Special Days Image
Sayfa 197/380 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Benim Dedem 1980 lerde; Ardahan'ın Göle ilçesinden Çanakkale'ye savaşmak için 6 ay yürüdüğünü anlatırdı.....

6 ay yürüdükten sonra, savaş...

Tam 9 yıl sürmüş askerliği...

Bir de savaş bittikten sonra Çanakkale'den Ardahan'a gidişi vardı...

Seyyar Topçu Batarya NEFERİ olan Dedem, İstiklal Madalyası ve Beraatı sahibi idi....

Hayatında ilk defa deniz gören Dedem, dönemin en büyük İngiliz Zırhlılarını durdurma görevi verilmişti...

Mesela bunun rasyonalite ile nasıl bir ilgisi olabilir.. Bilgi ile eğitim ile.. Elde yok, avuçta yok. Yorgunluk diz boyu, fakirlik paçalardan akarken , denizi ilk defa Çanakkale'de görüyor ve orada İngiltere gibi tarihi denizcilik kahramanlıkları ile geçmiş bir milletin o dönemin en büyük donanmasını durdurabiliyorlar...

Bu nasıl açıklanabilir ki? Hangi mantık ile? Bu yazıya hemen itiraz edip, rasyonel şeylerde yazacaksınız.. Ama öyle olmadı, ve ÇANAKKALE yi GEÇEMEDİLER....

Başka bi'şeyler var.. Onlarda olmayan, benim dedem de ve bizim askerlerimizde olan..

YAPAMADILAR...

PARALARI YETMEDİ...

BİLGİLERİ İŞE YARAMADI...

ZIRHLILARI AŞAMADI....

OLMADI..

Demek istediğim kısaca bu idi...

İyi Pazarlar...
    Kurtuluş savaşı da , birinci dünya savasi da , Osmanlı tarihi de , Selçuklu tarihi de bunun sayısız örnekleri ile dolu

Her ülkenin tarihinde zaferler , inançlı mücadeleler vardır

Ruslarda Almanlar da fransizlar da da çok ciddi mücadeleler ve zaferler mutlaka var ama bizim farkımız şu ki

Neredeyse Tüm dünya ulkelerindeki toplam zafer sayısı kadar zaferi yaşamışız

Bunu da tüm dünya biliyor

Mesele şu ki bu mücadele ruhuna bir de bilim ve teknoloji eklendiğinde zaten süper güç denilen güçlerden birisi oluyorsun

Montaj değil üretim yapmak , tasarlamak

En az bu mücadele ruhu kadar önemli bir kavram

Yoksa kahramanlıklar ve destanlar yazarak zafer kazaniyorsun belki ama öylesi büyük insan kaybı oluyor ki kendini toparlayana kadar adamlar farkı çok daha fazla açıyorlar

ÜRETİM

en önemli mücadele olgusudur bence ...

Mehmetkirsoy Guest
    Borsa yıl rekoru kırıyor.. borsa defteri an itibariyle kapattım... daha bakmam...

Mehmetkirsoy Guest
    Trump istifa ederse altın yükselir mi acaba

Mehmetkirsoy Guest
    Ne alsak..

5. A.B.D Hazine Bonosu Dolar B Tipi Borsa Yatırım FonuUSDTRDetaylı Veriler
    551,20
    Son 18 Kas - 12:11
    -1,70 / -0,31%
    Günlük Değişim
    1.097.829 TL
    İşlem Hacmi
    6,76%
    Yıllık Değişim

Mehmetkirsoy Guest
    Petrol işi yattı.. adios 2020 de dövizdeki flama çalışır...

Birileri petrol paylaşımının içinde. Bizim önümüze de bunu getirdiler. 'Bizim derdimiz petrol değil' dedik, bizim derdimiz insan...

7.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    selka abi yazdiklariniza itirazimiz olamaz.hepsi kabul. bati cok cinayet isledi bu da tamam. bizi yenemezler bu da tamam. cunku biz milletiz bu da tamam. amaaa
    bir roportajinda rahmetli halil inalcik a osmanli neden batti dediler.
    tek cumle matbaada geciktiginden deyiverdi.
    bilgi konusu onemli.
    bu konuda kendimizi sert sekilde elestirmemiz lazim abi.
    bazi konular senin bahsettiginden daha kompleks.
    hatalar ortada.
    universiteler ortada.
    caltech de oracikta duruyor bizimkiler de..

Halil İnalcık büyük dehadır.. Ablamın hocasıdır, kendiside tarih profesörüdür.. Ayrıca, Halil İnalcık üzerine kitabı vardır...

Yazdıklarına bende katılıyorum...

Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    Kurtuluş savaşı da , birinci dünya savasi da , Osmanlı tarihi de , Selçuklu tarihi de bunun sayısız örnekleri ile dolu

Her ülkenin tarihinde zaferler , inançlı mücadeleler vardır

Ruslarda Almanlar da fransizlar da da çok ciddi mücadeleler ve zaferler mutlaka var ama bizim farkımız şu ki

Neredeyse Tüm dünya ulkelerindeki toplam zafer sayısı kadar zaferi yaşamışız

Bunu da tüm dünya biliyor

Mesele şu ki bu mücadele ruhuna bir de bilim ve teknoloji eklendiğinde zaten süper güç denilen güçlerden birisi oluyorsun

Montaj değil üretim yapmak , tasarlamak

En az bu mücadele ruhu kadar önemli bir kavram

Yoksa kahramanlıklar ve destanlar yazarak zafer kazaniyorsun belki ama öylesi büyük insan kaybı oluyor ki kendini toparlayana kadar adamlar farkı çok daha fazla açıyorlar

ÜRETİM

en önemli mücadele olgusudur bence ...
    Kesinlikle Sn.Viper...

8.  Alıntı Originally Posted by Mehmetkirsoy Yazıyı Oku
    Borsa yıl rekoru kırıyor.. borsa defteri an itibariyle kapattım... daha bakmam...
    Mehmet bey bende bankalarımı sattım.. Daha da yukarı gider mi? Bilemem.... Giderse gidenlerin bekleyenlerin olsun...

USD 5,71 TL ye geldi..

İyi yerde....

Al yıl sonu sat gibi....

Sayfa 197/380 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •