Sayfa 138/380 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Mehmetkirsoy Guest
    Ben abd yerinde olsam. Sistem dışı tüm nakit dolarları geçersiz sayarım.

Evde balya dizenler direk felç..

Mehmetkirsoy Guest
    Evinizde odanıza astığınız amerikan ve fransız bayraklarıyla öpüp okşadığınız dolar ve eurolrınız a secde ederken.

Stoklarınız abd euro zone sistem harici geçmiyor özür..

Hahahaha lan devletler çok insansever.

Ben olsam nakiti geçersiz sayarım...

3. Türkiye İstediğini Aldı...

Türkiye son 6 aydır PYD çekilecek dedi.. ABD silah ve mühimmat desteğine devam etti..

Türkiye şakam yok dedi, operasyonu yaptı.. Önce Fıratın batısına, şimdide Fıratın Doğusundan 30 km güneye inecek dedi..

Hatta toplam 15,000 PYD li terörist vardı.. Türkiye ilk 9 günde 1,000 tanesini 1 tek sivile dahi zarar vermeden imha etti..

Basit bir matematik ile yaklaşık 4 ay da tüm PYD liler imha edilebilirdi..

ABD çark etti.. PYD geri çekil, dedi.. Olmadı.. Türk ordusu şaka yapmıyordu.. Pence acil geldi.. Yeter ki PYD daha fazla zayiyat vermesin geri çekilsin dedi..

9 gün önce operasyonun başladığı gün eğer bu teröristlerde kuş kadar akıl varsa, Türk Ordusuna direnmez geri çekilirler demiştim. Aksi, tam anlamı ile çılgınlık idi...

Türkiye ve ABD akıllı davrandı.. Aksi durumunda TR çok kararlı idi.. 5 gün tüm PYD liler geri çekilecek..

Türkiye istediğini zorlada olsa, uzlaşmada olsa ALACAĞIM dedi.. Ve aldı da... Bu sebeple bu hafta USD da yön önümüzdeki günlerde de aşağıyadır...

Bakalım...

4. USD'DA DÜŞÜŞ KAÇINILMAZ DEDİK;DEDİK; DEDİK

Ve demeye de devam ediyoruz...

VAKBN hissesi almıştım... Sıra geldi onları satmaya...

Dediğim gibi "Bu piyasalardan para kazanabilmek için endişeyi ucuza alıp; coşkuyu pahalıya satacaksın"...

USD güne 5,93 TL den süzüle süzüle yine 5,76 TL ye indi...

Ama bu sefer DTH cıların bazıları 500 milyon USD a yakın satış yaptı...

Umarım faize geçmişlerdir...

USD da dip nokta 5,51 TL dir... En ufak bir iyi haberde USD da sert inişler, en kötü ve sert haberlerde dahi nazlı nazlı bir yükseliş oluyor...

Bu da demek oluyor ki; USD 'da düşüş kaçınılmaz..

Şimdi itiraz edenler olacaktır...

Lakin, kibarlık, naiflikte bir noktaya kadar...

Çünkü aşırı hoşgörü ile enayilik arasında ince bir çizgi var... Bunu geçmek istemem..

Neden?

Çünkü 2018 Eylül de 12 TL olacak dediniz... Olmadı...

Kasım da dediniz , olmadı...

Yılbaşından sonra dediniz, olmadı....

Belediye seçimlerinden sonra dediniz, olmadı....

Yenilenen belediye seçimleri sonra hızını alamayıp 15 TL olacak diyenler vardı, olmadı...

Yaz başı olacak dediniz.. Olmadı...

TR Suriye ye kara savaşı yapınca olacak dediniz.. Olmadı...

ABD TR ye ambargo koyunca olacak dediniz... Olmadı...

TR Fıratın doğusuna girerse 12 TL olacak dediniz.. Olmadı..

Trump'ın bir tweetine bakar dediniz, en az 10 tane tweet atıldı.... Olmadı...

Olmadı, olmadı, olmadı...

Olan şey mi?

Laf dinlemez, karşı tarafa saygı duymaz ve birbirinizi gazlayan ve kendinize zarar ettiren aymaz tavrınız...

Kusuruma bakmayınız... Mütavazi olmayacağımı baştan söylemiştim. Gerçekler bunlar...

Umarım gani gani USD lardan para kazanmış, vicdanı hür, aklı hür nesiller olmuşsunuzdur...

5. Malum Başlık

Orayı okuyorum da, arasıra...

Neler yazılmıyor ki.. Uçulup Mars'a gidiliyor, oradan kaya yüzeyi olmayan Satürn'e inmişler.. Oradan Plütona geçmişler...

Fikirler, düşünceler, senaryolar, kurgular bu yukarıda yazdığımı solda sıfır birakır...

TR Suriye'ye giremezler.. Girdi...

TR Trump'ı karşısına alamazlar.. Aldı...
    TR Operasyonu yönetemezler.. Yönetti...
    TR çok şehit verir... Sadece 2 askerimiz şehit oldu... Karayollarımızda günde 10 kişi rahat ölürken....
    TR ambrgoya dayanamaz.... Dayandı.. Dayanırda..
    TR ciddi değil.... Oldukça ciddi idi...
    TR de USD ı tutamazlar... Tuttular.. 18 Ekim 2019 sabahı ve USD 5,76 TL yi gördü ve iniyor...

Allahım daha ne senaryolar yazıluyor, çiziliyor ve okunuyor....

Ne isterdim bilirmisiniz dostlar...

İsterdim ki;

Kendisini bu topraklara gönül bağı ile bağlanan, Anadoluyu yurt kabul edenlerin, kendisini azıcık Türk hissedenlerin bu işi azıcık da olsa siyaset üstü ve ekonomi üstü düşünüp USD aşkı yerine Atatürk'ün dediği gibi "Bağımsızlık ve Özgürlük" karakterini tercih edip yatağına vicdanı hür ve temiz bir şekilde gitmesi idi...

Diyeceksiniz ki; Zarar ederdim..

Et yahu.. ne olurdu ki?

Kaldı ki satmış olsan zarar değil kar da edecektin....

Ne olur benim USD ımı satmam dan.. Ya da benim USD ı almamamdan...

Haklısınız... Birşey olmamış olabilir..

Olan benim gönül ve vicdan rahatlığım...

O kadar...

6. Bu arada 5,75 i de gördük...

USD alabiliyor musunuz? Bu soruyu samimi sorun kendinize... 6,50 den 6,20 den 6,00 dan takır takır sizlere usd satarken..

Şimdi 5,75 deb USD alabilen var mı?

Yabancı alık değil, salak ta değil...

100 milyar USD olan dth lar 200 milyar USD çıkmış, yabancı bunu görmüyor...

Ve USD 12 TL olacak, ky da 100 milyar USD satacak...

Yabancı para kaybedecek, ky cının ise para kazandığı Türk Ekonomisinde ki; tek kriz olarak tarihe geçeceklerdi...

Bence tarihe geçtiniz...

Zekanız ile....

7. 10 Ay önce neler demişim? Yazık yahu.. Vallahi sizlere yazık...

8. https://imgyukle.com/i/whatsapp-imag...-100242.Eckhuo

https://imgyukle.com/i/whatsapp-imag...-134552.EckGeIWhatsApp Image 2019-10-18 at 10.02.42.jpg

Bu resmi bana yan başlıktan gelen sataşma demeyeyim- ilişme diyeyim onu için paylaştım..

Ve Vakbn larım ile 4,53 TL den vedalaştım...

Sadece 2 gün önce aldığım hisselerimden 5,500 TL net komisyonları çıktıktan sonra kazancım oldu...

Kusuruma bakmayınız, paylaşmak zorunda kaldım, çünkü inandırıcı gelmiyormuşum... Doğruları söylemiyormuşum.. Sallıyormuşum... Kandırıyormuşum...

Hayatta inanmadığım hiçbir şeyi bir başkasına söylemedim. Onu inandırmaya çalışmadım...

Hayatta eşim ve ailem dışında; hiçbir şeyin kör kütük aşığı olmadım.. İnsanları yapmadığım işlere yönlendirmeye çalışmadım...

Kendimi asla süper zeki görmem..

Başımı taşıyorum, zeka fazlalığından değil elbette... Zeka allah vergisidir.. Doğuştan gelir. Ya zekisindir, ya değilsin.. O kadar.. Çalışarak olmaz...

Ama allah vergisi işlerinin zekatını kullarına vermen gerekir ki; ben de onu yapmaya çalışıyorum...

Zekamın vergisini vermeye çalışıyorum...

Alan alıyor, almayan almıyor.. Ne yapayım...

Ama beni ti'ye almayın... Alay etmeyin... Ukalalık tasladığım yok.. Bilgiçlik tarzım değildir... Laf ebeliğini de sevmem...

Ama bu piyasaları tanırım, bilirim...

Elimdeki serçe parmağımın üzerindeki küçük kıldan, kulağımın arkasında ki tüye kadar piyasalar beni tanır..

Dedim ya;

2,000,000 TL nin üzerinde para kazandım...
    Ama 1,500,000 TL de kaybettim....

İşte nokta atış, işi bilme, hamallık etmeme tüm bu tecrübe sonucu...

Yoksa sizlerden daha zeki olduğum için değil... Herşeyi ben bilirim dediğim içinde değil...

Sizlerden daha TECRÜBELİ olduğum için....

Başımını da dik tutabiliyorum.. Cidden...

Sağlık ile...

Bu arada VAKBN ı 4,53 den sattım.. Resmini ekleyemedim...

Ama sanırım inandırıcı olmuşumdur...

Saygılarımla...

Sayfa 138/380 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •