Sayfa 97/380 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 769 - 776 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    5,20 hedefi ile Deutsche Bank da sıraya girmiş.

Paul McNamara paylaşmış rakam gözükmüyordu sordum. Cevabı orda..

Deutsche Bank really pretty bullish Turkish lira

https://twitter.com/M_PaulMcNamara/s...32798190653441
    "JP Morgan, Deutsche Bank ve Societe General gibi dünya çapında bankalar, doların 4,70'e kadar düşeceği yönünde tahmin yaptı."

4,70 mi 5,20 mi muallak ama bunlar böyle dediği vakit biraz daha aşağıya zorlar sonrası "dolarda yükseliş kaçınılmaz" konusunu ilgilendirir.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Dun dolar konusunda cok tedirgindim. Ozellikle eldeki fiziki altinlarin bir kismini dolara cevirirken. Dusunsenize bir suredirdolari surekli pataklayan altindan neredeyse her bir yatirim aracindan dayak yiyen dolara gecmistim.
    Su an biraz daha rahatladim. Sebebide yine gram altinin rutin hareketleri, her ne kadar dolar tl karsisinda zayif kalsada onstaki sert cikis gram altin yatirimcisina tl bazda guzel bir getiri imkani sundu. Yaniliyorda olabilirim ama ons zorlanmaya basladi gibi geldi bana. Gram altin hem onstan hem dolardan beslendigi icin ve tl ye karsi geri cekilmesi genel olarak sinirli oldugundan dolayi bu rutin ons geri cekilmesine karsi ancak doparin degerlenmesiyle gerceklesir. Cogunlukluda bu degerleme onstaki zayifliktan daha guclu oldugundan gram altin tl ye karsi donem donem geri cekilmeler yaşasada tl ye karsi yukseliste oluyor.
    Bu gostergeler bana dolarin deger kazanacagi izlenimi verdi.tabi olmayadabilir ama hayirlisi diyelim bekleyip gorecegiz..
    İbrahim bey sert ve ani hareketler zararla neticelenir... USD da iyi zamanlama yakaladınız.... 5,45 TL den de FULL USD da olunabilinir ama 5,20 olursa keşke buradan neden almadım dememek için kademeli alım şart...

Ben kendimi 5,35 e kadar kademelendirmiştim ama bu yabancıları okuyunca kendimce 4,90 ı en fazla görebildim...

Lakin USD akşamdan sabah 4,90 olmaz.. En az 1 aylık süreç bu buda 10 kuruş üzerine koysa yine 5 TL civarı bir dip olur derim...

Bu yabancılar doğru diyor olabilir;

Neden?

Çünkü USD alırken sağlaması BORSA dır.. 100,000 de USD 5,45 TL ediyorsa 130,000 de 4,70 edebilir... Ben bu sene olası bir RALLY de BIST i 130,000 bekleyenlerdenim...

130,000 olusa USD kolaylıkla 4,70 olabilirde...

Çünkü USD 5,6125 den 5,44 TL ye gelirken Borsa yükselmedi bilakis düştü.. Aslında Borsa 105000 olsa idi daha rahatlıkla USD alabilirdim...

Ama BIST in düşük olması beni USD alımında biraz frenledi..

3. Yurt içi yerleşikler 2 Ağustos ile biten işlem haftasında 1,1 milyar USD döviz satmışlar...

Ref; https://www.bloomberght.com/yurt-ici...azaldi-2230391

4. Arkadaşlar bir öngörümü paylaşmak istiyorum...

Uzun uzun grafiklere baktım.. BIST te olası hafif bir geri çekilme ile USD da satış baskısı var...

Yabancı 7,20 TL den satışına başladığı USD ı hala 5,44 TL den vermeye devam ediyor... Alan alıyor, satan satıyor orası ayrı bir mevzuu...

Lakin, BIST te tık yok... Bu bana fırtına öncesi sessizlik gibime geldi.. Yabancı sattığı USD ı TL olarak şimdilik günlük faiz araçlarında değerlendiriyor... (Tahvil, Repo vb...)

Kısa vade BIST te Tahvil ve repo sat bist al şeklinde 105,000-110,000 bandına getirebilirler... İşte o ara USD satışı BIST yükselişi ile eşleştirilip USD da 5,35 ve altı bir ihtimal 5,29 TL ler görülebilinir....

Ama unutmayın BIST te 110,000 ler hala zirve değildir...

Muhtemel kuresel kriz oncesi bistte yeni bir zirve olasi. Kuresel krizinde kesinlesmesi sayarim kendi adima. Olasi ralli kacirilmamali ama sahsi dusuncem Eylul de Fed ikinci faiz indiriminden sonra da her daim tetikte olunmali artik. Belki basladi belki bir kac tik uzakliktayiz. Bircok onemli grafikte kureselde artik sinira geldigimiz goruluyorduki artik yukselen altin, dusen Abd 10 yilliklari ve petrol ile kapiyi araliyor gibi. Once aci cekilecek sonra bollasma. Tabi acidan once araya bir ralli sikistirabilirler 99 buyuk rallisi ya da 2007 yeni tarihi zirvede oldugu gibi. Bunu net bilemeyiz.

6. Battım

yurt dışına giden kızlarıma benjamin almıştım 5.78 den

bitirememişler, 322 doları geri getirmişler

7. Yurtdışına çıkanlar için kötü doların euronun bu hali bir su 1 euro versek 6 tl.. Çok yaw.. temennim 2 olsun bir suya 2lira versem iyi )

8. Kısa Vade USD ve BORSA Fiyatlamalar....

Sayfa 97/380 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •