Sayfa 22/124 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 169 - 176 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Halk yatırım BIST 30 hissesinden teminatı kabul ediyor mu bilgisi olan var mı
    Kabul etmiyor.

2. Ben halka arza katılıyorum çünkü;

Firma köklü bir firma, iyi yönetiliyor, sürekli büyüyor, imkb'nin önü açık ve trend yukarı, halka arz fiyatının altına gelse dahi panik yok ciddi rakamlara ulaşacağını düşünüyorum. Tekkeyi bekleyen çorbayı içer...Yatırım tavsiyesi değildir, şahsi görüşümdür.

3. birden fazla aracı kurumlardan talep alınıyor mu yoksa tek bir kurumdan mı talep ediliyor.
    başka bankalarda olan fon gibi teminat olarak gösterilecek şeyler açısından soruyorum

4.  Alıntı Originally Posted by Selchuk Yazıyı Oku
    Benim anlamadığım adamlar niye açıkça yazıyorlar, halka arzdan gelen para şirkete girmeyecek ortaklardan biri alacak diye? Bu para en uygun şekilde değerlendirilecektir falan niye demiyorlar? Ya da başka ülkelere açılacaz da diyebilirler, arzdan sonra 3-5 tane ülkeye biraz mal gönderse falan filan...Sanki bu arza sakın katılmayın haaa dikkat mı demek istiyorlar.
    Bu arzda istenen yani ky'nin talep ettiği miktarların %50'sinden fazlasını, hatta belki %100'nü vereceklerini düşünüyorum. Ky'de benim gibi düşünüp aklınca işini garantiye alıp ilk günden tüm hisselere çakmaya başlarsa seyredin o zaman kıyımı. Tabi benimki sadece bir beyin fırtınası...4-5 tavan da yapabilir. Herkesin fikri kendine
    Nasil yani? Adam goz göre göre yatirimciyi kandırsın mi istiyorsunuz? Spk onayi neden var o halde, kullanacagi yeri yazmasa onay verir miydi arza.

5.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    birden fazla aracı kurumlardan talep alınıyor mu yoksa tek bir kurumdan mı talep ediliyor.
    başka bankalarda olan fon gibi teminat olarak gösterilecek şeyler açısından soruyorum
    Birden fazla aracı kurumdan talep bile etseniz t.c kimlik e göre 1 tanesi kabul ediliyor ,Zaten oransal olduğu için tek kurumdan talep yaparsanızda talep miktarına göre hisse gelecek

birden fazla talep herkese eşit miktarda lot verilmesinde faydalı olur ama artık aynı tc kimlikle birden fazla talep yok

6.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    birden fazla aracı kurumlardan talep alınıyor mu yoksa tek bir kurumdan mı talep ediliyor.
    Birden fazla kurumdan vermenizin bir önemi yok sonuçta oransal verilecek. Birden çok hesaptan verirseniz yazmış olduğunuz en yüksek tutardan verilir diye tahmin ediyorum. Kervan şartnamesi öyleydi. Bunu okumadım.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
    Bu halka arzda bende tribünde olacağım.:hi:Bu halka arzda toplanan paraların şirkete faydası olmayacak.:rtfm: Şirkete kaynak girişi sağlamayan bir halka arzın kısa vadeli hareketler dışında başarılı olma şansını düşük görüyorum. Eğer olur da tavan görülürse tavan çözüldüğünde kademelerde derin boşluk olacağını ve dibe doğru gidebileceğini düşünüyorum. Satış fırsatı bile vermeyebilir. Çünkü burada kurumsal desteği de özellikle çok düşük tutulmuş. Eskiden sanel mühendislik in halka arzına katılmıştım zamanında. ilk çıktığı gün arz fiyatının bile altında açılıp arz fiyatının üzerini günlerce görememişti. Hepimiz bu nasıl olur diyorduk ama iskontolu el altından satışlar vs olduğunu duymuştuk..Kısaca her arz iyi olacak diye kimse kendini şartlandırmasın.
    Ancak başvuranlar için tabi ki hayırlı kazançlar dilerim. Umarım istedikleri gibi olur.

8. Teşekkürler sayın Hayek,

Tam da bu yüzden halka arza katılmayı düşünüyorum.

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 22/124 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •