Sayfa 73/380 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 577 - 584 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. Sn Selka teşekkürler yazılarınız için yeni gördüm sizin yazılarınızı..diyebilirim ki diğer yazan insanlara hiç benzemiyor, o kadar siyasal yazılar var ki hayret ediyorum bu yazanlar kar ediyor mu hiç sanmıyorum.. sadece kafa karışıklığı yapıyorlar.. Kolaylıklar dilerim size..
    Syg

2. ülkedeki riskler ve siyasi belirsizlikler olmasa şu an tl ralli yapardı, ama mevcut durumlar kötü.

3.  Alıntı Originally Posted by mursevim Yazıyı Oku
    Sn Selka teşekkürler yazılarınız için yeni gördüm sizin yazılarınızı..diyebilirim ki diğer yazan insanlara hiç benzemiyor, o kadar siyasal yazılar var ki hayret ediyorum bu yazanlar kar ediyor mu hiç sanmıyorum.. sadece kafa karışıklığı yapıyorlar.. Kolaylıklar dilerim size..
    Syg
    Sn.Mursevim çok teşekkürler.. O denli siyasi olmuşuz ki; USD düşecek dersen AKP li trol, USD çıkacak ülke krize girecek dersen CHP li trol oldum.. Halbu ki amacım sadece para kazanmaktı. Yazımın altında YOUTUBE da 6 ay önce çekilmiş videolarım var, tüm fikirlerim orada.. Bol kazançlar..
    https://www.youtube.com/watch?v=TaNqA-lPHvQ

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    ülkedeki riskler ve siyasi belirsizlikler olmasa şu an tl ralli yapardı, ama mevcut durumlar kötü.
    Sn.Finans kesinlikle..

Ülkede risk yoktur kim diyebilir ki.. Yaşam ve hayat bile risk değil midir? Yarın sabah ölmeyeceğimizi kim garanti edebilir.

Demek istediğim şudur..

USD dan prim yapma TRENİ 2018 Şubat ayında kaçmıştır. O zaman USD almadıysanız USD dan uzak durmak en iyisi demek istedim. Yani 2018 Şubat ayında 3,75 TL den USD alıp keyfine bakacaktın..

Ama 2018 Ağustos ayında USD 3,70 TL den 7,21 TL ye gelen USD %95 prim yapmış demektir. Buradan USD alınmaz demek istedim..

Yemediğim laf, işitmediğim hakaret kalmadı... Ben geçen seneye oranla TL portföyümü %50 USD portföyümü %10 büyüttüm...

VAKBN sağolsun...

USD a asla düşman değilim 5,35 olsun alırım..

AMa 7,21 TL olmuş, CDS ler 520 ye gelmiş, büyüme sevdasından vazgeçmiŞ, işsizliğe razı, cari açığı kapatmış bir ekonomide USD 7,5 TL den 12 TL olacak alın demek en hafif tabirim ile ALIKLIK idi..

Belki bu spekülasonu yapanlar uyanık tipler idi, ama her okuyan onlar kadar uyanık olmayabilir...

Ben her zaman derim, benim dediğimide yapmayın, ama hakaret etmeyin, okuyun ve geçin..

En son kararı kendiniz verin...

Ama Allah şahidimdir ki; yatırım yapmadığım bir finansal aracı asla övmedim...

Bol kazançlar..

4. Temmuz 2019 ve USD/TRY 5,70 TL deyiz.. Faiz günlük %25...

1 yıldır yazdım, çizdim.. Video çektim.. 2017 yılında, 2018 yılında devam ettim.. Bir sürü ne idüğü belirsiz tip millete 7 TL den, 6 TL den yığınla zar zor yapılan birikimler ile USD aldırdılar..

Onları okuyanlar o denli hipnotize olmuşlardı ki; bu forumda en yakınımdakilere bile belli düzeyde üstü kapalı ALMA! diyebildim...

Ref olarak videolarımı dinlemelerini yazarak bazı şeylerin yanlış anlaşılabileceğini söyledim..

Dinlemediler...

5,90 dan 5,85 den yığınla USD alan arkadaşlarım oldu.. 1 yıldır 10 TL 12 TL olacak diye bekliyorlar.. Günlük %25 faizde cabası, zarar...

Dedim ki USD taşımanın maliyeti hiç bu kadar ağır değildi dedim, ciddiye almadılar, hakaret ettiler.. O başlığa da artık yazmıyorum.

USD düşmanı değilim diyorum, dinleyen yok, almayın diyorum, anlayan yok...

Şİmdi öyle bir noktadayız ki; 5,71 TL..

Atsan atılmaz satsan satılmaz...

6 TL de 6,15 TL de satabilirdin.. 1,5 aydır da tıkır tıkır TL faizini alırdın... Ama şimdi zor dostum zor...

Satarsın yeniden 6 TL de zirve yapabilir, satmazsın buradan 1 ay sonra 5,50 ye çekerler 21 kademe zarar.. Artı günlük vade zarar...

Burada bitersin.. SOnraki ay 5,50 TL den 5,35 e çekerler.. Kafa dağılır, moraller dip olur.. Hala direncin kalmıştır.. 1 ay sonra 5,25 e gelince bundan cacık olmaz dersin satarsın günlük faize girersin...

Ben o zaman USD çok ucuz alın derim, küfür yerim...

5,25 de USD ı satarsın tuhaf bir rahatlama hissedersin, sonra bir hafta 6,50 ye gelir.. Ama 6,25 den 5,25 e gelen USD ı almak 7,20 ye gelen usd ı almaktan çok daha zordur dostlar..

Tıpkı GARANTİ yi 10 TL den kapış kapış alanların 5,40 tl te gelince tek bir lot dahi alamaması gibi..

Neyse...

USD ile bol kazançlar dilerim.. Ben geçen ay 3,38 den aldığım VAKBN ları kademe kademe satacağımda şu an 4,03 TL olmuş...

Sağlık ile...

5.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    herkesin sahip oldugu birseyi yukari surmek yatirim dunyasinin mantigina ters.once yatirimcilar bunu bilmeli..Ne zaman ki battik bittik satiyorumcular cogalirsa o zaman anlayin hareket yakindir..
    Sitenin adi hisse net.ama en cok yazilan konu dolar konusu..Su an hepimiz 8 liradan 20 liraya cikmis thy yi 18 liradan almis gibiyiz
    Keşke beni daha önce dinleseydiniz... Ocak 2018 tarihli videom..

https://www.youtube.com/watch?v=E-NQ0pkCK_U

Fazla vaktiniz yoksa 2,30 dk ya dikkat edin..

6.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    ISCTR'yi 3.80'lerden almadığım günler için de,
    4.80'lerden almadığım günler için de kendime bol bol sövüyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=vGONKZLmckU

2 ay önceki USD ın 6,25 TL lere geldiği zaman ki kayıt... Bankalar dip VAKBN o gün 3,38 TL....

7. Commerzbank Gelişen Piyasalar Kıdemli Ekonomisti Tatha Ghose Türk Lirası'nda ralli beklediğini söyledi.

ABD'nin S400 meselesi nedeniyle Türkiye'ye yaptırım ihtimali olduğunu ancak çok büyük belirsizlik kaynağı olan İstanbul seçimlerinin geride kaldığını belirten Ghose "Seçim sonucu da piyasa için olumlu oldu, Türkiye'nin risk primini de olumlu etkiledi.

Öte yandan Fed'in daha güvercinleştiğini görüyoruz, faiz indirimi baskısı var. Bu faktörler olumlu, bu nedenle Türk Lirası'nda bir ralli bekliyorum" yorumunu yaptı.

8.  Alıntı Originally Posted by mursevim Yazıyı Oku
    Commerzbank Gelişen Piyasalar Kıdemli Ekonomisti Tatha Ghose Türk Lirası'nda ralli beklediğini söyledi.

ABD'nin S400 meselesi nedeniyle Türkiye'ye yaptırım ihtimali olduğunu ancak çok büyük belirsizlik kaynağı olan İstanbul seçimlerinin geride kaldığını belirten Ghose "Seçim sonucu da piyasa için olumlu oldu, Türkiye'nin risk primini de olumlu etkiledi.

Öte yandan Fed'in daha güvercinleştiğini görüyoruz, faiz indirimi baskısı var. Bu faktörler olumlu, bu nedenle Türk Lirası'nda bir ralli bekliyorum" yorumunu yaptı.
    Sn.Mursevim bende TL RALLY Borsa da kısa vadeli yükseliş bekleyenlerden idim.. Bu da gerçekleşti.. Vakbn larım ile %80 i ile 4,13 TL de vedalaştım...

USD da yükseliş kaçınılmaz başlığına yazmıyorum ama kısa vade 1. kademe alış yerim USD/TRY de 5,51 TL dedir.. Gelir mi bilemem..

Borsa dan %80 çıktım.. USD ı izliyorum.. 5,76 TL deyiz sanırım 5,71 i de gördük.. 5,51 de olur..

Kısmet....

Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Yıllarca para biriktiriyor insanlar.
    Dişinden tırnağından arttırıp.
    Bankadaki parası gün geliyor dolar 4.70 liradan 7 liraya çıkıyor diye pul oluyor.
    Aldığı faiz %18.
    Piyasadaki arabasından beyaz eşyasından tut her şeyde fiyat artışı en az %50.
    Bu insanlar hayıflanmasın mı?
    Bu insanların canı sıkılmasın mı?
    Biz de isteriz istikrarlı kur ve yüksek alım gücü.
    Bunu sağlayacak olan kişiler belli.
    Sn.purple keşke burada ki ve diğer sayfamdaki yazılarımı okuyup, geçen sene YOUTUBE da USD 7 TL iken çektiğim videolarımı izleseydiniz...

Canınız sağolsun diyeceğim ama bende üzülüyorum. Bazı yazılan sorumsuz yazılar yüzünden insanlar ciddi zararlar edebiliyorlar..

Keşke; Pahalı olana pahalı, ucuz olana ucuz diyebilme entellektüalitesini gösterebilme erdemine sahip olabilseydik...

Bol Kazançlar dilerim...

Sayfa 73/380 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •