Sayfa 27/124 İlkİlk ... 1725262728293777 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 209 - 216 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

Alıntı Originally Posted by cookie Yazıyı Oku
    İş bankasından talep gönderebilen var mı? halka arz edilen bir hisse bulunmamaktadır uyarısı alıyorum.
    İşbankası katılmadı

2.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bu talebin yarisi bile yoktu onlara yalniz hatta dortte biri

ayrica halka arz sisteminde epey degisiklik oldu ! bu degisim cok etkili oldu

ve ayrica piyasa 2018 piyasasi degil

bu arzdan %5-6 oraninda hisse gelirse muazzam olur. (bireysel talebin min. 130-150 milyon lot arasi olabilecegini tahmin ediyorum bakalim tahminim tutacakmi?)

yatırım tavsiyesi degildir
    Sn Hayek
    asels in 140milyon payına 160milyon.
    enjsa nın yuvarlak hesap 230 milyon payına, 1,1 milyar lot talep yaklaşık 4,8 katı
    tlman nın 97 milyon Tl payına karşılık 600 milyon Tl yani 6 kat talep gelmişti.

ama benim değinmek istediğim konu Sn teamsah ın söylediğine istinaden '' ayrıca diğer halka arzlara olacak talebi etkileyebilir fakat talebi bitirmez, ''buna izin verirlermi sizce'' diye sormuşunuz buna izin vermeye yetkili bir kişi(ler) veya bir kurum mu varki, izin vermesinler.''

Herkese bol kazançlar.

3. Bu arada ben katılmayı düşünmüyordum fakat yarın sembolik bir rakamla talep edeceğim sanırım. Daha önce ki arzlarda bazı arkadaşlar talep toplamanın 2. günü mesai bitimine doğru toplam talebi öğreniyorlardı, acaba aracı kurumdan bu bilgiyi verirlemi sizce?

4.  Alıntı Originally Posted by meegi Yazıyı Oku
    ziraat yatırım direk tek fiyat üzerinden 17 TL den talep alıyor.
    Kervan'da da öyleydi. Talebin 15,50-17.00 aralığında olmasının ne anlamı kalıyor ki. Alternatif bir seçenek yok. Enteresan. Yani başvuracaksan 17.00'den başvurmak zorundasın, diyor.

5.  Alıntı Originally Posted by burzumvarg Yazıyı Oku
    Acaba dusurmese miydim bilemedim yahu :(((
    Ek talep yapabilirsin.

6.  Alıntı Originally Posted by citak Yazıyı Oku
    Ziraat yatırımda saat 11de sıra no 24bin kişiydi..
    Talep eden sayısı Kervan'la mukayese için yanıltıcı olabilir. Kervan'da genelde bütün aracı kurumlar hisse senetlerini teminat kabul ediyordu. Mesela 300.000 liralık THYAO senedin varsa teminat gösterip talepte bulunabiliyordun. Şimdi çoğu kurumda sadece nakit, fon gibi varlıklar teminat kabul ediliyor. Özetle: Katılımcı sayısı fazla, talep elen lot miktarı az olma olasılığı var.

7. Topiğe bir gönderim oldu daha önce. Şimdi baştan birkaç sayfa okudum. Hayırlı bir iş olmadığını birçok kişi belirtmiş. Aynı fikirdeyim.

SPK'nın buna müsade etmesi çok enteresan. Tayyip E. döviz almayın-bozdurun diye yırtınsın dursun! Yabancı ortak elindekini yine yabancıya satmıyor da, vatandaşa vermek istiyır (!) Aldığı TL yi dövize çevirip memleketten çıkacak. Çok, çok hayret bir durum.

Süslenmiş 2020/9 aylıkla şişirmişler fiyatı. Çok bariz. Yani niye çıkıyor ortak, niye tek elden satmıyor gücünü? Borsaya geçen paylarda bu güç olmayacak. En büyük handikap bu ama iskontoda hiç bahsi geçmemiş !!! Kervanla karşılaştıranlar yanılgı yaşayabillirler. Çünkü orda henüz mal ky ye geçmemiş (başka kelime aslında da...) Üstelik kaynak şirketin geleceğinde kullanılacak.

8.  Alıntı Originally Posted by doruca Yazıyı Oku
    Topiğe bir gönderim oldu daha önce. Şimdi baştan birkaç sayfa okudum. Hayırlı bir iş olmadığını birçok kişi belirtmiş. Aynı fikirdeyim.

SPK'nın buna müsade etmesi çok enteresan. Tayyip E. döviz almayın-bozdurun diye yırtınsın dursun! Yabancı ortak elindekini yine yabancıya satmıyor da, vatandaşa vermek istiyır (!) Aldığı TL yi dövize çevirip memleketten çıkacak. Çok, çok hayret bir durum.

Süslenmiş 2020/9 aylıkla şişirmişler fiyatı. Çok bariz. Yani niye çıkıyor ortak, niye tek elden satmıyor gücünü? Borsaya geçen paylarda bu güç olmayacak. En büyük handikap bu ama iskontoda hiç bahsi geçmemiş !!! Kervanla karşılaştıranlar yanılgı yaşayabillirler. Çünkü orda henüz mal ky ye geçmemiş (başka kelime aslında da...) Üstelik kaynak şirketin geleceğinde kullanılacak.
    Nedir çok çok hayret olan durum. Türkiye'ye yatırım yapan yabancılara istedikleri zaman çıkma şansı vermilmesin mi? hangi çağda nasıl bir ülkede yaşamak istiyorsunuz? bende böyle yorumlar görünce çok hayret ediyorum

Sayfa 27/124 İlkİlk ... 1725262728293777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •