Sayfa 175/380 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Sn Selka
    4 kardeş yokluk/fakirlik yüzünden intihar etmiş...
    94 ve 2001 krizlerinde böyle haberler okumamışdık diye hatırlıyorum...
    Sizde bir hafızanızı yoklarmısınız?

saygılar/başarılar
    Sn.Tengri haberi duyduğumda bende ağlamamak için kendimi çok zor tuttum. Kanalı değiştirdim. Malum.. Aslında hüngür hüngür ağlamak cesaret ister.. Adamlık ve gerçekten erkeklik ister...

Asıl ben çocuklarımın önünde ağlamaktan korktum.. Bilmiyorum, belki de çocuklarımın önünde bir baba figürü ile onları korkutmak istemedim...

Sn.Tengri;

Bu tip haberleri buraya yazarken, malum başlığınızda ABD yi işlemişsiniz.. Karşısına Türkiye'yi koymuşsunuz.. Ve ne kadar süper bir ülke olduğunuda ballandıra ballandıra da yazmışsınız...

Ben bi'şeyler yazmadım.. Yazmak ta istemedim... Okudum geçtim..
    Lakin yeri ve zamanı geldi yazayım...

O çok övdüğünüz ABD denilen ülke bir firma yada şirket devletidir. Asla ulus devleti olamayıp, göçmenlerin kurmuş oldukları bir ülkedir..

Türkiye'de elbette bu tip olayları hiç yaşamamak gerekir, ama malum başlıkta o parası ile milletini çok bahs ettiğiniz ABD denilen KAPİTALİZM zirvesine oturmuş ve de övdüğünüz ve gurur duyduğunuz o ülkede buna benzer binlerce olay hergün yaşandığına eminim..

HOMELESS denilen kişiler sokaklarda ya açlıktan eğer kuzey eyaletlerde ise soğuktan donduktan sonra fark edilirler ise belediye tarafından cesetleri sokaklardan kaldırımlardan bir çöp konteynırı gibi kaldırılıyor..

ABD 'de para herşeydir. Parasız isen sokakta cenazen dahi kokana kadar bekler...

Oysa, çokça eleştirdiğimiz Türkiye Cumhuriyetimiz; Sosyal Politikalara Bağlı, Serbest Piyasa Ekonomisi ile yönetilen bir ülkedir... Şimdi hemen itirazlara başladığınızı duyar gibiyim...

Ama en azında ABD deki sokaklarda insanlar ölmüyorlar..

Türkiye'de en azından belediyelerin sosyal tesisleri, darülaceze veya çocuk esirgeme kurumları gibi yerler var. Gönül ister ki çok daha medeni şartlarda olsun, ama inanın bana medeni dediğiniz o ülkelerde bunun zırnığını dahi vermezler...

T.C hala sosyal bir devlettir. Bugün sokakta kalsanız belediyeye gitseniz en azında Sosyal Yardımlaşma bölümü ılık bir tas çorbanızı verir..

Mesela Antalya Muratpaşa Belediyesi evimizden KOMŞU KART uygulaması ile plastik, cam ve kağıtlarımızı toplar. Sene başından beridir, 288 TL miz birikmiş..

Muratpaşa Belediyesi diyor ki eğe bu parayı harcamaz iseniz bu para sene sonunda belediyemizin Fakir Fukara Fonu ve SOsyal yardımlaşma Vakfımıza bırakılacaktır...

Eşim ile birlikte sene sonu hedefimiz 500 TL idi, ama sanırım 350 TL ile tamamlarız.. Sadece çöplerimizden ayırdıklarımız ile...

EN az ında 3-5 fakire çorba olur.. Cebiimizden bile değil yani...

ABD de bugün para bitti denilsin, yemin ederim herkes ülkeden kaçar, ülkeye sahip olan bile çıkmaz..Millet sokaklarda birbirini keser...

O sebeple hala ULUS ve SOSYAL devlet olma özelliğimizi çok severim...

Her ne kadar KAPİTALİST gibi görünsek te;

Çünkü TC hala kocaman bir AİLE dir...

2.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    https://t24.com.tr/haber/fatih-te-do...c-olmus,847058

Fakirlik/yokluk nedeniyle intihar eden 4 kardeşin haberini okumuşsunuzdur...
    Beni çok derinden etkiledi...
    Garibanlarmış...
    Haberi okurken, depresyon bir müzik çalıyordu haberle birlik de bende gözyaşları şangır şungur...
    Ben çok ağlarım
    Erkekler ağlamaz demeyin ben çok sık ağlarım
    Peki ya siz?

saygılar/başarılar

Sn tengri haberde fakirlik yokluk nedeniyle intihar edildiği nerde yazıyor..

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,356
     Alıntı Originally Posted by mursevim Yazıyı Oku
    Sn tengri haberde fakirlik yokluk nedeniyle intihar edildiği nerde yazıyor..
    elektrikleri kesilmiş, bakkala çakkala borçlarını ödeyemiyorlarmış, yoksa bunlar zenginliktenmidir

4.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    elektrikleri kesilmiş, bakkala çakkala borçlarını ödeyemiyorlarmış, yoksa bunlar zenginliktenmidir
    Linkteki haberi okudunuz mu elektrik bakkala borç falan nerde yazıyor. Ben mi yanlış okuyorum acaba

Mehmetkirsoy Guest
    Abi eskiden fakirdik ama borç yoktu.

Şuan varlık var gibi sanki ama öyle bir borç var ki hayal yaşanıyor.

Anlatılacak kelime bulmak zor.

6.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    bakkal canlı yayında durumlarını ve borçlarını açıkladı millet hala nereden okudunuz diyor..?

7. bir trol daha gelmiş sevim koş..

8. ENFLASYONDA HİLE SANILANIN ÇOK ÖTESİNDE

Sayfa 175/380 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •