Sayfa 137/377 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon
Arama sonucu : 3010 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Yanlış anlama ama çok çok saçma bir bakış açısı..
    APPLE CİSCO NIKE den nereye gitmişsin
    Son derece de alakasız..
    Ayrica simit pogaca satan insanlarin %100 u egitimsiz kirsal kesimden gelme ozu bozulmamis insanlar. Bu tur insanlari genellemek ne kadar dogru?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Mehmetkirsoy Yazıyı Oku
    Ne yapalım öne doğru dizleri kırmadan eğilelim mi?

1918 de dünyanın en büyük savaş filosunu bu millet çanakkalede durdurdu.

Biraz utanın
    Eee 1 sene sonra istanbula demir atip 3 sene isgal altinda tuttular istanbulu. Hickimse bogazlarda durdurmadi hickimse silah sikmadi

Cimbizla cekip tarihi bilgi vermeyin

3. Elbette, herkesin bir doğrusu var... Bu doğruları karşılığında savları da var...

Kimseyi savları nedeni ile eleştirmek haddim değildir...

Bazı geleneklerimiz vardır.. Adetler, görenekler...

Mesela bebesi doğana altın, eşya, elbise alınır.. Hediye edilir.. Amaç burada bebesi olanın masrafı çoktur.. Bir anda artan masraflar karşısında aile ezilmesin diye verilen senetsiz bir borçtur aslında..

Karşılığında senin beben doğunca; emanette duran altının geri sana gelir.. Sen bu sefer bebenin masrafları için kullanırsın...

Bu tip sosyal yardımlaşma, imece usülünün adı yoktur. Kültürdür...

Amaç toplumlar içinde kendi halkını yaşatmak, kaybolmasını engellemektir..

Evlenince, nişanlanınca, askere gidince, beben çocuğun doğunca bunlar yapılır...

Yapmasan olmaz mı?

Niye olmasın ki, yapmasan da olur elbette... Bu sana kalmış...

Yani, memleket sınır ötesinde operasyonda, kan kemik sesleri içinde...

USD alsan da olur, almasan da, satsan da....

Burada kimse kimseyi suçlamıyor...

Benim ki biraz vicdani bir durum.. Ordumuz sınır ötesinde olunca, sağda solda yabancılar sizleri bitiririz, ekonominizi mahv ederiz, işinizi bitiririz, Mehöetçik sınır ötesinden evine dönecek mazotu bulamaz dedikçe, benim içimden USD alıp yükselince satarım demek içimden gelmiyor...

Almam, zarar ederim, vicdanen rahat ederim diyorum, o kadar.. Lakin, vicdanı yanlış anlayıp sizlere vicdansız dediğimi asla düşünmeyiniz. Burada bunu şimdiden düzeltiyorum.. Kendim için, kendi adıma vicdanım rahat etmez, gece yatağıma baş koyduğumda içim içimi yer, bitirir, rahatsız olurum... Uyuyamam, kalkarım gene o USD gece gece zarar edeceğimi bile bile satarım...

Elbette arkadaş, senin de haklı olduğun yerler var. Devalüasyon olabilir, enflasyon hortlayabilir, paranı servetini korumak isteyebilirsin... USD satmayı alıklık olarak görebilirsin...

Saygım sonsuz...

Ama hala bu coğrafyada senden farklı düşünebilecek insanlar olduğunu ve senin de bana; benim sana duyduğum saygıyı duymak zorunda olduğunu hatırlatmak isterim..

Saygılarımla...

Mehmetkirsoy Guest
    Ülkede çok ciddi nakit dolar var. Bu kadar dolar nakit olarak abd de orta gelirli bir ailede bulunması mümkün değil. Bankalarda alıp verenler balya balya paralar geliyor gidiyor..

Mehmetkirsoy Guest
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Eee 1 sene sonra istanbula demir atip 3 sene isgal altinda tuttular istanbulu. Hickimse bogazlarda durdurmadi hickimse silah sikmadi

Cimbizla cekip tarihi bilgi vermeyin
    Çanakkale yok diyorsun yani. Cwgc mezarlıklarını bir turla.

6. devlet düzeyinde tehditler çoktan kanıksandı zaten, ama bu karının dile getirdiği tehdit bambaşka- abd/israil/pkk aleyhine konuştuğunuz herşey cia/nsa tarafından kaydediliyor, ilk fırsatta seni tutuklarız, bankadaki paralarına, malına mülküne el koyarız,' diyo

bazıları iman etmiş- abd sistemi, avrupa sistemi şöyle iyi böyle mükemmel, kuvvetler ayrılığı- yargı bağımsızlığı- demokrsi, özgürlük falan filan.. türk ordusu rojawa'ya girdi, sanction tehditleri uçuştu, açıklandı ilk tur yaptırımlar, beğenilmedi- bizim durmuş yılmaz bile bu ne lan dedi, göstermelik dedi.. anında, iki yıldır rafa kaldırılmış halkbank dosyası o gün açıldı.. ne diyelim ? bağımsız amerikan yargısı böyle bi zamanlama uygun görmüş, suriye işleriyle hiç alakası yok, bağımsız ya !! kuvvetler ayrılığı, check&balance öyle mükemmel bş dizayn falan filan ya..
    Son düzenleme : KaraKemal; 17-10-2019 saat: 01:05.

7. Samimi olalım....

Laga, luga olmadan.. Vıdı, vıdı etmeden... Somut gerçekleri koyup, sonuçları tartışalım...

Sonra iğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıralım..

Şöyle ki;

"İstanbul'da 10,000 kişilik ermeni grup ellerinde Ermenistan bayrakları ile "Hepimiz Ermeniyiz" diyerel İstiklal Caddesinde güven içinde yürüdüler...

Tek bir olay dahi olmadı....

Peki;

Anadolu'dan 10,000 kişiyi "Hepimiz Türk'üz" diye Erivan'da ana caddede ellerinde Türk Bayrakları ile yürütsek sonuçları neler olurdu?

Suriye Ordusu, Kuzeyinde Almanlar, Fransizlar, Ruslar, ABD liler, YPG liler, HPG liler varken hiç sorun yok.. Ama Türk Ordusu kuzey Suriye'ye girince Şam dan onu ani olarak kuzeye kaydırılmış...

Ey ESED şimdiye kadar aklın nerede idi?

Kuzey Suriye'ye ABD liler , Ruslar, Almanlar, Fransızlar, İngilizler girince bi'şey yok!

Kuzey Suriye'ye Türkler girince, ekonomik yaptırımlar, silah ambargoları, kınamalar gırla...

Yapılam işler, sonuçlar bunlar...

Değerlendirmeyi siz okuyanlar yapsınlar...

Rahmetli mahir kaynak "soylenilenler degil, yapilanlarin sonucları niyetleri ortaya koyar" derdi.....
    ...
    Suriye BAAS partisi, ISID, PYD, ABD, RUS, iran, suud v.s. yaptıklarının tek bir sonucu var:

Suriye halkı demokratik haklarini elde etmesinler ve sandık ile iktidara gelemesinler.

Bir mutlu sınıf, yabancı ortaklarıyla birlikte suriyenin kanını emmeye devam etsin.

Sayfa 137/377 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •