Sayfa 134/380 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Mehmetkirsoy Guest
     Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Hocam sen yaşamını ne ile idame ettiriyorsun. ? İnsanlar dolar alınca abd yi sevdiği için euro alınca avrupayı sevdiği için almıyor. Ekonomıleri güçlü oldugu bızde elektriğe doğalgaza gıdaya %50 den fazla zam geldiği için zamda enflasyonu tetiklediği için enflasyonda kuru tetiklediği için insanlar zamdan etkilenmemek alın terini 3 5 mutehaatin vergi borcları silinsin diye kendınden feragat etmemek ıcın bu yola yöneliyor.

Yani sen sımdı petkım hıssesi alınca azerileri cokmu sevdiğinden alıyorsun . koçun kagıdınu alınca kocla aşkmı yasıyorsun yatagına resmınımı koyuyorsun. Dönem dönem paranı değerlendirip enflasyona yenılmemek ıcın caba sarfedıyorsun.

Bir guruh zengın olup hava atacak bedavadan vergi borcları sılınecek dıye. Enerji kredilerinin 7 milyar dolarlık kısmını yapılandıracak sen %50 elektrk zammı odeyeceksın. Ben ödemek istemiyorum cunku aptal değilim.

Sen neye hızmet ettiğini bilmiyorsun sana her yazımda düşün diyorum. Vatan mıllet sakarya ile ne alakası var dolar almanın ??? Malesef böyle kandırılıyorsunuz nekdr cok fakir ve cahil halk okdr cok rahat yasam keyifli hayat. %100 zamda yesen vatan sağolsun dersın ama bunun vatanla değil 3 5 işe yaramaz adamı kurtarmak için cebınden alıp onlara vermek oldugunu anlamazsın
    Dolar alıp saklayan her bombada her mermide hakkı vardır. Bunu böyle bil. Altın al git. Dolar alıp saklayıp abd nin mermisine destek oluyorsun. Sen giderken ben geliyordum.

Enflasyona yenilmeyeceksen altın diye birşey var.

Karşılığı olmayan abd tuvalet kağıdı değil !!

2.  Alıntı Originally Posted by Mehmetkirsoy Yazıyı Oku
    Dolar alıp saklayan her bombada her mermide hakkı vardır. Bunu böyle bil. Altın al git. Dolar alıp saklayıp abd nin mermisine destek oluyorsun. Sen giderken ben geliyordum.

Enflasyona yenilmeyeceksen altın diye birşey var.

Karşılığı olmayan abd tuvalet kağıdı değil !!
    Yahu sana düşünerek konus diyorum.
    Bugun abd nın tek bir şirketi ile türkiyeyi kıyaslayacagım. Bak abd ekonomısı değil şirketleri değil tek bir şirket.

Iphone bugun 1 trılyon değerinde.
    Türkiyenin 1 yıllık gsyh si 700 milyar dolar.

Ipohone şirketinin kasasında 200 milyar dolar net rezerv var.

Türkiyenin net rezervi 35 milyar dolar . oda belli değil.

Şimdi sana diyorum ilime saygı duyacaksın calısacaksın boş konusmayacaksın küçümsemeyeceksın.

Yattıgın yerden dünyanın 1 numarasına onlar kım parası kım tuvalet kagıdı demeyeceksın.

Bunlar senin için zor şeyler düşünmek lazım.

Altın, dolar değil,
    Ekonomiye destek için hisse alın...
    Be yaaa !

Zaten herkes öyle yapsa borsaya yüzlerce şirket daha açılır. Finans kaynağı bizlerin tasarrufları olur.
    Istihdam da artar. Işsizlik azalır.

Tabii dürüst ve kuralları bellı bir borsa ile hızlı işleyen bir adalet sistemi oluşturmak da yetkililerin birinci görevi.

Mehmetkirsoy Guest
    Tekrar yazıyorum o zaman

TUVALET KAĞIDI = DOLAR VE EURO

5. İslamiyet neyi emrediyor oku. İlim nerdeyse git nemalan diyor.

. Eğer dolar tuvalet kagıdı ise tl ne sen bir düşün ???

İnsanlara saygı duyun basardıkları şeyleri takdir edin öğrenın okuyun düşünün yattıgın yerden
    1 yıllık gsyh geliri 23 trilyon dolar olan ekonomıye lafı ancak onların geliştirdiği internet üzerinden onların telefonu ile yazabilirsin.

Bızım ınsanımız cok cahil. Malesef. Admaların malıyla teknolojısıyle adamlara çöp diyor düşünmek istemiyor cunku korkuyor tüm bildiği sacmalıklar yok olacak diye. Enteresan

6.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Altın, dolar değil,
    Ekonomiye destek için hisse alın...
    Be yaaa !

Zaten herkes öyle yapsa borsaya yüzlerce şirket daha açılır. Finans kaynağı bizlerin tasarrufları olur.
    Istihdam da artar. Işsizlik azalır.

Tabii dürüst ve kuralları bellı bir borsa ile hızlı işleyen bir adalet sistemi oluşturmak da yetkililerin birinci görevi.
    Keske oyle duzgun yoneticiler ve hem ben kazanayim hemde hisse sahibi olan insanlar kazansin diyen duzgun sirket sahipleri olsa. Boyle olsa borsa kulturu tabana yansir, abd deki gibi borsanin halka yansimasi yuzde 50 lere cikmasada aimdiki gibi yuzde 1 lerdede kalmaz.
    Ama coook coook zor.

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Keske oyle duzgun yoneticiler ve hem ben kazanayim hemde hisse sahibi olan insanlar kazansin diyen duzgun sirket sahipleri olsa. Boyle olsa borsa kulturu tabana yansir, abd deki gibi borsanin halka yansimasi yuzde 50 lere cikmasada aimdiki gibi yuzde 1 lerdede kalmaz.
    Ama coook coook zor.
    Haklısınız,
    ancak ülkemizin kalkınması için en saglıklı yol budur diye düşünmekteyim.

8. Kanalizasyona kola döken adam da foruma üye olursa takım tamam olacak.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 134/380 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •