Special Days Image
Sayfa 94/380 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 745 - 752 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by mursevim Yazıyı Oku
    Teşekkürler sn Selka, ben sadece umut ediyorum.Çünkü umutsuz yaşanmaz.Ama içimizde bir tembellik var o kesin, milletçe ne zaman bu tembellikten kurtuluruz bakalım..

Syg
    Kurun 2 lira 3 lira olmasi avantajimiza degildir zaten artik. 1000 dolar asgari ucretle kim yatirim yapar ulkeye.

2.  Alıntı Originally Posted by XMountaiN Yazıyı Oku
    Borsa cikarken dolar dusuyor. Sonra borsa cakiliyor dolar daha da dusuyor. Anlayan bi gelsin.

Bu arada simdi herkes dolar eylulde yukselecek demeye basladi. Bu simdi eylulde de dusmesin.

Yabanci bankalarin 4.70 hedefleri neden geliyor. 6.20 de vererlerdi ya bu hedefleri.
    Ben çok verdim de okuyan olmadı...

4.70 nereden diyorlar?
    diye sormuş bir arkadaş.....

Çok uzun vadeli trendin alt çızgısı 4,73'ü gösteriyor. üst çizgi de 6.20 göstermekte. Ancak hükümetin aldığı tedbirler dış ticaretteki döviz açığını kapattıkça cari döviz dengesi eşitlendi.

Şu anda "vatandaşın etkin bir kesiminde dolarize olma psikolojisi" kaldı geride.
    O da kalktığında (kolay kolay kalkmayabilir) taşlar yerine oturacaktır.inancındayım.

Rekabetçi TL hükümetin yaklaşık 18 aydır politikası, ancak geçen yıl ağustos ayındaki gibi"panik" oluşmasına çok dikkat etmek zorunda.olduğu kanaatindeyim.

Aşağıda paylaştığım grafikten dolayı "Dolarda düşüş kaçınılmaz" topiğinde
    "aman dolar daha da düşmesin" lobisi durumuna düşüyorum.

Dolardaki her 1 kuruş düşüşün taşıdığım hissenin bilançosuna 4 milyon lira kâr getirecek olmasına rağmen ülkemin menfaatlerine olacağına inancımdan dolayı bundan sonra (enflasyon kadar) yatay,yatay-yukarı, ancak mutlaka istikrarlı gitmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Sabah hazırladığım ve https://www.hisse.net/topluluk/showt...57#post3653457 topiğinde paylaştığım bir grafik:
    Son düzenleme : 0101; 07-08-2019 saat: 19:17.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Tufe bazli reel efektif doviz kuruda bir gosterge olabilir. Fakat kah yerel kah kuresel degisikliklerden oturu MB nin yilar once bahsettigi 90-120 araligini revize etmek gerekebilir. Kurun bu seviyeden sabit kaldigi durumda Agustos Eylul tufe baz etkisi goz onune alininca efektif kurda Eylul sonu itibariyle 2018 basi rakamlara gelecegiz gibi.

5. 4,62.....
    Kanal alt bandı değil.
    Alt bandı paylaşmak henüz doğru değil.
    Zaman.
    Bol kazançlar
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    4.70 nereden diyorlar?
    diye sormuş bir arkadaş.....

Çok uzun vadeli trendin alt çızgısı 4,73'ü gösteriyor. üst çizgi de 6.20 göstermekte. Ancak hükümetin aldığı tedbirler dış ticaretteki döviz açığını kapattıkça cari döviz dengesi eşitlendi.

Şu anda "vatandaşın etkin bir kesiminde dolarize olma psikolojisi" kaldı geride.
    O da kalktığında (kolay kolay kalkmayabilir) taşlar yerine oturacaktır.inancındayım.

Rekabetçi TL hükümetin yaklaşık 18 aydır politikası, ancak geçen yıl ağustos ayındaki gibi"panik" oluşmasına çok dikkat etmek zorunda.olduğu kanaatindeyim.

Aşağıda paylaştığım grafikten dolayı "Dolarda düşüş kaçınılmaz" topiğinde
    "aman dolar daha da düşmesin" lobisi durumuna düşüyorum.

Dolardaki her 1 kuruş düşüşün taşıdığım hissenin bilançosuna 4 milyon lira kâr getirecek olmasına rağmen ülkemin menfaatlerine olacağına inancımdan dolayı bundan sonra (enflasyon kadar) yatay,yatay-yukarı, ancak mutlaka istikrarlı gitmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Sabah hazırladığım ve https://www.hisse.net/topluluk/showt...57#post3653457 topiğinde paylaştığım bir grafik:

6. SocGen'den dolar/TL'de 4.7026 hedefiyle “sat†tavsiyesi

Societe Generale gelişen piyasalar stratejisti Phoneix Kalen'in müşteri notunda Türkiye'nin küresel faiz avı ve ekonomik dengelenmeden fayda sağlayacağı belirtildi.

Kalen, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının Türkiye'ye etkisinin sınırlı olduğunu ve Türkiye'ye yönelik ABD yaptırımı riskinin de savuşturulduğunu da sözlerine ekledi.

Dolar/TL'de kısa pozisyon tavsiyesi veren banka, kur 4.7026 hedefiyle kısa pozisyon öneriyor. Zararı durdur emri ise 5.8091 seviyesinde bulunuyor.

7. 4,70 bu sene başı olabilirdi, yapmadılar.. Çünkü daha USD a saracakları çok sayıda KY vardı.. Faizler o zaman şimdikinin 425 baz üzeri iken USD ı 5,85 den piyasa tabiri ile "GEL GEL" yapıp 6,35 TL den millete USD ı verdiler...

Ağustos 2018 'de USD kuru 7,20 TL de iken DTH larımız 100 milyar USD civarında idi.. Kimsecikler satmadı, satamadı...

Ülkeyi iflas ettirenler, konkordato çektirenler, savaşa sürükleyenler, seçimlere hile katanlar, S400 ile ABD nin müdahalesi ile bir günde USD 20 TL yapanlar gırla ve güruh halinde idi..

USD 7,20 den 6,80 ye inince 40 krş indi diye KY 20 milyar USD aldı.. DTH larımız 130 milyar USD a çıktı.. 6,80 den 6,50 olduk.. 30 kuruş daha düştük zirveden 70 kademe indik daha ne olabilir derken bir 20 milyar USD daha aldık.. Ettik mi? 150 milyar USD...

6,35 e çektikler.. Bu arada vade 6 ay geçmiş, bir 20 milyar USD daha aldık.. Ettik mi 170 milyar USD....

Sonra 6 ya gelir mi? 6 altına düşer miyiz diye 3 ay algı yarattılar.... 3 ay sonra dip olarak 6 altını 5,99 u işaret ettiler...

5,99 a gelir gelmez KY oltaya gelmişti.. Bir 20 milyar USD daha sattılar ettik mi 190 milyar USD...

100 milyar USD ı olan 82 milyon KY; elinde avucunda ne varsa 90 milyar USD daha USD ın en sert, en dik, en tepede, en uzun ve büyük iken eline almış oldu...

Yabancı; bu grafiğin en dik, en sert yerindeki en büyük değere sahip noktadaki yerinde USD ı KY cının eline oyna, sakla diye vermişti...

Bilemiyorum, belki KY olarak böyle sert ve dik yerdeki şeyleri elimize almayı ve bunları saklamayı ve taşımayı seviyor olabiliriz...

Ben Ağustos ayından beridir, bu Ağustos'a yazdım, çizdim..

Yazarken anlaşılamıyorum diye 2018 Kasım ayında YOUTUBE kanalımı kurdum...

Millet sosyal medyada Otel bahçlerinden havuz köşelerinde güneş gözlüklü sözüm ona Dr doç ekonomistlere itibar edip USD almıştı...

USD ı ondan sonra 6 TL altından bir vurdular, 5,16 TL ye kadar inmiştik.. Ağustos 2019 aradan bir yıl geçmiş USD 5,46 TL ye gelmiş şimdi özelden bana yazmalar;

-Abi USD ı 6 TL de aldım ne yapmalıyım?

Hiç unutmuyorum Eylül 2019 idi sanırım bu mesajların bana birgün yazılacağını ve bu mesajalrın yazılması ardından asıl USD alma zamanı olduğunu belirtmiştim...

Şimdi istediğiniz kadar sağlam durun USD bir 5,61 yaptıktan sonra yeniden 5,31 e çekseler psikolojiniz ne olur?

Samimi olun?

DTH ları 100 milyar USD dan 190 milyar USD a verdiler elinize kriz beklediniz kriz kopacak sizde YABANCIYI tokatlayacaktınız değil mi?

" Dolandırandan ziyade; dolandırılana bakmak icap eder. Çünkü dolandırılan; dolandıranı, dolandırdırığını sanarken kendisi asıl dolandırıl da haberi olmaz..." Selçuk KAYA

Umarım herkez çatır çatır para kazanıp yabancıyı tokatlıyordur...

8.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    4,70 bu sene başı olabilirdi, yapmadılar.. Çünkü daha USD a saracakları çok sayıda KY vardı.. Faizler o zaman şimdikinin 425 baz üzeri iken USD ı 5,85 den piyasa tabiri ile "GEL GEL" yapıp 6,35 TL den millete USD ı verdiler...

Ağustos 2018 'de USD kuru 7,20 TL de iken DTH larımız 100 milyar USD civarında idi.. Kimsecikler satmadı, satamadı...

Ülkeyi iflas ettirenler, konkordato çektirenler, savaşa sürükleyenler, seçimlere hile katanlar, S400 ile ABD nin müdahalesi ile bir günde USD 20 TL yapanlar gırla ve güruh halinde idi..

USD 7,20 den 6,80 ye inince 40 krş indi diye KY 20 milyar USD aldı.. DTH larımız 130 milyar USD a çıktı.. 6,80 den 6,50 olduk.. 30 kuruş daha düştük zirveden 70 kademe indik daha ne olabilir derken bir 20 milyar USD daha aldık.. Ettik mi? 150 milyar USD...

6,35 e çektikler.. Bu arada vade 6 ay geçmiş, bir 20 milyar USD daha aldık.. Ettik mi 170 milyar USD....

Sonra 6 ya gelir mi? 6 altına düşer miyiz diye 3 ay algı yarattılar.... 3 ay sonra dip olarak 6 altını 5,99 u işaret ettiler...

5,99 a gelir gelmez KY oltaya gelmişti.. Bir 20 milyar USD daha sattılar ettik mi 190 milyar USD...

100 milyar USD ı olan 82 milyon KY; elinde avucunda ne varsa 90 milyar USD daha USD ın en sert, en dik, en tepede, en uzun ve büyük iken eline almış oldu...

Yabancı; bu grafiğin en dik, en sert yerindeki en büyük değere sahip noktadaki yerinde USD ı KY cının eline oyna, sakla diye vermişti...

Bilemiyorum, belki KY olarak böyle sert ve dik yerdeki şeyleri elimize almayı ve bunları saklamayı ve taşımayı seviyor olabiliriz...

Ben Ağustos ayından beridir, bu Ağustos'a yazdım, çizdim..

Yazarken anlaşılamıyorum diye 2018 Kasım ayında YOUTUBE kanalımı kurdum...

Millet sosyal medyada Otel bahçlerinden havuz köşelerinde güneş gözlüklü sözüm ona Dr doç ekonomistlere itibar edip USD almıştı...

USD ı ondan sonra 6 TL altından bir vurdular, 5,16 TL ye kadar inmiştik.. Ağustos 2019 aradan bir yıl geçmiş USD 5,46 TL ye gelmiş şimdi özelden bana yazmalar;

-Abi USD ı 6 TL de aldım ne yapmalıyım?

Hiç unutmuyorum Eylül 2019 idi sanırım bu mesajların bana birgün yazılacağını ve bu mesajalrın yazılması ardından asıl USD alma zamanı olduğunu belirtmiştim...

Şimdi istediğiniz kadar sağlam durun USD bir 5,61 yaptıktan sonra yeniden 5,31 e çekseler psikolojiniz ne olur?

Samimi olun?

DTH ları 100 milyar USD dan 190 milyar USD a verdiler elinize kriz beklediniz kriz kopacak sizde YABANCIYI tokatlayacaktınız değil mi?

" Dolandırandan ziyade; dolandırılana bakmak icap eder. Çünkü dolandırılan; dolandıranı, dolandırdırığını sanarken kendisi asıl dolandırıl da haberi olmaz..." Selçuk KAYA

Umarım herkez çatır çatır para kazanıp yabancıyı tokatlıyordur...
    DTH rakamlarındaki artışı izleyebiliyorsunuz. Yani yerleşiklerin döviz edinmelerini görebiliyorsunuz. Bunun belgesi yada kaydı var. Bu doğru veriyi referans alarak yazılanlar çok doğru bir komposizyonun konusu olmuş. Bağlantıda muhteşem. İki konuyu okuyan olarak doğru anlayıp anlamadığımı teyit etmek isterim, izninizle.

1. İlk konu devletin yanlışları nedeni ile halkımız dolar aldı, burada halk suçlu değil, ona o an gösterilene inandı ve devletimiz soru sorulması ve alınacak cevabın en güvenilir kaynak olması gereken yerde olmadı, kısa metrajlı videolara soru sorularak gelen 10-12 lira yanıtları ile dolarize oldu. Bence devlet bu iki konuda suçlu. TV lerden dolar almayın bize güvenin demek yerine daha somut veriler ile yapılan yanlışı anlatabilirlerdi. Topyekün enflasyon mücadelesinin tersine işlediği gün gibi ortada. Bu kış aylarında ikinci bir fiyat artış serüveni ile teyit göreceğiz.

2. Diğer konu ise videolardan etkilenen halkımız doları aldı ama kime satacağını hesap edemedi. 85 milyonun tamamı doalr alsa, 190 milyar dolar eder. Ama bu doları kendi ülkesi dışında satamayacağını göremedi. Buda Selçuk Kayanın sözü ile güzel ifade edilmiş.

Özetle bende dolar aldım, makul yerden, makul miktar. Ama okuduğum en kaliteli özet olmuş.

Sayfa 94/380 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •