Sayfa 7/124 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 49 - 56 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

1. Bugüne kadar son dönemlerde halka arzlar gayet güzeldi fakat bunda durum farklı şirketin kasasına para girmeyecek şirket ortağı satıyor bir nevi küçük yatirimciyi dudukleyecekler gibi fiyat pahalı belki bundan alanlara hüsrana uğrarlarsa bir daha yatırımcı bulamazlar ....borsada daha ucuz şirketler varken bence soru işareti....ytd

2.  Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    Bu fiyatla arz edilirse kaç milyon tl piyasa değeri olmuş oluyor şirketin, söyleyebilecek var mı? Şimdiden teşekürler. 17 tl den olur muhtemelen arz.

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burada hesaplanmış: 17 TL üzerinden piyasa değeri 548 milyon TL, şirket değeri 609 milyon TL (548 + 61 net borç).

https://twitter.com/FinnovaAdv/statu...92993315364864

3. Yapı Kredinin fiyat tespit raporunun en son bölümünde de mevcut. (547.570.000 TL)

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/892907

Yeri gelmişken, Yapı Kredinin fiyat tespit raporuna göre, halka arz fiyatı 17 TL üzerinden %9.9 iskontoluymuş (?????).

Aynı raporda, 2020 yılı tahmini sektör ortalama FD/FAVÖK oranı 9.1 olarak gösterilmiş. (Arçelik 6, Vestel 6.7).

Yukarıdaki hesaplamada Arzum'un FD/FAVÖK oranı 7.5 olarak belirlenmiş.

4. Kervan gıda da pahalı idi.
    9 TL dehil de 8.80 8.60 8.40 tan bile talep girenler oldu.
    Sonuç ?
    İlk gün açılış tavan 9.90
    bekleyen 65 milyon lot.

Son kapanış fiyatı 15.91
    Bekleyen 15 milyon lot.

5. Bu forumu okuyanların çok büyük bir bölümü, zaten bu halka arza da katılacak.

Ancak Arzum'un halka arzı, birçok yönden diğerlerinden farklı ve tahminimce sürprizlere açık.

O nedenle mesele şu: Ne kadar talep girilecek ve gelen lotlar ne kadar tutulacak?

Alıntı Originally Posted by angaralı umut Yazıyı Oku
    Burada hesaplanmış: 17 TL üzerinden piyasa değeri 548 milyon TL, şirket değeri 609 milyon TL (548 + 61 net borç).

https://twitter.com/FinnovaAdv/statu...92993315364864
    70 milyon dolar gibi bir piyasa değeri. Çokta pahalı değil bence her evde iyi kötü bir arzum ürünü vardır. Arçelikle, Vestelle karşılaştıran olmuş. Arçeliğin piyasa değeri: 2.66 Milyar dolar. Bir hafta önce arz edilen Kervan gıdanın 380 milyon dolar olmuş piyasa değeri. Arzumun iyi kötü bir marka değeri var, Kervan gıdayı veya ürünlerini bilen var mı?

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben spk olsaydım onaylamazdım bu halka arzı.
    Yabancı fon ülkeden parasını çekmek istiyor, halka arzla malını satıyor parayı alıp gidiyor.
    Yani şirket parayı büyümekte, borç ödemekte hiç bir şeyde kullanmayacak.
    Ben spk olsam ortaklardan nasıl aldıysan zamanında onlara geri sat derdim.

Yakın zamanlardaki halka arz tavanlarının psikolojik etkisi olmasa hiç başarılı bir halka arz olmayacak derdim ama bilemiyor tabi insan.

Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by maruf2001 Yazıyı Oku
    Arzuma 17 tl fiyat biçenler arçelik e ne kadar fiyat biçerler borsada acaba....ytd
    :-) fiyat tespit raporunda vafök çarpanı kısmında söylüyör. Arçelik'in vafök çarpanı 6 civarındayken arzumu değerlerken 9.1 ve 9.9 kullanılıyor. Bkz fiyat tespit raporu sayfa 36-37.

Acaba nasıl yorumlamak lazım Arzum pahalı mı diye yoksa Arçelik çok ucuz mu diye?

yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 7/124 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •