Sayfa 72/380 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 569 - 576 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by philosopher Yazıyı Oku
    Sene sonu 6.50 olacak diye konuşulmaya başlanmış , demek ki buralardan 5.80-5.90 taşıyıcı arıyorlar.
    Demek ki 5.50 ve hatta 5.00 liralar hala hayal değil.
    Ben öyle anlıyorum bilmem bişi...

Paylaşımlarım sohbet amaçlıdır...
    USD 7,21 TL olduğu gün dolar alanlar nikah kıymıştır, demiştim..En az 2 yıl sürer bu nikah diye de eklemiştim... Aradan 10 TL olucak, 12 TL olucak diye 7 TL den 6 TL den millete USD aldırdılar.. 2018 2.yarı başladı USD ın geldiği yer 5,80 TL ve günlük faiz %25 dir...

Halbuki bazı siyasi tipler vardı. Milleti dolarize ederek mevcut hükümeti köşeyi sıkıştırmak ve böylece hükümeti ekonomik yönden zorlamak gibi bir kıtır piyoz düşünceler ile o denli dolmuşlardı ki;

İnsanların belki de o yazılarını okuyup, mutfak paralarından biriktirdikleri paraları erittirdiklerinin farkında bile değildiler..

Şu an hala USD da altta boşluk var.. 5,80 den 1 ay sonra 5,50 ye gelse atsan atılmaz, satsan satılmaz.. Eee günlük faiz %25, bu kadar aradan dolar 12 TL olucak diye 1 yıllık vade var.

Ben ocak ayında bu sene maksimum 6,50 bekliyorum demiştim. 5,90 dan USD almam için yeterli sebep değil.. Vakbn almıştım.. 3,35 TL den FULL.. Vakbn ı 4,55 TL de satmıştım.. VAKBN devamında 5,69 TL ye kadar gitmişti...

Şİmdi VAKBN yeniden 3,38 TL ye kadar düştü.. Malum başlığa VAKBN alın demiştim, yemediğim hakaret kalmamıştı... Şİmdi VAKBN 3,73 TL....

Bana VAKBN öyle bir geçmiş ki (VAKBN sayfasında bir kullanıcıya ironi yapmak için yazdığım yazıları yapıştırarak) ben MAGMA tabakasına kadar, VAKBN dan zarara girmişim ve çıkmam mümkün değilmiş...

Yazık ya, vallahi yazık.. 3-5 tane de safacan akıllı tipler var, onlarda o sayfada yazılanların gazına geliyorlar birbirlerini gazlıyorlar..

2 ay sonra FED faiz indirim sürecine girerse ki ( en az 2 yıl sürer) sonra USD 5,35 TL ye inince bana özelden mesajlar düşmeye başlar..

"Abi 6,5 tl den USD 12 TL olacak diye; aldım 2 yıldır bekliyorum USD şimdi 5,35 TL oldu. Ne yapmam lazım acil cevap?" Aradan 2 yıl geçmiş 5,35 TL de artık satma git; şimdi usd al o zaman diyeceğim... Ve yine o zamanda küfür yiyeceğim...

İŞte 3 ay önce USD 12 TL olacak diyenlere cevabım...

https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY

Yazık ya... Üzülüyorum...
    Son düzenleme : selka; 17-06-2019 saat: 23:42.

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Silkeleyinnnnn düşsüüün...
    30 haziran 5.70
    30 eylül 5,90
    31 aralık 6,15

yakışırrrrrr. Beaaa!������
    olacak gibi.. mi ..beyaaa!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3. Shortlayalım gitsin 5.60'a sonra da 5.30

Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    hala dünya ekonomisinin yarısından fazlasını domine ederken mi?zor biraz.
    analisti öyle demiş, sonucta adamlar uluslararası piyasada işlem yapanlar. demek ki dollarin artik küresel para statüsünü bir süreligine askiya aldi

16.96 Since 27 Aralık 2023

5.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    analisti öyle demiş, sonucta adamlar uluslararası piyasada işlem yapanlar. demek ki dollarin artik küresel para statüsünü bir süreligine askiya aldi
    Sn.Bozkurt malum başlık altında ki tipler o denli cehalete sürüklenmiş, siyasi paylaşımlar içindeler ki; aykırı bir şey yazsan 20 adet trol hücum eder yazdığına yazacağına pişman ederler. Demokrasi olmadığından şikayet ederler, kendileri tam bir faşizan tutum içinde olurlar.. USD ın 3-5 tane ky cının binbir zorluk ile biriktirdiği mutfak ev masraflarından kısılan paralar ile 3-5 bin usd ile USD ın yükseleceğini sanan tiplerdir bunlar.

Bilmezler ki 82 milyonluk ülkede hesabı 1 milyon tl ve üzeri mevduat sahibi 150,000 kişi bile değidlir.. Bunların hepsi USD asla yabancı için yine çerez parası... Bilmezler yada bilirler işlerine gelmez...

AKP MHP CHP nin aslında aynı rengin farklı tonları olduklarını anlayamayacak kadar cahil tiplerdir bunlar. Ben diyorum ki; siyasetti boşverin para kazanalım ve yabancıya 1 TL mizi bile vermeyelim.. 1 lira 1 lira 1lira bu savaşı yabancıya karşı ancak böyle kazanırız diyorum, vatan hainliğimden, cehaletime kadar laflar...

Oysa, USD a asla karşı bir insan değilimdir.. USD alırım ama 5,50 ilk durak 5,35 ve 5,18 dir.. 3 kademe de.. 5,18 olsa FULL alırım..

Şİmdi bazıları videolarımı izleyerek ama abi sen 5 TL altı olacak diyordum.. Diyecek kadar cahiller çıkar...

Arkadaş o video tarihine bak Aralık 2018 şimdi tarih ne 2019 Haziran.. Aradan 7 ay geçmiş.. Günlük faiz ne %25,5 Eeee bu hesabı yapamıyorsan yazma bu foruma dinleme o videoları suçlama beni..

2017 Aralık 4,95 TL ne ise %25,5 faizi eklersen 5,60 eder.. Bre cahil....

Bakınız kriz bekleyen tipler bu videom Kışın çekildi.. TR de kriz koparsa nasıl kopar onu izah ediyorum...
    2.40 sn ye dikkat...
    İyi seyirler... Bol kazançlar...

https://www.youtube.com/watch?v=E-NQ0pkCK_U

6. İbreler bir süre daha şiddetle aşağı olacak...

Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

7. USD /TRY 5,72 TL de... Vade 2018/8 7,21 TL den Vade 06/2019

VAKBN 3,38 TL den 4,01 e geldi... Son bir ayda...

VAKBN a aşık değilim... 4,50 ye gelirse satarım.. Üzeri sizin olsun...

TL ye de aşık değilim.. 5,50 USD ı 2019/7 vade de bulursam 1.kademe alırım.. Müteakip 5,41-5,30-5,18 de FULL USD da olurum...

Malum başlıkta hala ara gazlamalar devam ediyor..

5,72 TL deyiz... İzlemeye devam..

Ama en azından bu sene 12 TL olmayacağına ikna olmuşlardır...

Ne içiyorlarsa, artık...

8. 883 milyon USD yerleşikler USD satmış...

https://www.bloomberght.com/yurt-ici...azaldi-2226715

Sayfa 72/380 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •