Sayfa 306/380 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Inşallah .
    Akan kanlar tez zamanda dursa da suriye halkı huzurla yerlerine-yurtlarina dönebilse.
    aynen bu güzel temennilere katılıyorum..

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    FED in her 25 baz puan indirmesi kabaca 400 milyar USD ı dünya piyasalarına boca etmesi demektir. 50bps puan indirimi demek 800 milyar USD dan fazla bir para ortalama 3 ay da Global Piyasalara boca olacak....

2008 öncesi FED bilançosu 800 milyar USD ı...

Düşüşün akacak USD ları...
    Piyasalar mantiksiz fiyatlandiriyor dolari. Bu kadar cok borcu olan bir ulkenin parasi bu kadar degerli olamaz

3.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    Twitter üstadları misali bazı illüzyonlar icersinde oldugunuzu görüyorum. Herkesin doları 7.20'den aldıgını, 5'lerdeyken doları satıp borsaya girdigini sonra borsayı satıp 6'lardan dolar aldıgını düsünüyosunuz. Simitçi berber gazozcu belki dediginiz sekilde davranmıştır ama burası hisse.net. o yüzden herkesi tepeden alıp dipten satan sanmayın bence.

Ayrıca makroekonomik tahminleriniz sayesinde degil Fed ve Trump sayesinde siz bilmiş oldunuz. 2019 3 faiz artışı öngörüsü faiz indirimleriyle son buldu. Çünkü trump hisse senedi piyasalarıyla övünerek kampanyasını yapıyor. Daha 2 saat önce fed 50 baz puan indirdi. Piyasalarda zirveden mal teslimi zamanı geldigi icin zirvemiz 7.20 olarak uzun zaman kalacak.
    İtibar puanı verdirtmedi sistem.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Beyler tamam 0101 i tebrik ediyorum 6.0. a geleceğini bildi öyle yada boyle. Ama yok 200 milyar USD dth varken artmaz demek tam bir ahmakliktir.

hiçbir şey bilmiyorum ama hergun yeni bir sey ogreniyorum
    Bence birisine ahmak diye cümleye başlayıp eleştiri yapan; .................................................. dır.

Ben bu boşluğu dolduracak terbiyesizliği kendimde bulamadım.. Almış olduğum aile ve baba terbiyesi bana bunu doldurmama müsade etmedi....

Bence bu boşluğu isteyen istediği şekilde doldurabilir...

5. Banka faiziyle birlikte reel zararlarinin çıkması için doların gelmesi gereken seviye oldu 9-10

Dolar 10 olsa bile 80 yaşındaki emekli nine nin parasını faiZde arttırdığı kadar ancak arttırmış olacaklar

Zaman geçiyor real zarar her geçen gün büyüyor

Tik tak tik tak tik tak

Kilit ekrani

6. Sn.Komutan Logar,
    Benim videoma itibar etmemiş olabilirsin.. Benim tecrübelerime değer de vermemiş olabilirsin...

Lakin, benim yazdıklarımda, söylediklerimde, çektiklerim de tek bir hakaret, küfür yada argo varsa buradan yazıyorum "hisse.net" e bir daha yazmayacağım. Üyeliğimi iptal edip, bir daha hisse.net e girmeyeceğim...

Lakin sen ve senin gibi olanlardan yada sana benzeyenlerden o denli yoruldum ki... Anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalıyor.

Maalesef bitmiyorsunuz.. Sürekli artıyorsunuz... Sana benzeyenlere en az 50 defa cevap yazmama eski yazılarımı göstermeme, düşüncelerimi ispat etmeme ve haklı olmama rağmen, anlamamakta ısrar edip, fikir ortaya koymak yerine azılı hakaret ediyorsunuz...

Hakaret ile karşı tarafı sindirmeye çalışıyorsunuz... Bir oranda da başarıyorsunuz da.. Çünkü karşı taraf o seviye durumuna inmek istemiyor ve geri çekiliyor....

Ama sen sanıyorsun ki, ben buradan sana hakaret etmeyi bilmiyorum. Oysa yanılıyorsun, ben de sana hakaretin en dikini yapabilirim...

Ama yukarıda yazdığım gibi; benim almış olduğum edep, haya, aile terbiyesi ve baba öğüdü ile sana bu hakaretleri etmeme engeldir....

Lakin, senin üslubun, tarzın, yaklaşımın, kullandığım hakaretlerin, yaşamış olduğun aile içinde , aile bireyleri arasında oldukça kanıksanmış ve normal karşılanmış olmalı ki; hiç tanımadığın bir insan hakkında; değil senin özeline, genele dahi bir hakaret olmamasına rağmen ; rahatlıkla, gevrek gevrek bana karşı kullanılabilme rahatlığı vermiş....

Aslında, senin tarzını ciddiye alıp cevap dahi vermemek gerekli idi ama...

Malum öfkemi ancak bu kadar kontrol edebildim....

Boşluğu istersen sen de doldurabilirsin..Bakalım sen kendine neyi yakıştıracaksın....

Merakta ettim.
    Ama senin o boşluğu doldurup, burada paylaşacak cesaretin de maalesef akıl yapın da yok...

İyi akşamlar...
    Son düzenleme : selka; 04-03-2020 saat: 23:28.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Piyasalar mantiksiz fiyatlandiriyor dolari. Bu kadar cok borcu olan bir ulkenin parasi bu kadar degerli olamaz
    Sn.Ahmetg;
    Devletin borcunun cok olduğunu, parasının da değerli olduğunu yazmışsınız.
    Türkiye devletinin gelirine göre devlet borcu çok mu?
    Dünyadan örneklerle kıyas yaparsanız daha aydınlatıcı olabilir?

Bulunduğunuz bölgede asgarî ücret kaç dolar?
    Cin'de asgarî ücret kaç dolar?
    Türkiyenin ihracatta rekabet zorunda olduğu ülkelerde asgarî ücret ne kadar?
    Turkiyede asgarî ücret kaç dolar?

Dış ticarette denge yakalayabilmenin yolu asgarî ücretten geçer bizim gibi "tekonolojik değil de emek yoğun ihracat ürünü ağırlıklı üretim yapan" ülkede .

2018 şokuyla döviz fiyatı dengesi sağlandı. TL rekabetçi hale geldi.
    Mevcut durumda enflasyon kadar değer kaybederse rekabetçilik devam eder.

Dövizde sert hareketlerin engellenmesi ve halkın/piyasanın dövizle ilgili bir sendroma girmemesini sağlamak hükümetin 1. görevi.
    Aksi halde kronik döviz tutkunluğumuz daha da kemiklesir. Bundan hepimiz zarar gorürüz.
    Kemiklesmiş dolarize toplumda bugünkü muhalefet partisi de iktidara gelse başarılı olamaz.

Bu işin kaz***** olmaz.

8. Esad secimde cekilicektir ,yerine gelen onu aratmaz umarım ,yarın anlaşma cıksın lehimize Savas olmasın .surıyelıler ülkelerine kavuşsun .

Allah yardımcımız olsun

Sayfa 306/380 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •