ eyi" arkadaşlar.. adamları uyandırmayın.. onlar a.k.p. zihniyetinin sözde icraatleri nedeniyle "almanyanın bizi kıskandığını" filan zannediyor.. o nedenle dolarda düşüş kaçınılmaz

tabii bir de "priceless" proceler var.. para yetmedi mi ülkenin bir güzelliğini yağmala ve imara aç.. paralar gelsin.. bu kadar basit bunlar için..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

bugun mr erdoğan'ı ülkede "1000 tl den az emekli aylığının olmaması" ile övünürken bulduk..

bu garabet durum ne yazık ki bir kısım tarafından alkışlanıyor..

cumhurbaşkanı kaç lira alıyor?.. herhalde 50 bin tl den fazladır.. 1000 tl para mı? açlık sınırının bile altında.. 1000 tl ile insan sürünemez bile, sürünmeye yetecek enerjisi kalmaz.. o derece kötü..

hakikaten başardıkları bir şey var mesela.. sgk yı batırmak.. bunların döneminde gelinen durum rezil ötesi..

yıllarca emeklilik için paralar öde..ama sonra rezil bir aylık al..

kafalarına göre emeklilik maaşını azaltıyorlar.. üstelik emeklilik yaşını da kafalarına göre değiştiriyorlar..acilen sgk emeklilik kesintileri artık tercihe bırakılmalı.. başkaları yiyeceğine ben yerim kendi paramı..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Artık 5,71 TL de dip olmalıdır diye düşünüyorum.. Ama yabancı bu.. Acıması olmaz, çakar...

Mesela 1 ay sonra millet 6 beklerken geldiğimiz yer 5,51 TL olabilir.. Kim ne diyebilir ki? USD bu.!

Beni korkutan çözülmeyen dth lardır.. Yaklaşık 16 aydır USD düşüşte...

Yabancı ile inatlaşan KY ya yabancı bir çakar, Aralıkta TCMB sının 5,94 TL olan tahminini filan dinlemez 5,51 e getirir...

Burada artık Ah, Oh, Uf çok acıdılar filan başlayabilir... Daha da kızarsa yılbaşında 5,44 TL ile PATRON BENİM diyebilir..

Diyelim ki; hala KY akıl sağlını korumayı başardı...

Fİnalde;

HEDEFTE VURUŞANLAR filminin FİNALi gibi Şubatta 5,31 TL ye getirirse burada akıl, makıl, mantık, rasyonalite kalmaz.. [/I]
    Merkez bankası müdahale etmeli böyle bir durumda, o kadar düşük kur iyi değil, zaten rezerv sorunu vardı, dolar toplamaya başlar piyasadan kuru dengeler. Nasıl olsa TL'yi kendi üretiyor.
    Dolar satıp kurun yükselmesini engellemeye göre dolar alıp kurun düşmesini engellemek çok daha kolay.

Piyasada bahar havası esiyor, borsa kaptırdı gidiyor, dolar aşağı, faizler aşağı.
    Buradan sonrası suni (yapay) seviyeler..
    Son iki ay enflasyon ve işsizlik artacak.
    Borsada yılsonu rallisi erken başladı, borsa bu, her an terse çevirip gömebilirler malı.

Ben 90 bindeyken taşıdığım hisse pozisyonumun yarısını boşalttım, kalan yarısı da bir ihtimal 120 binlere kadar şişirirlerse diye duruyor.

Ortalık sakinken pozisyon almaya inanırım, giden trene binmekten hoşlanmıyorum, ben dururken durakta bineceğim bekleyeceğim hareket etsin diye.
    Benim için şimdi uygun yerlerden dolar toplayıp pusuya yatma zamanı.

Herkese iyi kazançlar..

4. Borsayla ilgili ne güzel yazmışsın, ama millet akıllanmıyor yav. En son 110 binden kitlediler malları hala daha bekleyenler var aradan 2 sene geçti nerdeyse.
    Bir ara merak eder bankamın yatırım danışmanlarından akıl almak ister gibi düzenli arar sorardım. En son Halkbank 20 Garanti 25 Thy 30 olacak diye tavsiye veriyorlardı. Millete 14 liradan Halkbank satmaya çalışıyorlardı. Yazıktır günahtır.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Merkez bankası müdahale etmeli böyle bir durumda, o kadar düşük kur iyi değil, zaten rezerv sorunu vardı, dolar toplamaya başlar piyasadan kuru dengeler. Nasıl olsa TL'yi kendi üretiyor.
    Dolar satıp kurun yükselmesini engellemeye göre dolar alıp kurun düşmesini engellemek çok daha kolay.

Piyasada bahar havası esiyor, borsa kaptırdı gidiyor, dolar aşağı, faizler aşağı.
    Buradan sonrası suni (yapay) seviyeler..
    Son iki ay enflasyon ve işsizlik artacak.
    Borsada yılsonu rallisi erken başladı, borsa bu, her an terse çevirip gömebilirler malı.

Ben 90 bindeyken taşıdığım hisse pozisyonumun yarısını boşalttım, kalan yarısı da bir ihtimal 120 binlere kadar şişirirlerse diye duruyor.

Ortalık sakinken pozisyon almaya inanırım, giden trene binmekten hoşlanmıyorum, ben dururken durakta bineceğim bekleyeceğim hareket etsin diye.
    Benim için şimdi uygun yerlerden dolar toplayıp pusuya yatma zamanı.

Herkese iyi kazançlar..

5. Son 30 yılda dövizden ve altından zarar eden mi olmuş. Ne yapacak sermayesi olan zararına faizde mi tutacak yoksa batık borsa şirketlerine mi bağlayacak parasını?
    ..
    2003 yazında türk insanı ömrü hayatında ilk defa doların düştüğüne şahit olmuştu, büyük bir heyecan vardı, böyle bi şey nasıl olabilirdi ? -finans uzmanları, ekonomistler, profesörler arasında 2003 sonbaharında büyük bir devalüasyon olacağına inanmayan tek bir kişi bile yoktu.. 1.60'lardan 1.40'lara düşen dolar kuru yüzünden cari açık yükselecek ve %100 kesinlikle döviz krizi patlayacaktı.. iki kere iki dört

2003 başında ali ile veli iddiaya girerler, ali 100 dolarını bozdurup yüksek TL faizine yatırır parayı, veli ise 100 dolarını dolar olarak tutar.. aradan 10 yıl geçer 2013 başı itibariyle durum şöyledir:

10 yıl sonra 2013 başında TL faizde kalan ali'nin parası 165 TL'den 814 TL'ye ulaşmıştır, yani 460 dolar olmuştur, veli'nin 100 doları aynı 100 dolardır (177 TL karşılığı).. veli'nin kurnaz bi arkadaşı olan murteza ise 100 dolarını bankaya yatırıp dolar faizinden istifade etmiştir, onun parası ise 134 dolar olmuştur (237 TL)

6.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    2003 yazında türk insanı ömrü hayatında ilk defa doların düştüğüne şahit olmuştu, büyük bir heyecan vardı, böyle bi şey nasıl olabilirdi ? -finans uzmanları, ekonomistler, profesörler arasında 2003 sonbaharında büyük bir devalüasyon olacağına inanmayan tek bir kişi bile yoktu.. 1.60'lardan 1.40'lara düşen dolar kuru yüzünden cari açık yükselecek ve %100 kesinlikle döviz krizi patlayacaktı.. iki kere iki dört

2003 başında ali ile veli iddiaya girerler, ali 100 dolarını bozdurup yüksek TL faizine yatırır parayı, veli ise 100 dolarını dolar olarak tutar.. aradan 10 yıl geçer 2013 başı itibariyle durum şöyledir:

10 yıl sonra 2013 başında TL faizde kalan ali'nin parası 165 TL'den 814 TL'ye ulaşmıştır, yani 460 dolar olmuştur, veli'nin 100 doları aynı 100 dolardır (177 TL karşılığı).. veli'nin kurnaz bi arkadaşı olan murteza ise 100 dolarını bankaya yatırıp dolar faizinden istifade etmiştir, onun parası ise 134 dolar olmuştur (237 TL)
    1990 yilindada baslasak yine tl faizi, dolar faizini yeniyor eski sayfalarda paylasmiatim...

neticede 17 yılda ekonomi yerinde saymış durumda.. hele son 10 yılda.. zaten son 10 yılı gözden kaçırmaya çalışıyorlar..

sözde "ustalık" dönemi bunların.. ama ekonominin aynı zamanda en kötü olduğu dönem..

zaten ilk 3-5 yılda zaten kendilerinin yaptığı bir şey yok.. batıya şirin gözükmek için reformlar yaptılar ve derviş programını uyguladılar.. imf programı bitince 2008 civarı, zaten yokuş aşağı gidiş başladı..

bunun en "nezih" örneğini geçen sene tanzim satış çadırlarında gördük.."almanyanın kıskandığı" ülkede tanzim satış çadırları

işşizlik mesela.. her şey güzelse neden en iyimser rakamlarla %15..

Sayfa 201/380 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •