Sayfa 140/380 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Mehmetkirsoy Yazıyı Oku
    Ülkede çok ciddi nakit dolar var. Bu kadar dolar nakit olarak abd de orta gelirli bir ailede bulunması mümkün değil. Bankalarda alıp verenler balya balya paralar geliyor gidiyor..
    Turkiyede yasiyorsun ama hicbir seyden haberin yok

Turkiye dunyanin uyusturucu trafik merkezlerinden biri

Batidaki guneydeki herhangi bir otele git hemen hepsi dogudan gelen uyusturucu paralarinin aklanmasi icin kurulmus

butun dogu ve guney sinirimiz uyusturucu kacakciliginin organize oldugu derin iliskilere muhatab

Turkiye butcesinden fazla para donuyor doguda

Alan memnun satan memnun. Ayrintilariyla yazacak cok sey varda basima bela istemiyorum

2.  Alıntı Originally Posted by Mehmetkirsoy Yazıyı Oku
    Ben abd yerinde olsam. Sistem dışı tüm nakit dolarları geçersiz sayarım.

Evde balya dizenler direk felç..
    Ne mezunusunuz merak ettim.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Mehmetkirsoy Guest
    Evet birşeyden haberim yok. Haberim olmasını da istemiyorum. Böyle güzel ne kadar cahil o kadar mutlu..

4. Sayın Selka,iyi tatiller.Yine sağdan soldan okuduklarım ile sizin düşüncenize ihtiyacım var.
    Cuma günü brexıt oylaması sanırım bu haftaya kaldı.İngiltere anlaşmasız AB den çekilirse gelişmekte olan ülkeler(en başta da Türkiye) olumsuz etkilenecekmiş. Brexit Doları etkilyecekmiş,küresel krizi tetikleyecekmiş.Ne düşünüyorsunuz?
    Teşekkür ederim.YTD

5. Sn.Ozann,

Türkiye'nin gelirleri Euro dur... Harcamaları USD dır...

Türkiyenin en büyük ticaret partneri İngiltere ve Almanya'dır. Sanırım ingiltere 1.ci sırada.. İngiltere'nin tüm beyaz eşyası Türkiye'den gider...
    Artı diğer kalemler...

İngiltere saçma sapan bir kararlar AB den çıkmayı halka referanduma götürdü.. Oysa herşeyi halk bilemez. Mesela TR NATO dan çıksın mı deseniz herhalde %70 Evet çıksın der.. Oysa NATO da olmanın ve çıkmanında bir maliyeti vardır. Şakkadanak çıkılmaz..

Şimdiye kadar edilmiş tüm yardımları faizleri ile filan ödemeniz gerekir...

Oysa Halk bunun farkına önüne fatura konunca ayılır.. NATO dan ayrılmanın bedeli 100 milyar USD çıkalım mı diye sorarsan kimse evet ççıkalım demez...

O sebeple herbir şey Halka sorulmaz...

İngiltere de bu şekilde çıkalım dedi. Önlerine sanırım 150 milyar USD lık bir AB maliyeti çıktı..

Kim ödeyecek bunu? İngiltere... Dünyanın en zengin ülkesi için bile kaabrık bir fatura.. Ödemezler... Çıkamazlarda... Ama ortada demokrasi ve referandum da var...

Durum budur.. İngiltere batar mı? Sanmam.. Ama zayıflar.. Yada referandumu iptal ederler.. Ab ye devam ederler.. Halkın iradesi iptal edilir mi? ????

İngiltere tökezlerde bizim ihrcaatımız batar.. Resmen... Yıllık nerdeyse 20 milyar USD dır.. Çok ciddi bir değerdir.. TCMB nızda net kullNILanbilir usd ınız 17 milyar usd iken... Bir de TR tüm dengeler bıçak sırtı iken 20 milyar USD lık ihracaat pazarımız sekte yiyecek...

Bence düşüncesi dahi korkunç....

Zaten ticaret hacmimizin yarısı almanya diğeri ingiltere.. Gerisi 2-3 milyar USD bile değil.

Buradan nasıl bir sonuç çıkar? Pek pozitif değil... Herkes için hem AB hem ingiltere hem Tr..

Kestirmek güç.. Ama durum tam da budur...

6. Sayın Selka;o kadar güzel anlatmışsınız ki şimdi durumu daha net anladım.Bize de ülkemiz için hayırlısını dilemek düşüyor.Her şey için çok teşekkür ediyorum.Allah razı olsun.YTD

7.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Daha once soylemistim bosanacagimi. Ilk adimi attik. Hatun ve cocuk Maltaya donduler. Oglumu ozluyorum, hele bu aralar baba baba diyordu guzel vakit geciriyorduk. Simdi 2 ay gormeyecem sonra gormeye gidecem. Marttan itibaren tekrar Maltaya yerlesiyorum

Araclara deginmissiniz. Lale devri bitti. Ben suv arac seviyorum ama malta da 2 3 bin euroya clio dizel almayi dusunuyorum 2004 2007 arasi. Tasarruf etmem lazim. Dikkat etmem lazim.

Burada ayda 15 bin tl harciyorduk. Simdi hatun gidince dizginlenecem. Evden de cikiyorum. Aylik 3000 tl odemeye gerek yok. Kendime guzel modern daha kucuk bir yer buldum 4 ay icin.

Herseyin hayirlisi

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn.alenichev üzüldüm... Ama hayata insan mutlu olmak için geliyor. Bazen bu kısa hayatta bazı şeyleri de zorlamanın lüzumu yoktur. Hayırlısı olsun...

Umarım hayatta bundan sonra herşey gönlünüzce olur....

PUTİN:
    "Sadece karşılıklı ticarette Ruble ve Türk Lirası'nın daha aktif kullanılmasını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda Rus Mir kartlarının Türkiye'de kabulünün genişletilmesi, ayrıca Türk bankalarının ve şirketlerinin Rusya Merkez Bankası'nın finansal transfer sistemine bağlanması konusunda da önemli bir belge konusunu görüştük. "
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Sayfa 140/380 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •