Sayfa 241/380 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,921 - 1,928 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Sende borsa tabanini yaz bakalim.
    Kolay soru

Şu an için 86.000 gibi

Ancak burada önemle vurgulamak istediğim bir kaç nokta var

Bir : bu taban her geçen ay az da olsa (100-300 puan gibi ) yukseliyor

İki: eğer bist100 , 122 üzerinde 5-6 ay seyrederse ki benim düşünceme göre 2020 de böyle olacak , tabandaki yükselişin ivmesi artar ( aylık 500-1000 arasına çıkabilir )

Sabit bir taban yok

Ancak şu an için 86.000 civarı diyebilirim

2.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Siz ulkenin nasil bir konjekturde oldugunu gormuyorsunuz anlasilan. Gerisini konusmak laf-i guzaf.
    Hayatta herşey görecelidir

Sen Fransa nin basinin daha ne kadar belaya gireceğini görebiliyor musun ( le pen secilseydi bunların hiçbirini yasamayacaklardi aslında )

Almanya nin resesyondan yüzde 0.1 ile sekerek döndüğünü görebiliyor musun

İngiltere nin daha kendi icinde net olarak kabullenebilir bir hukumetinin dahi olmadigini ve en gelecek vadeden sloganının erken seçim oldugunu görebiliyor musun

Bunun yanında Rusya nin nasıl yıldızının parladığını görebiliyor musun

ABD den bir kaç ay önce bize gelen ticaret bakanlığına bağlı heyetin sizden sunlari bunları alsak siz uretiminizi maksimum yüzde kaç ve ne kadar zamanda arttirirsiniz diye burada toplantı yaptıklarını görebiliyor musun

Yani adamlar biz Avrupa yi optugumuzde senin en çok ihracat yaptığın pazarının da içine etmiş olacağız ancak bunun telafisi de mümkün , burada ingiltere Almanya Fransa'nın toplam nüfusundan daha fazla bir nüfusa sahip ABD var diyor bir anlamda , öyle ki senin şu andaki Avrupa'ya ihracat için yeterli olan üretim kapasiten bize yetmez bile kapasiteyi arttirman lazım diyorlar ...

Avrupa da tüm yollar önce Roma ya sonra da mokoko ya çıkıyor artık

O yüzden konjektur bizden yana olmaya devam edecek

Bu aslında biz çok zeki çok öngörülü çok çalışkan falan olduğumuzdan değil , akıntı bizim lehimize olduğundan böyle

Eğer bu fırsatı gelecekte iyi ve akıllıca değerlendirirsek ne ala aksi halde Konjektur tekrar değiştiğinde boşa çıkarız

Ama şu anki rüzgar en az 20-30 sene gider , Avrupa nin tasfiyesi öyle basit bir değişim değil

3.  Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    Hayatta herşey görecelidir

Sen Fransa nin basinin daha ne kadar belaya gireceğini görebiliyor musun ( le pen secilseydi bunların hiçbirini yasamayacaklardi aslında )

Almanya nin resesyondan yüzde 0.1 ile sekerek döndüğünü görebiliyor musun

İngiltere nin daha kendi icinde net olarak kabullenebilir bir hukumetinin dahi olmadigini ve en gelecek vadeden sloganının erken seçim oldugunu görebiliyor musun

Bunun yanında Rusya nin nasıl yıldızının parladığını görebiliyor musun

ABD den bir kaç ay önce bize gelen ticaret bakanlığına bağlı heyetin sizden sunlari bunları alsak siz uretiminizi maksimum yüzde kaç ve ne kadar zamanda arttirirsiniz diye burada toplantı yaptıklarını görebiliyor musun

Yani adamlar biz Avrupa yi optugumuzde senin en çok ihracat yaptığın pazarının da içine etmiş olacağız ancak bunun telafisi de mümkün , burada ingiltere Almanya Fransa'nın toplam nüfusundan daha fazla bir nüfusa sahip ABD var diyor bir anlamda , öyle ki senin şu andaki Avrupa'ya ihracat için yeterli olan üretim kapasiten bize yetmez bile kapasiteyi arttirman lazım diyorlar ...

Avrupa da tüm yollar önce Roma ya sonra da mokoko ya çıkıyor artık

O yüzden konjektur bizden yana olmaya devam edecek

Bu aslında biz çok zeki çok öngörülü çok çalışkan falan olduğumuzdan değil , akıntı bizim lehimize olduğundan böyle

Eğer bu fırsatı gelecekte iyi ve akıllıca değerlendirirsek ne ala aksi halde Konjektur tekrar değiştiğinde boşa çıkarız

Ama şu anki rüzgar en az 20-30 sene gider , Avrupa nin tasfiyesi öyle basit bir değişim değil
    Avrupanin tasviyesi mi ? Avrupa her zaman dunyanin gozdesidir. Abd ye ihracat hayal baska hic bir sey degil. Bizim tek pazarimiz avrupa gerisini konusmak bile boş. Neyse bakalim zaman ne gosterecek. Cok uzuerine tartismaya gerek yok.

Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Avrupanin tasviyesi mi ? Avrupa her zaman dunyanin gozdesidir. Abd ye ihracat hayal baska hic bir sey degil. Bizim tek pazarimiz avrupa gerisini konusmak bile boş. Neyse bakalim zaman ne gosterecek. Cok uzuerine tartismaya gerek yok.
    ABD kac km.?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    ABD kac km.?
    "Abd ab yi optugunde" abd bizim daha yakinimiza gelemeyecek sinir komsumuz olmayacak kilometre olarak.

6. alinip darilmayin da abiler.
    su stratecik konjektur conjonktur laflarini duyunca beni bir esneme aliyor sormayin gitsin.
    en son stratejikci su an bos hangar ariyor. tuy dikecektir herhal.
    avrupa mokoko lafi da baya buyuk laf.
    evet sorunlari var.
    ama hollanda burdan kac muhendis cekti son yillarda haberiniz var mi?
    almanya?
    dassault systemes ne is yapar?
    neyse ben esnemeye devam edeyim.

Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    alinip darilmayin da abiler.
    su stratecik konjektur conjonktur laflarini duyunca beni bir esneme aliyor sormayin gitsin.
    en son stratejikci su an bos hangar ariyor. tuy dikecektir herhal.
    avrupa mokoko lafi da baya buyuk laf.
    evet sorunlari var.
    ama hollanda burdan kac muhendis cekti son yillarda haberiniz var mi?
    almanya?
    dassault systemes ne is yapar?
    neyse ben esnemeye devam edeyim.
    Sn calibra davutoğlunun şeyi vardı stratejik derinlik ,değerli yalnızlık falan mı neydi dış politikada.O konular da beni baya esnetirdi.Ya kendi şeyimize bakmadan avrupaya amerikaya sallıyoruz ya bazen ben de acaip sıkılıyorum.İçimden ne konuşmak ne yazmak geliyor.Boş boş ekrana bakıyorum, reel hayattaysak karşımdakine sadece ceviz versem yersin diye sormaktan başka bir icraat gelmiyor.Ya bu avrupa birliği, amerika denen yerler dünyanın ağababalarının biri en eski köyü biri de baya uzun süre ikamet ettiği bir projesi.Şimdilerde uzakdoğuya meylettilerse de onlarca yıllık kurumlar şirketler paralar projeler hala buralarda ikamet etmekteler , biz nerelerdeyiz boyumuz posumuz ne bu memleketler nerde kuvvetleri akılları hangi seviyede ))))))).Neyse ceviz versem yermisiniz.))))))))

Misal sn viperin yazdığı gibi elin amerikalısı ta amerikadan gelmiş bize senle alış veriş yapalım ama senin kapasiteni artırman lazım boyun posun bana uymaz demiş.Biz ne anlamışız bundan, kanal istanbulun tüm planları hazır iş az bişi parayla kazmayı vurmaya kaldı,hemen kanalı açmamız lazım.Yahu çinli malını çinden getirmek için tren yolu döşüyor acaba bizimkiler haritaya yanlış mı baktılar karadenizin üst kısmında rusya var o kanaldan amerika gemisi falan geçemez,)))))))).Neyse insan bizim memlekette seyrettikçe olan bitenleri ne yapacaksın survıvor başlasa da seyretsem diye sabırsızlanmıyor değil.

Sayfa 241/380 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •