Sayfa 109/124 İlkİlk ... 95999107108109110111119 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 865 - 872 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

1. aniden bir anda yarım saatte içinde tavana gitti.... ve tavanda1.250 milyon lot el değişimi yaşandı ve ardından komple geriyen verdiler.... tavanda ki o kadar lotun devri ile geriyen geri gelip günü % 4 civarında kapatıyorsa burada birileri yüklü miktarda mal çıkıyor demektir.....ve asıl önemli olan ise tavandan onca lotu alan şayet ky değil ise bunda daha gidecek epey bir yolu da var demektir !

henüz hisse yeni ve teknik daha oturmadı....onun için şu an teknik anlamda birşey söylemek imkânsızdır....yakın tarihte bilançosu açıklanacak ve ilk bilanço ile birlikte ve öncesinde bir hareket zaten olması beklenir..... Arzum'un mukayesesi iheva dır ve onun mevcut piyasa değeri ile elde ettiği yıllık kâra bakarsak f/k olarak bu hisse oldukça ucuz görünüyor gibi.....p/d olarak bakarsak bu sefer tam tersi iheva daha ucuz....ama mevcut konjektürde bir çok hisse sadece kâr'a odaklı yol alıyorlar....ve şu ortamda 14....15....16.....hatta 20 f/k lar bu sektörde oldukça normal bir değerler olarak karşılanıyor... çünkü temettü verimliliği olan bir hisse dir....bu bağlamda Arzum'a 1 milyar tl üstü bir piyasa değeride gayet olanak dahilinde...bu da hisse fiyatını kısa vade olarak 35 tl leri hedef yapar.....

artı bu hissede ileriye yönelik orta vadede minumum % 1000 lik bir sermaye artışı da potada...ister bedelli olsun ister bedelsiz bir şekilde bu denli sermaye artışı gündeme geldiğinde hisse fiyatıda kendi fiyatını 2...ye hatta 3 katlama olanağını sunacaktır.

YTD

2.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    Bugun ne oldu arzdumda anlamadım. Tavana gidiyor diye 23,70 den aldım. Sonuç olarak tavana gitti. ama geri döndü.

Şimdi düşünüyorum acaba ele vermece mi oldu:)
    galiba ele vermece oldu.... kısa vadeye endex'in bir düzeltmeye gideceğini öngören pala alttan topladıklarını devretmek için böyle bir oyun çevirdi....aynı süreci bugün yine tekrarlayıp elinde kalan diğer malı da birilerin sırtına yığdı...aynı işlemi 2 gün arayla tekrarlayınca ben işgillenip satıp çıktım.....!

3.  Alıntı Originally Posted by Nobody Yazıyı Oku
    galiba ele vermece oldu.... kısa vadeye endex'in bir düzeltmeye gideceğini öngören pala alttan topladıklarını devretmek için böyle bir oyun çevirdi....aynı süreci bugün yine tekrarlayıp elinde kalan diğer malı da birilerin sırtına yığdı...aynı işlemi 2 gün arayla tekrarlayınca ben işgillenip satıp çıktım.....!
    Gün sonu anlamıştım ele verdiklerini:)

Neyse sorun değil. Elleri mahkum bu hisseyi götürecekler. Herkesin maliyeti yüksek. 22 lerde fazla kalamayacak. Ağırlıklı mal değişimi halka arz tavanı bozduğunda 24-25 li fiyatlardan oldu.

4. Borsa düşerken freni boşalmış kamyon gibi düşen Arzum . Borsanın yüzde 2 artıya gittiği durumda gözü toprağa bakıyor. Utanmasa ekside kapatacak . Adamlar 500 lotla 30 kademe düşürüyor . Hisse yeni olduğu için hisseye güven lazım . İki üç kademe ile aldat yapanlar hisse de dolu buda hisseye güven getirmez

aylık takas

8.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    Gün sonu anlamıştım ele verdiklerini:)

Neyse sorun değil. Elleri mahkum bu hisseyi götürecekler. Herkesin maliyeti yüksek. 22 lerde fazla kalamayacak. Ağırlıklı mal değişimi halka arz tavanı bozduğunda 24-25 li fiyatlardan oldu.
    Biraz erken hareket etti. Geri gelir mi tekrar bilmem. Halka arzlardan sonraki hisselerin hepsi uçtu gitti. Hedefin daha da yukarıları olduğunu düşünüyorum.
    Ytd. değildir.

Sayfa 109/124 İlkİlk ... 95999107108109110111119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •