Sayfa 128/380 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. nflasyonu düşük olmadığı halde düşük göstermek kul hakkıdır

bunu yapanlar büyük günah işlemketeler

3 krş maaş için talimatla enflasyonu düşük göstermek ne büyük gaflet

ben o adamların yerinde istifa eder bu büyük günaha ortak olmazdım

çünkü işçi-memur-bordlolu çalışanların maaşı enflasyona endeksli

bu oyunlar ile milletin çlk çocuğunun rızkıyla oynuyorlar yazık

2. Sn Selka ne deseniz boş. Öyle inanılmış ki enflasyon %5 bile olsa ve yıllarca devam etse onada inanmayacaklar. Hükümete veryansın.. Şimdide diyolar batığız bi gün dolar uçaçak Ama ben inanıyorum bu ülke çok iyi olucak ekonomi yönünden inş. Dolarcılarda beklesin

Alıntı Originally Posted by mursevim Yazıyı Oku
    Sn Selka ne deseniz boş. Öyle inanılmış ki enflasyon %5 bile olsa ve yıllarca devam etse onada inanmayacaklar. Hükümete veryansın.. Şimdide diyolar batığız bi gün dolar uçaçak Ama ben inanıyorum bu ülke çok iyi olucak ekonomi yönünden inş. Dolarcılarda beklesin
    Subjektif olmak lazim. Evet dolarda yukselis zor ama bu hukumetinde artik miladini doldurdugunu kabul etmek lazim. Onlar oldugu muddetce kimse dolarini da satmaz, yatirimda yapmaz.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. USD tartışmasından şüphesiz konu hükümet ve genel ekonomiye geliyor...

Haklısınız da...

Bende dedim, hala da derim.. "ŞİDDETLİ FAKİRLEŞME" kaçınılmaz..

Ben bu ülkede faizlerin devasa artacağını 2013 yılından beri yazarım.. (TED Bernanke Party İs Over cümlesi ise) Gayrimenkullerimden 2 tanesini 2015 Martta satmış ve nakite geçmiştim...

2015 ve 2019 arası USD al sat ve faizde kaldım.. Geçen ay sadece bir gayrimenkul aldım... (Gayrimenkul dipte diye)
    Hareket alanım bu oldu.. %50 garimenkul %50 nakitteyim... Birde lüks segment aracım var...

Ortamı koklayıp en yüksek getiriyi hedeflemek en iyisi.. Faizler yükseldiği gibi inebilirde... O zaman para ya gayirmenkule gider yada borsa yada USD a...

Konjüktür kötü ise USD da gidebilir...

Faizler iniyor, ama paranın nereye gideceği meçhul...

Ben bu durumda izler hangisi daha da ucuzlar ise onu alırım diyorum... Bu USD da olabilir, gayrimenkulde, hisse de....

Hiçbirisi babamın oğlu değil....

Ucuz alır, bekler pahalanınca satarım.. O kadar...

Ha, AKP nini oyu %29 inmiş olabilir... Bana ne ki?

Halk fakirleşmiş olabilir... Üzülürüm....

Sİyaset eksen kaymış olabilir... Elimden bi'şey gelmez....

Memleket savaşa girmiş yada giriyor olabilir, ben ne yapabilirim?

Kısaca; Halkı ben mi zenginleştirebilirim? Fakirleri ben mi zengin edebilirim? Siyasetteki ekseni ben mi düzeltebilirim? Savaşı ben mi durdurabilirim?

Yoo, bana bu konular ile bir tek allahın kulu soru sorup cevabını dinlemedi...

Bende kendi aklımca ucuz USD alıp, pahalanınca satıyorum...

Ucuz iken gayrmenkul alıp, pahalanınca satıyorum..

Faizler yükselince TL faizi alıyorum...

Lüks arabalar %75 ucuzlayınca iş adamların elinden trink para ile ucuza alıyor, geziyorum...

Ha burada beni okuyan bazı insanlar var.. Dinleyip, okumuşlar ise onlarda kazanıyorlar...

Yok "Ha! Ha!" filan deyip GOY GOY yapanlarda zarar ediyor...

Ha hükümetten bir yetkili gelse bende ona akıl veririm, hükümette vatandaşta yokluk çekmez...

Ama fikir soran yok...

Sonuçta;

"Almayı isteyene gönlüm sonsuz, aklımın zekatını vermek farzdır; Almayı istemeye tak sepeti koluna git kendi yoluna"

Ne diyeyim, canlar....

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    USD tartışmasından şüphesiz konu hükümet ve genel ekonomiye geliyor...

Haklısınız da...

Bende dedim, hala da derim.. "ŞİDDETLİ FAKİRLEŞME" kaçınılmaz..

Ben bu ülkede faizlerin devasa artacağını 2013 yılından beri yazarım.. (TED Bernanke Party İs Over cümlesi ise) Gayrimenkullerimden 2 tanesini 2015 Martta satmış ve nakite geçmiştim...

2015 ve 2019 arası USD al sat ve faizde kaldım.. Geçen ay sadece bir gayrimenkul aldım...

Hareket alanım bu oldu.. %50 garimenkul %50 nakitteyim... Birde lüks segment aracım var...

Ortamı koklayıp en yüksek getiriyi hedeflemek en iyisi.. Faizler yükseldiği gibi inebilirde... O zaman para ya gayirmenkule gider yada borsa ya...

Konjüktür kötü ise USD da gidebilir...

Faizler iniyor, ama paranın nereye gideceği meçhul...

Ben bu durumda izler hangisi daha da ucuzlar ise onu alırım diyorum... Bu USD da olabilir, gayrimenkulde, hisse de....

Hiçbirisi babamın oğlu değil....

Ucuz alır, bekler pahalanınca satarım.. O kadar...
    Ha, AKP nini oyu %29 inmiş olabilir...

Halk fakirleşmiş olabilir...

Sİyaset eksen kaymış olabilir...

Memleket savaşa girmiş yada giriyor olabilir, ben ne yapabilirim?

Halkı ben mi zenginleştirebilirim? Fakirleri ben mi zengin edebilirim? Siyasetteki ekseni ben mi düzeltebilirim? Savaşı ben mi durdurabilirim?

Yoo, bana bu konular ile bir tek allahın kulu soru sorup cevabını dinlemedi...

Bende kendi aklımca ucuz USD alıp, pahalanınca satıyorum...

Ucuz iken gayrmenkul alıp, pahalanınca satıyorum..

Faizler yükselince TL faizi alıyorum...

Lüks arabalar %75 ucuzlayınca iş adamların elinden trink para ile alıyor, geziyorum...

Ha burada beni okuyan bazı insanlar var.. Dinleyip, okumuşlar ise onlarda kazanıyorlar...

Yok "Ha! Ha!" filan deyip GOY GOY yapanlarda zarar ediyor...

Ha hükümetten yetkili gelse bende akıl veririm, hükümette vatandaşta yokluk çekmez...

Ama fikir soran yok...

Sonuçta;

"Almayı isteyene gönlüm sonsuz, aklımın zekatını vermek farzdır; Almayı istemeye tak sepeti koluna git kendi yoluna"

Ne diyeyim, canlar....
    Ayni fikirdeyim. Bazi insanlar bunu bencillik olarak gorebilir ancak bencilliginde erdem oldugu durumlar vardir bazen.

6. ağzına yüreğine sağlık sn. selka

16.96 Since 27 Aralık 2023

7.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ayni fikirdeyim. Bazi insanlar bunu bencillik olarak gorebilir ancak bencilliginde erdem oldugu durumlar vardir bazen.

Sn.Alenicev haklısınız.. Bu belki bencillik gibi görünebilir.. Ama gerçek bencillik doğruyu, iyiyi, olacağı bilip paylaşmamaktır... Ben yazılarımla, videolarımla paylaşıyorum...

O sebeple gönlüm rahat, vicdanım kuş gibi hür... Yastıkta kafamı koyunca deliksiz uyuyabiliyorum...

8.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    ağzına yüreğine sağlık sn. selka
    SN.Bozkurt okuma sabrınız için ben teşekkür ederim...

Sayfa 128/380 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •