Sayfa 101/124 İlkİlk ... 519199100101102103111 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 801 - 808 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    9 liraya satılan kervandi sayın kardeşim. Böyle radikal açıklamalar için çok sığ bir hata değil mi sizce bu durum

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --patronların sattığı (şirkete girmeyen) halka arzlara kurumsal yerli ve yabancı büyük ilgisi olmaz...KY nın ilgisi de öncekiler yüzde 100 gitti bu da gider diye alanlardır...onlara da fazla vermezler...ki hırslansınlar tahtadadan daha yüksekten verelim diye...

şimdi ben başvursam 100 bin TL lik bana 2 bin tl lik hisse verilirse, ben ve benim gibiler vay be teklifimin yüzde 2 si geldi, çok yoğun talep var...geri kalanını tahtadan alayım diye düşünebilir...

bu tür halka arzlar, çok çok uzun olmayan bir süreçte halk arz fiyatının altına düşerler büyük çoğunlukla, ben bugüne kadar düşmeyen görmedim...

neden düşer, özel kişilere-tahta yapıcılara el altından çok ucuza verdikleri için olabilir...diye düşünmekteyim...siz herkesin maliyeti 9 un üzerinde diye düşünürsünüz...ama onlarınki 7-8 hatta daha düşük de olabilir...
    Bu ne hırs ft-2 2004 de halka arzların kaç TL den halka arz edildiğini bugün hatırlamışsınız ama daha 15 gün önce halka arz edilen hissenin 9 TL den değilde 17 TL den yapıldığını hatırlayamamışsınız. Hatırlayamadıysanız cafer76 uyarmış ama yine aynı hırs 9 TL lik halka arz yakın zamanda KERVAN gıdada oldu yanlış yere yazıyorsunuz. Haa Arzum 9 TL ye düşecek diyorsanız o da sizin görüşünüz istediğinizi düşünebilirsiniz.

YTD

Alıntı Originally Posted by SOrRrOS Yazıyı Oku
    Bu ne hırs ft-2 2004 de halka arzların kaç TL den halka arz edildiğini bugün hatırlamışsınız ama daha 15 gün önce halka arz edilen hissenin 9 TL den değilde 17 TL den yapıldığını hatırlayamamışsınız. Hatırlayamadıysanız cafer76 uyarmış ama yine aynı hırs 9 TL lik halka arz yakın zamanda KERVAN gıdada oldu yanlış yere yazıyorsunuz. Haa Arzum 9 TL ye düşecek diyorsanız o da sizin görüşünüz istediğinizi düşünebilirsiniz.

YTD
    ben kervan gıdayı bahsetmedim...verdiğim rakam örnek...

9 u 90 da diyebilirdim...80 de 70 diye devam edebilirdim....yani genel bir ifade...

arzum un şu an 22.46 fiyatta olduğunu tabii ki biliyoruz.....halka arz fiyatını da...

3. Doğru fiyat ?...şu anda yok. Peki temel neden nedir? Marka değeri mi? Sorunun cevabını arıyorum.

Alıntı Originally Posted by Harunnn Yazıyı Oku
    Doğru fiyat ?...şu anda yok. Peki temel neden nedir? Marka değeri mi? Sorunun cevabını arıyorum.
    firma kaçtan halka arz etti sen ona bak....şu ortamda bir çok hisse doğru fiyatta değil....balon şişmiş uçuyor nerede patlayacak kimin elinde olacak...
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

5. Şirketin açıkladığı son bilançoyu incelediğimde uzun vade borcu yok, yabancı para pozisyonu artıda ve burdan 7 8milyon faaliyet dışı kambiyo karı yarattığı görülüyor.. Yurtdışı satışları toplam satışların yüzde 7 si kadar.. İskontolu değil ama 12 aylık karı görmek lazım 55 60 milyon net karla 700 milyon piyasa değeri çok daha pahalı olmaz.. Nötr olmakla beraber inşallah düzenli temettü dağıtan yatırımcı dostu firma olur

6. fiyat yüksek neye kime göre yüksek borsanın şu an alayı yüksek y.t.d ama fiyat oturmadan alım yapmak mantıklı değil y.t.d

7. Bugün ben alım tarafında bir miktar alışla girdim aldık ucuz gördükçe almaya devam ederim Beklenti yok ama cazibesi var oda Kontrolmatik gibi teknoloji şirketi olması Cazibesini artırıyor bence Çin ile ortak iş de olması da ucuza mal ederek kar etmesi demek ABD de fabrikası yok İphone nun ama Çin de fason üretime devam ediyor şirket ve en çok kazanan şirketlerden ABD de rekorlar kırıyor borsada fiyatı yükseliyor her gün o hissenin

8. Bu ky bu kafayla kaybetmeye mahkum. Kontrolmatık gıbı teknoloji şirketıymış:kahkah:.. Evet doğru tencere tavada da bır teknoloji var nede olsa. Kontrolmatık dediğin şirket bır gunde 100 milyonluk iş bağlantısı yapabiliyor. Arzum da yapar belkı o muazzam teknolojisi ıle:kahkah::kahkah:.
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

Sayfa 101/124 İlkİlk ... 519199100101102103111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •