Sayfa 9/124 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 65 - 72 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

1. Şirketin ana ortağının, yabancı ortağına hisselerini 10 liradan alırım, dediğini düşünelim. Yabancı ortak da sana 10 liradan niye vereyim halka arz eder, 17 liradan satarım demiştir. Ana ortak da sen arz et, ben de hisseyi baskılar, piyasadan 10 liradan toplarım diye düşünmüş olabilir.
    Tabii ki yazdıklarımın hepsi kendi iç konuşmalarımdır, bir bilgi ve belgeye dayalı değildir.
    Soru işaretleri fazla bu arzda.

2.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Yahu SPK da bu işten anlayan hiç mi kimse yok!!

Nasıl ve neye dayanarak onay veriyorsunuz?

Beklenen fayda nedir bu işten? ky lere satılan hisselerin parasını ne yapacaksınız diye hiç mi soran olmadı içinizde Eyy SPK !!

Adam resmen şirkete koyduğum parayı ortaklardan alamayacağım ama TC vatandaşlarından üstelik nakit olarak alıp çıkacağım demiş.Bizimkiler de hay hay demişler sizi mi kıracağız..

Bugüne kadar birçok halka arzı destekledim,katıldım, teşvik ettim ama bunda vatana millete faydalı bir durum göremiyorum..

Çok yazık gerçekten.
    :(

Bizim yerliler umarım bundan önceki halka arzlarda olduğu gibi bu arza balıklama atlamazlar ve biraz dikkatlice düşünürler. Şirkete ve yatırımlara giden hiçbir para yok ortada..Paralar yurtdışındaki ortağın kasasına gidecek ve pılını pırtısını toplayıp parasını da cebine koyup güle güle edeceğiz adamları :vk:
    SPK nın denetlenmesi şart ülke dolar bulmak için kırk takla atıyor ülkenin SPK sı ülkeden dolar çıksın diye ortamı hazırlıyor yuh artık.

3. Bu arz elde patlayabilir, iskonto yok, avantajı yok. Son dönemdeki tavan tavan giden hisselerin (kontr hariç) hepsine katıldım. Buna katılmayacağım.

Yukarıda okuduklarımı doğru kabul edersem yabancı ortak eline TL geçer geçmez parasını Dolara çeviririse bu döviz arzı sıkıntısı döneminde dövizi bile sıçratabilir.

YTD

4. 17 tl çok pahalı diyelim. arzum niye kendi hisselerini de satmıyor o zaman. yabancı ortağa derki %30 satabilirsin %2o de ben satacağım.

30-35 milyon dolar almak mi dövizi sicratacak?
     Alıntı Originally Posted by İnternational Yazıyı Oku
    Bu arz elde patlayabilir, iskonto yok, avantajı yok. Son dönemdeki tavan tavan giden hisselerin (kontr hariç) hepsine katıldım. Buna katılmayacağım.

Yukarıda okuduklarımı doğru kabul edersem yabancı ortak eline TL geçer geçmez parasını Dolara çeviririse bu döviz arzı sıkıntısı döneminde dövizi bile sıçratabilir.

YTD
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ogzgn Yazıyı Oku
    17 tl çok pahalı diyelim. arzum niye kendi hisselerini de satmıyor o zaman. yabancı ortağa derki %30 satabilirsin %2o de ben satacağım.
    Tam tersini düşünelim: 17 lira ucuzsa niçin Arzum bu hisseleri ortağından satın almıyor da arza gidiliyor?

7. Borsa, özellikle BİST, maalesef mantıkla ilerlemiyor. Her şey olası. Biz burada mantık yürütmeye çalışıyoruz ama olaylar mantıksız seyrediyor. Kervan Gıda 15,91 lira ediyor ve tavanı bozmuyorsa neden mal sahibi bir hafta önce malını 9 liradan verdi? Herkes düşüncesini yazacak tabii. Karar veren ve uygulayan, eyleminden sorumludur. Kazanmak da kaybetmek de borsanın bir gerçeği.

8. okuduğum sorduğum kişiler halka arz da katılıp katılmamakta kararsız ,Arzum da talep edilen hisse oranının dönüşü diğer kontrolmatik ve kervan gıdadan yüksek olabilir.
    bu sene artık hep arzlar oransal oluyor ,halka ilk arzda bence herkese eşit sayıda olsa çok iyi olur,hiç değilse çok fazla nakit bağlamayız hep cuma gününe getirip parayı p.tesi bile blokede tutuyor bazı kurumlar.Hepsi Esenboğa enerji gibi eşit yapsa millet 3-5 binle talep yapabilir spk bu konuda küçük yatırımcının da hisse alabilmesi için şirketlere tavsiyede bulunması lazım

Sayfa 9/124 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •