Sayfa 12/124 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 89 - 96 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,708
     Alıntı Originally Posted by seaeagle Yazıyı Oku
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...60#post4860960
    yazdığım yazı ince bir kaç nokta var diye belirtmişim o zamandan beliydi taslak izahnamede ortak satışı olacağı!
    natural gaz başlığına yazmışsınız sanırım. ama önemli değil... nihayetinde burada halka arz izahnamesini okuyan her yatırımcının bu halka arza girerken çok dikkat etmesi ve 2 kere düşünmesi gerektiğidir..

2. Sn İnternational ve cennetyolu,

Sizin şahsınızda veya herhangi birinin şahsında bir ithamda bulunmadım. Nasıl internette yazan her şeye inanmıyorsak, ben de bu konuya talep girmeyeceğini söyleyen arkadaşlardan bazılarının talep günü geldiğinde talepte bulunma ihtimalinden söz ettim. İster dile getirirsiniz, ister getirmezsiniz ama bu ihtimal -bizim dile getirip getirmememizden bağımsız- var. Tepkinizi anlıyorum, yanlış anlaşıldıysam da kusura bakmayın fakat tekrardan, herhangi birinin şahsında değil.

İlk mesaj konusuna gelirsek, elbette ilk mesajın buraya atılmış olmasının arkasında bir maksat olduğunu düşünebilirsiniz. İnternet zaten bu özgür düşünce ortamıyla güzel. Fakat Alman filozof Hegel'in, varoluşçulara "Herkes bir yerde olmak zorunda" dediği gibi, "Herkes ilk mesajını bir konuya atmak zorunda" diyebilirim sadece.

Sn kerrake,

Teşekkür ederim fakat sadece internette kısa bir araştırma yaptım.

3.  Alıntı Originally Posted by bogazici Yazıyı Oku
    Sn İnternational ve cennetyolu,

Sizin şahsınızda veya herhangi birinin şahsında bir ithamda bulunmadım. Nasıl internette yazan her şeye inanmıyorsak, ben de bu konuya talep girmeyeceğini söyleyen arkadaşlardan bazılarının talep günü geldiğinde talepte bulunma ihtimalinden söz ettim. İster dile getirirsiniz, ister getirmezsiniz ama bu ihtimal -bizim dile getirip getirmememizden bağımsız- var. Tepkinizi anlıyorum, yanlış anlaşıldıysam da kusura bakmayın fakat tekrardan, herhangi birinin şahsında değil.

İlk mesaj konusuna gelirsek, elbette ilk mesajın buraya atılmış olmasının arkasında bir maksat olduğunu düşünebilirsiniz. İnternet zaten bu özgür düşünce ortamıyla güzel. Fakat Alman filozof Hegel'in, varoluşçulara "Herkes bir yerde olmak zorunda" dediği gibi, "Herkes ilk mesajını bir konuya atmak zorunda" diyebilirim sadece.

Sn kerrake,

Teşekkür ederim fakat sadece internette kısa bir araştırma yaptım.
    Bak şimdi! İyice kuşkulandım sayın bogaziçi.
    Türkçeyi bu forumda hatasız kull***** ilk kez görüyorum. Ara sözler dâhil bu denli sağlam bir dil, halkla ilişkiler deneyiminiz olduğunu düşündürtüyor doğrusu.
    Tabii ki her şeyin bir ilki olmak zorunda. Ama ben tesadüf diye bir şeyin olmadığına inanırım çoğu zaman.
    Hegel'i bırakıp Namık Kemal'e gelirsek barikaihakikat, müsademeiefkârdan doğar. Yani, hakikat şimşeği, fikirlerin çarpışmasından doğar.
    Hakikati arıyoruz kısacası.
    Saygılar...

4. Bu yabanci çıkışına neden bu kadar takildiniz anlamadim doğrusu. Adam zamanında gelmiş yatirim yapmış, simdi de karini alip çıkıyor, gayet normal bir durum. Ticaret böyle, biri akacak biri satacak
    Bir önceki arzda da yabancıya satılıyor diye eleştiriler vardi,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,708
     Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Bu yabanci çıkışına neden bu kadar takildiniz anlamadim doğrusu. Adam zamanında gelmiş yatirim yapmış, simdi de karini alip çıkıyor, gayet normal bir durum. Ticaret böyle, biri akacak biri satacak
    Bir önceki arzda da yabancıya satılıyor diye eleştiriler vardi,
    İkisi farklı kavramlar. Diğerinde yabancı kurumsala satış olsa bile o satışların parası şirket kasasına girdi. Hatta kervan gıda açıklama bile yaptı paranın bir kısmını döviz alarak tutuyoruz diye.. Arzuma gelirsek; hani nerede paralar! Yatıracagın paralar nereye gidecek?

6.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    İkisi farklı kavramlar. Diğerinde yabancı kurumsala satış olsa bile o satışların parası şirket kasasına girdi. Hatta kervan gıda açıklama bile yaptı paranın bir kısmını döviz alarak tutuyoruz diye.. Arzuma gelirsek; hani nerede paralar! Yatıracagın paralar nereye gidecek?
    Açıklamanın tamamında alınan o yabancı para ile yurt dışına yatırım yapacağız fabrika alacağız dediler sizin düşüncenize göre onlarda parayı yurdışına çıkartacak.Fonun satışı neden bu kadar değişik yönlere çekiliyor.Fon yazılanlara göre 2013 de gelmiş dövüzünü TL ye çevirmiş yatırım yapmış şimdide malını satmış belki dövize çevirecek yurt dışına çıkarıp aynen bizimkiler gibi fabrika alacak veya yurdışına çıkartmadan farklı alanlarda değerlendirecek. Halka arz konusunda bir hukuksuzluk varsa SPK arza engel olur, yok ise kimse hukuk dışına çıkıp kimsenin malını satmasına engel olamaz. Belki de fon 2013 de verdiği döviz ile şimdiki arzdan alacağı TL yi Dolar a çevirece zarar da da olabilir.
    YTD

Alıntı Originally Posted by SOrRrOS Yazıyı Oku
    Açıklamanın tamamında alınan o yabancı para ile yurt dışına yatırım yapacağız fabrika alacağız dediler sizin düşüncenize göre onlarda parayı yurdışına çıkartacak.Fonun satışı neden bu kadar değişik yönlere çekiliyor.Fon yazılanlara göre 2013 de gelmiş dövüzünü TL ye çevirmiş yatırım yapmış şimdide malını satmış belki dövize çevirecek yurt dışına çıkarıp aynen bizimkiler gibi fabrika alacak veya yurdışına çıkartmadan farklı alanlarda değerlendirecek. Halka arz konusunda bir hukuksuzluk varsa SPK arza engel olur, yok ise kimse hukuk dışına çıkıp kimsenin malını satmasına engel olamaz. Belki de fon 2013 de verdiği döviz ile şimdiki arzdan alacağı TL yi Dolar a çevirece zarar da da olabilir.
    YTD
    Çok bariz fark var.
    Görmemek (görmek istememek) enteresan.
    Kervan Gıda'da halka arzdan gelen gelir şirkete geldi.
    Arzum'da ise şirket dışına gidiyor. Şirketin kasasına giren bir şey yok.
    Yani biri büyüme odaklı bir hareket diğeri sadece bir ortağın satıp çıkması.

8.  Alıntı Originally Posted by kazanture Yazıyı Oku
    Çok bariz fark var.
    Görmemek (görmek istememek) enteresan.
    Kervan Gıda'da halka arzdan gelen gelir şirkete geldi.
    Arzum'da ise şirket dışına gidiyor. Şirketin kasasına giren bir şey yok.
    Yani biri büyüme odaklı bir hareket diğeri sadece bir ortağın satıp çıkması.
    Biz herşeye aynı pencereden bakıp gördüğümüzü söylüyoruz.Siz biraz duygusal davranıyorsunuz paranın olduğu yerde duygusallık insanı yanıltır diye düşünüyorum.Artık eski Türkiye yok kendi içimizde kalıp alavera yapamayız bazen para girecek bazen çıkacak.
    YTD

Sayfa 12/124 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •