Sayfa 19/124 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 145 - 152 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

1. Arkadaşlar ilk kez bir halka arza katılacağım nasıl katılabilirim biri anlatabilir mi teşekkürler

2.  Alıntı Originally Posted by waitrose Yazıyı Oku
    Birşey sormak istiyorum vadeli mevduat blokesi ile halka arza katılım yaparsak vadesine 15 gün var diyelim,50000 tl vadeli mevduatım var,bu tutarı blokeye alacak talep gerçekleştiği zaman oransal olarak hakkıma ne kadar pay düşerse(diyelim %5 verdi) 2500 TL yi cuma akşamına kadar vadesiz hesabıma yaptırsam parayı vadesiz hesaptan çekermi, yoksa vadeli mevduatın tamamını mı bozar, boş yere mevduat faizinden olurmuyuz.

M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Siz hesabınızda payiniza düşen hisse kadar nakit bulundurursaniz vadeli hesabi bozmaz merak etmeyin.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. tam netleştiremediğim konu talep ettiğin paranın tamamımı (50000 TL başvuru yapacağım diyelim 50000 TL nakit mi olmalı)yoksa oransal dağıtımda ne kadar pay düşerse o kadar bakiyenin vadesiz hesapta olması yeterli midir vadeli mevduatı bozmaması için
     Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Siz hesabınızda payiniza düşen hisse kadar nakit bulundurursaniz vadeli hesabi bozmaz merak etmeyin.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by waitrose Yazıyı Oku
    tam netleştiremediğim konu talep ettiğin paranın tamamımı (50000 TL başvuru yapacağım diyelim 50000 TL nakit mi olmalı)yoksa oransal dağıtımda ne kadar pay düşerse o kadar bakiyenin vadesiz hesapta olması yeterli midir vadeli mevduatı bozmaması için

Hesabında 50 bin olmadan 50 binlik hisse talep edemezsiniz. Talep edeceğiniz kadar para hesabınızda olmalı. Bu paranın tamamını 2-3 gün hesapta bloke kalır. Verilecek tutar belli olunca paranızın kalanı serbest kalacak.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

5.  Alıntı Originally Posted by kxsr Yazıyı Oku
    birileri türkiye de ekonominin ekonomiyle açıklanmayacağını hala anlamamış sanırım.

yarınlar yokmuşcasına alacak bizim ky, sonrasında 3-5 tavan, sonrası bilinmez.
    Benim gibi düşünen birisi.
    Burdaki çoğunluk sanki diğer bütün halka arz hisseleri çok ucuzdu da ondan katılmışlar gibi.
    Topikteki herkese soruyorum:
    Yani şimdi önceki arzlar (bayrak, dnısı , kervgd) bunların halka arz parası kendi kasalarına gittiği için mi 8-10 tavan çektiler yani ?? Yada ucuz diye mi tavan tavan gittiler?? Hee allah için cevaplayın? Bunlardan dolayı mi tavan tavan çektiler ??

6.  Alıntı Originally Posted by waitrose Yazıyı Oku
    tam netleştiremediğim konu talep ettiğin paranın tamamımı (50000 TL başvuru yapacağım diyelim 50000 TL nakit mi olmalı)yoksa oransal dağıtımda ne kadar pay düşerse o kadar bakiyenin vadesiz hesapta olması yeterli midir vadeli mevduatı bozmaması için

Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    Hesabında 50 bin olmadan 50 binlik hisse talep edemezsiniz. Talep edeceğiniz kadar para hesabınızda olmalı. Bu paranın tamamını 2-3 gün hesapta bloke kalır. Verilecek tutar belli olunca paranızın kalanı serbest kalacak.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    50.000 tl mevduat karşılığı teminatlı talep girerseniz dagitimdan sonra %5 gelirse 2500 tl nakit yeterli olur. Muhtemelen p.tesi hesabınızda 2500 tl nakit bulundurursaniz 50.000 tl lik mevduatiniz bozulmaz.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Çok teşekkürler öğrenmek istediğim buydu yarın birde netleştirmek için aracı kuruma soracağım aracı kurumlar arasında farklılıklar olabiliyor yanlış bir şey yapmayalım
     Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    50.000 tl mevduat karşılığı teminatlı talep girerseniz dagitimdan sonra %5 gelirse 2500 tl nakit yeterli olur. Muhtemelen p.tesi hesabınızda 2500 tl nakit bulundurursaniz 50.000 tl lik mevduatiniz bozulmaz.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. herkesin durumu iyi anlması için şöyle anlatayım:benim bir dükkanım var ve bir arkadaşa 100bin ver bana ortak ol diyorum.oda tamam diyor.ama benden aldığın parayı ne yapacaksın diye soruyor.bende gene bu dükkana harcıyacağım diyorum.oda ooo iyi o zaman diyor hemen ortak oluyor.
    şimdi ikinci durum:iki kişi bir dükkana ortağız.ben diğer ortaağı ortaklıktan çıkarmak istiyorum ve bir arkadaşa 100 bin ver ortak ol diyorum.
    siz olsanız hangisini tercih ederdiniz.
    bu halka arza ben katılacağım.diyelim ki katılım yarıyarıya düştü ee o zaman yüzde üç gelmezde yüzde altı gelir.10 tavan gitmezde 4 tavan gider.her türlü üç beş tavanı vardır diye düşünüyorum.hatta katılım çok az olurda umarım biraz hisse düşer şöyle yüzde 20 falan.iki tavan gitse bile yeter bana.yatırım tavsiyesi değildir.evdeki hesap çarşıda yanılabilir.

Sayfa 19/124 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •